999 rezultate për

zgjedhjeve

Kolegji Zgjedhor hedh poshtë vendimin e Metës, reagon presidenca Pas rrëzimit të dekretit të presidentir Meta për shtyrjen e zgjedhjeve ka reaguar presidenca me anë të një postimi të
Rrëzohet dekreti i Metës, vendi drejt zgjedhjeve të 30 Qershorit Kolegji Zgjedhor vendosi të rëzojë padinë e Idajet Beqirit, duke konfirmuar zgjedhjet në 30 qershor. Trupa gjykuese
Sot vendoset fati i zgjedhjeve, drejtuesja e ODIHR i shkon Ramës në zyrë Drejtuesja e misionit vëzhgues të ODIHR, Audry Glover ka mbërritur në selinë e PS ku po zhvillon një takim me kryeminis
Basha mbledhe aleatët një javë para 30 qershorit Kreu i opozitës Lulzim Basha do të mbledhë aleatët në selinë e PD-së vetëm gjatë ditë nga data e zgjedhjeve, në të cilat
Rama jep porositë e zgjedhjeve zgjatë mbledhjes me Kryesinë Gjatë mbledhjjes së Kryesisë së PS, mësohet se Kryeministri Edi Rama ka dhënë disa porosi për mbajtjen e zgjedhjeve në 3
Dekreti i Metës, jepet sot vendimi për 30 qershorin Kolegji Zgjedhor do të vendosë pikërisht sot, se ccfarë do të ndodhë me vlefshmërinë e datës 30 qershor si ditë për zhvi
Zbulohet data e re e zgjedhjeve, ç’do të vendosë Presidenti Kryeministri Edi Rama në Përmet ka përmendur 21 tetorin si datën e re të zgjedhjeve që do të dekretojë Presidenti Ilir M
Vjedhja e zgjedhjeve, Basha zbulon skemën: Duan ta paraqesin situatën si normalitet (VIDEO) Kryetari i PD, Lulzim Basha zbuloi skemën e kryeministrit Edi Rama për të harruar skandalin e vjedhjes së zgjedhjeve. Në
PËRGJIMI/ Më duhen 200 mijë euro në darkë! Del përgjimi i Ilir Metës me biznesmenin para zgjedhjeve Pas 10 viteve dalin në sipërfaqe disa nga përgjimetashmë të zhdukura që tregojnë sistemin e zgjedhjeve në koha kur PD dh
DW: Trazirat janë të sigurta në Shqipëri Përpjekjet e bëra nga Gjermania për afrim mes pozitës e opozitës shqiptare deri tani kanë qenë të pasuksesshme. Socialis
“Një shtet i mbytur në moçalin mafioz”: Shkrimi i plotë i "Bild" pas batërdisë së përgjimeve Shkruan "Bild" Një shef policie që shpik një plan për manipulimin e zgjedhjeve me një ministër. Një ministër që
Përgjimi 3/ Vjedhja e zgjedhjeve në Dibër, Saimir Tahiri falënderon shefin e policisë (VIDEO) Gazeta më e madhe gjermane Bild ka nxjerrë mbrëmjen e sotme të tjera video përgjime të blerjes së votave. Në video pë
Nuk pritej/ Cënimi i zgjedhjeve, projektligji i ri heq të drejtën për të lëvizur në Europë Ashtu siç edhe e raportuam më herët, qeveria i ka propozuar Kuvendit një projektligj të propuzuar nga deputeti Ervin Bus
Tërhiqet nga gara kandidati i pavarur në Mirditë: Mos shkoni në zgjedhje (VIDEO) Kandidati i pavarur, Gjon Ndoj është tërhequr nga gara për kryetar bashkie në Mirditë pas situatës politike që është kri
Tensione edhe në Bilisht: Rrethohet KZAZ-ja Tensionet kanë filluar edhe në Bilisht. KZAZ-ja është rrethuar nga mbështetës të PD-së, të cilët kërkuan largimin e mate
Ai vemja në Librazhd! PD po djeg KZAZ-të, Rama vijon fushatën Kryeministri Edi Rama në një takim me banorët e Njësisë Administrative Nr.1 në Tiranë ka folur për situatën politike në
Hoxha zbulon detaje: Nesër sulmohet Skrapari "Nesër sulmohet Skrapari". Gazetari Artan Hoxha në emisionin Opinion, tha se materialet zgjedhore pas Shkodrës, Tropojës
Bardhi i PD: Rama dhe deputetët duhej të ishin në burg pas përgjimeve Skretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazmend Bardhi tha në një konferencë për shtyp se zyrtarët dhe politikanët e përfshirë
Përplasjet mes bashkive dhe policisë për KZAZ-të, KQZ: Do përgjigjeni penalisht Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në një deklaratë të bërë për mediat, është shprehur se Bashkitë duhet që të mos kërkojnë
E gjithë kupola e Rilindjes në përgjimet e Bild për vjedhjen e votave në Dibër Marrëveshja e fshehtë me krimin e organizuar, blerja e votave, intimidimi i votuesve, intimidimi dhe keqpërdorimi i zyrt