999 rezultate për

zgjedhjeve

Rama paralajmëron "luftë" me xhezve pas zgjedhjeve Kryeministri Edi Rama, gjatë fjalës së tij në mitingun përmbyllës të fushatës elektorale në Vlorë, deklaroi se pas zgjed
Gjermania thirrje para zgjedhjeve: Të ngrihet Gjykata Kushtetuese Lidhur me situatën politike në Shqipëri ka reaguar edhe shteti gjerman ku nëpërmjet ambasadores Susanne Schüt, i është b
Meta nxjerr videon e votimeve në komunizëm: Data e zgjedhjeve është 13 tetori (VIDEO) Ditën e djeshme presidenti Meta shpalli 13 tetorin datën e re të zgjedhjeve vendore, ndërkohë që maxhoranca është e vend
Meta qesëndis Ramën: Lexoni letrën me nota të forta tallëse Presidenti Ilir Meta i ka dërguar një letër publike kryeministrit Edi Rama ku i shpreh indinjatën e thellë për refuzimin
Presidenti mori vendim por KQZ vazhdon shpërndarjen e materialeve zgjedhore Pavarësisht se Presidenti Meta dekretoi sot datën 13 tetor, si datën e mbajtjes së zgjedhjeve vendore, KQZ vazhdon të pë
Vendosi datën e re të zgjedhjeve, Rama sulmon përsëri me historitë e Haxhi Qemilit Presidentin Kryeministri Edi Rama ka sulmuar sërish Presidentin Ilir Meta, pasi ky i fundit vendosi me dekret këtë të enjte që zgjed
Kolegji Zgjedhor nxjerr të pavlefshëm dekretin e Metës Kolegji Zgjedhor zbardhi argumentet mbi të cilat duke rrëzuar kërkesën e Partisë Uniteti Kombëtar për t’u çregjistruar k
"A ju thash?" Reagon Rama pasi Meta caktoi 13 tetorin si datën e re të zgjedhjeve Pak minuta më parë presidenti Meta përcaktoi 13 tetorin si datën e re të zgjedhjeve. Ky vendim ka sjellë një reagim të
Çfarë shkruan Meta: Publikohet dekreti për shtyrjen e zgjedhjeve lokale në 13 tetor Presidenca ka publikuar pak më parë edhe arsyetimin ligjor të dekretit të ri të Presidentit Meta për përcaktimin e datës
Meta cakton datën re të zgjedhjeve lokale (VIDEO) Presidenti Ilir Meta ka caktuar një datë të re zgjedhjesh lokale pas takimit me liderët e partive politike gjatë paradit
Shpërndahet Parlamenti? Meta në konferencë të jashtëzakonshme Pasi takoi të gjithë krerët e partive të mëdha, përveç Ramës, Presidenti Meta ka njoftuar një konferencë të jashtëzakons
Ambasada e SHBA paralajmëron qytetarët: Kujdes gjatë zgjedhjeve, do të ketë dhunë Në një deklaratë publike, Ambasada Amerikane në Tiranë ka reaguar lidhur me zgjedhjet e 30 qershorit 2019. Në këtë de
SHBA - BE konfirmojnë 30 Qershorin, kërkojnë vëzhguesit e tyre gjatë procesit zgjedhor (FOTO LAJM) Ndërkombëtarët kanë dhënë sinjalin e fundit se i njohin zgjedhjet e 30 qershorit dhe se do të jenë pjesë e tyre përmes g
Tërheqja e KiE nga 30 qershori, Basha: Nuk ka konkurrencë pa pjesëmarrjen e opozitës Pas refuzimitz të Këshillit të Europës për të mos dërguar vëzhguesit e saj në votimet e 30 qershorit në Shqipëri, vjen r
Mziu fton qyetarët e Kamzës t'i bashkohen aksionit opozitar kundër zgjedhjeve për 6 ditë me rradhë Kryetari I bashkisë së Kamzës, Xhelal Mziu ka ftuar qytetarët ti bashkohen aksionit opozitar kundër zgjedhjeve të 30 Qe
DW: "Paqartësi në zgjedhje", Këshilli i Europës anullon vëzhgimin e zgjedhjeve lokale Këshilli i Evropës flet për paqartësi për organizimin e zgjedhjeve e mungesë sigurie. Kryetari i PD, Lulëzim Basha e she
7 "urdhëresat" e Moisiut Ish-presidenti Alfred Moisu ka deklaruar se vendi ndodhet në një krizë politike që sa vjen dhe po përkeqësohet, teksa ka
Këshilli i Evropës anulon delegacionin për vëzhgimin e zgjedhjeve të 30 qershorit Këshilli i Evropës ka anuluar delegacionin për vëzhgimin e zgjedhjeve të 30 qershorit. KE anuloi delegacionin për zgj
Përplasjet në KZAZ-në e Pogradecit, KQZ bën lëvizjen e fundit Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur të zhvendosë KZAZ-në numër 40 të Pogradecit, pas përplasjeve që u shënuan mes
Mesazhi i fortë i Metës ndaj Ramës mëngjesin e sotëm Presidenti i Republikës, Ilir Meta, paralajmëroi mazhorancën me në krye Edi Ramën se do të përballen me ligjin nëse vijo