999 rezultate për

zgjedhjeve

Analisti amerikan: Të përsëriten zgjedhjet vendore Analisti David Philips propozon përsëritjen e zgjedhjeve lokale në Shqipëri si e vetmja mënyrë që vendi të dalë nga situ
Një ditë pas zgjedhjeve, Basha e shtron me mish e birra në kryeqytet (FOTO LAJM) Një ditë pas votimeve të 30 qershorit dhe pas muajve të tërë protesta, kreu i PD-së Lulzim Basha ka ‘ulur armët’ për pak
Skanë fund çudirat pas zgjedhjeve, mesazh dashurie në fletën e votimit (FOTO LAJM) "Për ty Redona, t’kam Dashuri", ka shkruar një qytetar shkodran në fletën e votimit ditën e djeshme. Me sa duket pers
Një ditë pas zgjedhjeve Rama i kërkon sërish opozitës dialog: Tangoja vallëzohet dyshe Një ditë pas votimit të 30 qershorit dhe fjalës së tij në selinë rozë, Edi Rama ka kërkuar sërish nga opozita nisjen e n
OSBE-ODIHR po nxjerr raportin: A njihen zgjedhjet një partiake? Audrey Glover kryetarja e misionit të OSBE-ODIHR ka publikuar raportin paraprak në lidhje me zgjedhjet e djeshme. "J
Mbushje kutish si në '96, Rama pret me ankth orën 15:00 Gjetjet dhe përfundimet paraprake të zgjedhjeve vendore të 30 qershorit nga vëzhguesit ndërkombëtarë do të paraqiten dit
Mediat gjermane: Votimet në Shqipëri pa mundësi zgjedhjeje Media të ndryshme në botën gjermanishtfolëse i kanë kushtuar vëmendje zgjedhjeve të zhvilluara të dielën më 30 qershor n
21 milion euro qarkulluan "xhepave" para zgjedhjeve Rritja e parasë jashtë bankave është një dukuri që ka shoqëruar rëndom të gjitha periudhat parazgjedhore në Shqipëri, du
Skandali i zgjedhjeve: Votojnë 5900 persona, fituesi merr 7666 vota (FOTO LAJM) Pasi ka mbaruar numërimi i votave në Urën Vajgurore, nga të dhënat e publikuara rezulton se fituesja ka marrë me tepër v
Zgjedhjet e vendore,vëzhguesit e OSBE sot në konferencë për shtyp Vëzhguesit ndërkombëtarë të zgjedhjeve vendore në Tiranë do të mbajnë konferencë për shtyp sot në orën 15:00. Shefja
Militantët e PD në Durrës protestojnë: Hera e parë në 28 vite Mbështetësit e Partisë Demokratike kanë protestuar pranë qendrës së votimit në zonën e ish-Kënetës në Durrës. Ata kan
E PABESUESHME/ KQZ nxjerr rezultatet e votimit në këtë bashki pa u mbyllur procesi? (FOTO LAJM) Duhen edhe 8 orë që të mbyllet procesi i votimit, por kjo nuk e ka ndaluar KQZ-në që të publikojë rezultatin për Bashkin
"Nuk votoj në monizëm!" Mesazhet pikante në fletët e votimit gjatë zgjedhjeve njëpartiake (FOTO LAJM) Sfida e maxhorancës në zgjedhjet e 30 qershorit është sigurimi i një pjesëmarrjeje sa më të lartë të votuesve në të gjit
Procedohet penalisht Voltana Ademi Pak minuta më parë ka filluar procedimi penal i Kryebashkiakes së Shkodrës, Voltana Ademit në Shkodër. Mësohet se Ade
Pas 4 ditëve në Zvicër, Berisha rikthehet 24 orë para zgjedhjeve Ish-kryeministri Sali Berisha tre ditë më parë u largua nga aeroporti i Rinasit me një avion të “Austria Airlines” në dr
Një ditë para zgjedhjeve banorët e këtij fshati pritet ti bojkotojnë Ashtu si siç ishte paralajmëruar, banorët e fshatit Mezhgoran në Tepelenë, do te bojkotojnë zgjedhjet farse të ditës së
Stresi bën thirrje për bojkotim të zgjedhjeve (FOTO LAJM) Nesër (30 qershor) në Shqipëri mbahen zgjedhjet lokale.Lidhur me zgjedhjet në Shqipëri dhe kandidatët që përkrahin në kë
Shqipëria në kaos para zgjedhjeve: Komandot blindojnë ambasadat (FOTO LAJM) Me dhjetra komando janë parë këtë të shtunë në hyrje të bllokut të ambasadave në Tiranë, si një masë përforcuese për rua
Pak orë para zgjedhjeve, ambasadat merren nën mbrojtje nga ushtria (FOTO LAJM) Shtohet masat e sigurisë në vend pak orë para mbajtjes së zgjedhjeve. Veç forcave të shumta të policisë, mësohet se p
Rama paralajmëron "luftë" me xhezve pas zgjedhjeve Kryeministri Edi Rama, gjatë fjalës së tij në mitingun përmbyllës të fushatës elektorale në Vlorë, deklaroi se pas zgjed