999 rezultate për

zgjedhjet

Sela, i bindur se Aleanca do t’i fitojë zgjedhjet nga Likova e deri në Strugë Aleanca për Shqiptarët në krye me Ziadin Selën, sonte është duke mbajtur tubimin qendror në Gostivar. Arben Taravari ësh
"Pas 15 tetorit BDI do të jetë e para me numrin e komunave shqiptare që do t’i drejtojë" Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, shprehet i bindur se partia që ai drejton do t’i fitojë zgjedh
Ja si do të jetë fletvotimi në zgjedhjet lokale në Maqedoni (FOTO) Zgjedhjet lokale në Maqedoni do të mbahen më 15 tetor dhe për këtë Komisioni Shtetëror Zgjedhor ka publikuar imazhe se s
Mustafa ndërhyn në zgjedhjet austriake, nuk pritet të ketë ndikim në rezultat Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, i ka uruar suksese Partisë Popullore Austriake, të udhëhequr nga Sebastian Kurz, në zgje
Edhe Google ka dëshmi për ndërhyrjen e Rusisë në zgjedhjet presidenciale në SHBA E përditshmja Washington Post ka raportuar se Google, për të parën herë, ka zbuluar dëshmi për operativistët rusë, që i
Kjo është arsyeja pse Ahmeti nuk ka mbajtur ende tubim në Kumanovë Pritja me gurë nga shqiptaret në zgjedhjet parlamentare nuk i ka dhënë hapësirë Ali Ahmetit dhe strukturës së BDI-së në
Fino kritikon hapur në Asamble: Jemi më të dobët se në 2013 Në punimet e Asamblesë Kombëtare të Partisë Socialiste, ka patur vend edhe për kritika, të cilat kanë ardhur nga deputet
Femrat, të anashkaluara nga zgjedhjet lokale në Maqedoni Një javë para mbajtjes së zgjedhjeve, klubi I deputetëve në Kuvend në bashkëpunim me Institutin Nacional Demokartik orga
Analisti i përgjigjet pyetjes së Donald Lu-së: Qeveria as përgjigjet, as rrëzohet PREÇ ZOGAJ Ju jetoni në demokraci. Nëse ju i kërkoni, qeveria duhet të përgjigjet! Ose ju do ta. rrëzoni atë”, citohe
Shtohen përplasjet mes serbëve për zgjedhjet në Kosovë Presionet dhe frikësimet brendapërbrenda korpusit politik serb, po përsëriten edhe gjatë fushatës për zgjedhjet lokale,
Zgjedhjet Lokale, 9 mijë policë të Maqedonisë në gatishmëri Mbi 9 mijë policë do të angazhohen në mbarëvajtjen e procesit të zgjedhjeve lokale në Maqedoni, që do të mbahen në tetor
Sela: Në zgjedhjet e ardhshme do të ndryshojë edhe Kushtetuta Zgjedhjet e dhjetorit përgjysmuan Bashkimin Demokratik për Integrim, subjekt ky, që për 16 vite ka uzurpuar skenën polit
Daka tregon për rolin e OSBE-së gjatë zgjedhjeve në veri Valdete Daka, shefe e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, ka bërë të ditur se roli i OSBE-së në zgjedhjet lokale të 22 tet
Shqipëria dhe Rusia do të monitorojnë zgjedhjet lokale KSHZ ka miratuar 32 akreditime të reja për mbikqyrjen e zgjedhjeve lokale, Sipas KSHZ 9 akreditime janë për ambasadë
Shpërthen Basha: Raporti i OSBE tregon se zgjedhjet u manipuluan Kreu i Partisë Demokrtike Lulzim Basha ka komentuar raportin e OSBE ODIHR për zgjedhjet e 25 qershorit dhe vë në pah gje
Ozil në verë do të jetë lojtar i lirë, por Reali ia kufizon zgjedhjet Real Madridi nuk do të lejojë lojtarin e Arsenalit, Mesut Ozil që të bashkohet me rivalin e tyre të urryer, Barcelonën.
LDK-ja në krizë, edhe në fushatë po e braktisin Përplasjet e brendshme të Lidhjes Demokratike të Kosovës duket se po ndikojnë haptazi në fushatat zgjedhore. Deputet
Daka sot mban mbledhje, ja rendi i ditës Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka thirrur për sot një konferencë për media në ora 13. Në këtë konferencë një nga pika
Spaho: Në zgjedhjet e ardhshme shkojmë me votim elektronik Kreu i grupit parlamentar të Partisë Demokratike Edmond Spaho ka deklaruar se PD është e vendosur në objektivin kryesor
KQZ tregon ç'po ndodh me shkeljet gjatë fushatës Ndonëse kanë kaluar vetëm gjashtë ditë të fushatës për zgjedhjet lokale, ndaj partive politike pjesëmarrëse, janë paraqi