999 rezultate për

zgjedhjet

KSHZ: Zgjedhjet u mbajtën korrekte dhe sipas ligjit Kryetari i Komisionit Shtetëror Zgjedhor, Aleksandar Çiçakovski, në një konferencë për shtyp ku doli t’i të prezantonte
Kështu i gëzohet fitores Zaev në zgjedhjet lokale (VIDEO) Kryeministri i Maqedonisë dhe kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev, në festën e mbrëmshme përpara Qeverisë për suksesit në rre
Kështu u raportuan zgjedhjet në Maqedoni nga mediat e huaja LSDM-ja në pushtet shpalli fitore në zgjedhjet lokale, është titulli nën të cilin Radio Evropa e Lirë raporton për zgjed
BDI-ja bën kthesë në Tetovë, rekuperohen mijëra vota të humbura në zgjedhjet e dhjetorit Pavarësisht se Teuta Arifi nuk fitoi dot që në raundin e parë duket se BDI e ka rimarrë veten në Tetovë pas humbjes së d
LSDM po i fiton zgjedhjet bindshëm, udhëheq në 41 komuna Informacionet e fundit nga KQZ-ja në Maqedoni tregojnë se nga 25.95 për qind të votave të numëruara, LSDM udhëheq në 41
Zgjedhjet në Austri, konservatori austriak bëhet udhëheqësi më i ri në botë Partia Konservatore e Popullit, e udhëhequr nga 31 vjeçari Sebastian Kurz do të jetë fituesja e zgjedhjeve të përgjithsm
Ademi: BDI është favorite për të fituar zgjedhjet Arbër Ademi nga radhët e BDI-së ka dalë në konferencë për shtyp në lidhje me zgjedhjet lokale që u mbajtën gjatë ditës s
Në Dibër deri në orën 17 kanë votuar 40 %, në Qendër Zhupë 32 % e qytetarëve Në Komunën e Dibrës deri në orën 17 në votim kanë dalë 7.342 persona me të drejtë vote apo diçka mbi 40 për qind nga gji
Zgjedhjet në Shtip dhe Probishtip po zhvillohen pa probleme Pa probleme po zhvillohen zgjedhjet lokale 2017 në 80 vendvotime, informon kryetarja e KKZ-së-Shtip, Senka Andreeva.
Zgjedhjet zbrazin Çarshinë e Vjetër të Shkupit (FOTO LAJM) Zgjedhjet lokale që po zhvillohen sot në Maqedoni si duket kanë preokupuar të gjithë qytetarët. Kryeqyteti, sot është
Plot 5.011 vëzhgues do të monitorojnë sot zgjedhjet lokale Zgjedhjet Lokale në Maqedoni do t’i ndjekin plot 5.011 vëzhgues vendorë dhe të huaj, si dhe gjashtë gazetarë të huaj, të
Maqedonia voton sot për zgjedhjet lokale Në Maqedoni sot mbahen zgjedhjet e gjashta lokale pas pavarësisë së vendit. Qytetarët zgjedhin kryetarë dhe këshilltarë
Habit Rama: Falë Bashës patëm zgjedhjet më të qeta në histori Ditën e sotme Rama gjendet në Kaninë në një drekë në familjen e Viron Micit. Gjatë bisedës Rama i ka njohur meritën
Rreth 211 persona votojnë sot në Kumanovë Në Kumanovë sot votojnë 129 persona të sëmurë dhe të pafuqishëm, kumtoi sot kryetari i KKZ-së, Zvonimir Nikolovski, ndër
Zgjedhjet janë test për Maqedoninë në integrimin evropian Zgjedhjet lokale të së dielës vlerësohen si testi më i rëndësishëm për proceset demokratike në Maqedoni, pas zgjedhjeve
LDK do t'i humbasë 7 komuna nga zgjedhjet lokale Analisti Dardan Islami, duke e komentuar garën që po zhvillohet për zgjedhjet lokale të 22 tetorit, ka theksuar se Lidhj
Reforma Zgjedhore miratohet në Kuvend me 116 vota pro Duket se më në fund edhe reforma zgjedhore e ka gjetur rrugën e saj. Kuvendi ka miratuar mbrëmjen e sotme Reformën Zg
Gjithçka gati për zgjedhjet! Në mesnatë në Maqedoni mbyllet fushata zgjedhore dhe fillon heshtja para zgjedhjeve lokale të së dielës. Partitë poli
Në mesnatë përfundon fushata, të shtunën votojnë të burgosurit dhe të sëmurët Sonte në mesnatë përfundon fushata zgjedhore për rrethin e parë dhe nis heshtja zgjedhore. Një ditë para zgjedhjeve
Mbi 5 mijë vëzhgues vendorë dhe 373 të huaj, të angazhuar në zgjedhjet lokale në Maqedoni Për ndjekjen e zgjedhjeve lokale të 15 tetorit në Maqedoni, deri tani në Komisionin Shtetëror të Zgjedhjeve (KSHZ) janë