999 rezultate për

zgjedhjet

Italia paralajmëron rrezikun e ndërhyrjes ruse në procesin zgjedhor Zyrtarët e qeverisë italiane kanë paralajmëruar sot për mundësinë e një ndërhyrjeje të huaj në zgjedhjet e përgjithshme,
ASH vijon me zgjedhjet e brendshme, ja kush janë drejtuesit në Strugë Aleanca për Shqiptarët këtyre ditëve po zhvillon zgjedhjet e brendshme partiake në prag të Kongresit që do të mbahet në
Rreth 13 rusë shpallen fajtorë për ndërhyrje në zgjedhjet presidenciale Drejtësia amerikane shpalli fajtorë 13 shtetas dhe tre entitete ruse për ndërhyrje në zgjedhje dhe procesin politik amer
Sondazhet paraqesin një elektorat gri dy javë nga zgjedhjet parlamentare në Itali Koalicioni i së djathtës dhe i ekstremit të së djathtës kryeson sondazhet për zgjedhjet parlamentare të 4 marsit, megjit
Shërbimet sekrete: Ndërhyrja e Rusisë kërcënon zgjedhjet e 2018 Ndërhyrja e Rusisë në politikën amerikane është e vazhdueshme shoqëruar me kërcënimin e zgjedhjeve në mes të mandatit pa
Kasami zbulon për herë të parë: Kam koalicion me Selën, është punë e kryer Bilall Kasami në takimin me mërgimtarët në Çikago gjatë vizitës së fundit në SHBA ka deklaruar se ai është kryetari i Lë
Rivalja e Putin deklaron hapur në zgjedhjet presidenciale: Ai dëshiron të lerë politikën Kandidatja presidenciale ruse Ksenia Sobchak, personalitet në televizionin rus, thotë për Zërin e Amerikës se thashethem
Deputeti i PD për zgjedhjet në FSHF: Rama tentoi të kapte edhe futbollin Deputeti i Partisë Demokratike, Edi Paloka, ka komentuar zgjedhjet në Federatën Shqiptarë t ë Futbollit dhe rezultatin e
Reagon deputeti i PS-së për zgjedhjet në FSHF: E keqja duhet të shkojë deri ne fund Kritik i vazhdueshëm ndaj Armand Dukës, deputeti i Partisë Socialiste, Erion Braçe ka reaguar edhe pas rizgjedhjes së pr
I dhanë mandatin e 5-të Dukës, kush janë politikanet që votuan në zgjedhje Mengjesin e sotëm janë zhvilluar zgjedhjet për kreun e FSHF-së ku Armando Duka me një diferencë votash fitoi mandatin e
Mbërrijnë në Tiranë monitoruesit nga FIFA dhe UEFA për zgjedhjet e FSHF-së Disa orë nga Asambleja e Përgjithshme zgjedhore e Federatës Shqiptare të Futbollit, ku do të zgjidhen presidenti dhe org
Gazetari që u largua drejt Amerikës: Në zgjedhje rikthehen bandat e '97 për FSHF Ditën e mërkurë, zhvillohen zgjedhjet në FSHF, dhe ethet e garës së fortë i kanë përfshirë pothuajse të gjithë, edhe ata
Mediat belge flasin për Dukën: Ka trukuar ndeshjet Në prag të zgjedhjeve që do të përcaktojnë se cili do të jetë presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit gjatë katër
Shqiptarët marrin shumicën e votave në zgjedhjet lokale në Ulqin Partitë shqiptare, Forca, koalicioni “Zgjohu Ulqin” dhe Unioni Demokratik i Shqiptarëve, kanë arritur të marrin shumicën
UEFA ndërhyn në zgjedhjet e kreut të Federatës që të mos vendosë politika Garantimi i zgjedhjeve demokratike dhe mbi të gjitha pa ndërhyrje politike në Federatën e Futbollit, solli në Shqipëri n
Dështojnë zgjedhjet për kreun e Federatës Italiane të Futbollit Asambleja zgjedhore e Federatës Italiane të Futbollit nuk arriti të zgjedh kryetarin e ri të Federatës Italiane të Futbo
Berisha pas mbylljes së protestës: Varrosëm 25 qershorin Pa kaluar plot 2 orë, opozita ka mbyllur në mënyrë paqësore protestën e sotme. Pas mbylljes së organizimit, ish-krye
Gjykata dënon me kusht një person që votoi 2 herë Gjykata Themelore në Prishtinë e dënoi sot Eshref Krasniqin, personin që akuzohet se votoi dy herë në zgjedhjet e vitit
Habit Remi i PDK-së: Zgjedhjet në VV- ishin më demokratiket nga të gjitha partitë Ish-deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Rrustem Mustafa - Remi, e ka uruar Albin Kurtin për zgjedhjen e tij si kr
Sot nga kjo orë mund të votoni në zgjedhjet e Vetëvendosjes Aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje, sot do të votojnë për të zgjedh kryetarin e ri.Në garë është vetëm një kanditat dhe