999 rezultate për

zgjedhjet

Mbërrijnë në Tiranë monitoruesit nga FIFA dhe UEFA për zgjedhjet e FSHF-së Disa orë nga Asambleja e Përgjithshme zgjedhore e Federatës Shqiptare të Futbollit, ku do të zgjidhen presidenti dhe org
Gazetari që u largua drejt Amerikës: Në zgjedhje rikthehen bandat e '97 për FSHF Ditën e mërkurë, zhvillohen zgjedhjet në FSHF, dhe ethet e garës së fortë i kanë përfshirë pothuajse të gjithë, edhe ata
Mediat belge flasin për Dukën: Ka trukuar ndeshjet Në prag të zgjedhjeve që do të përcaktojnë se cili do të jetë presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit gjatë katër
Shqiptarët marrin shumicën e votave në zgjedhjet lokale në Ulqin Partitë shqiptare, Forca, koalicioni “Zgjohu Ulqin” dhe Unioni Demokratik i Shqiptarëve, kanë arritur të marrin shumicën
UEFA ndërhyn në zgjedhjet e kreut të Federatës që të mos vendosë politika Garantimi i zgjedhjeve demokratike dhe mbi të gjitha pa ndërhyrje politike në Federatën e Futbollit, solli në Shqipëri n
Dështojnë zgjedhjet për kreun e Federatës Italiane të Futbollit Asambleja zgjedhore e Federatës Italiane të Futbollit nuk arriti të zgjedh kryetarin e ri të Federatës Italiane të Futbo
Berisha pas mbylljes së protestës: Varrosëm 25 qershorin Pa kaluar plot 2 orë, opozita ka mbyllur në mënyrë paqësore protestën e sotme. Pas mbylljes së organizimit, ish-krye
Gjykata dënon me kusht një person që votoi 2 herë Gjykata Themelore në Prishtinë e dënoi sot Eshref Krasniqin, personin që akuzohet se votoi dy herë në zgjedhjet e vitit
Habit Remi i PDK-së: Zgjedhjet në VV- ishin më demokratiket nga të gjitha partitë Ish-deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Rrustem Mustafa - Remi, e ka uruar Albin Kurtin për zgjedhjen e tij si kr
Sot nga kjo orë mund të votoni në zgjedhjet e Vetëvendosjes Aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje, sot do të votojnë për të zgjedh kryetarin e ri.Në garë është vetëm një kanditat dhe
Selmani: Ivanov s’e dekretoi ligjin për gjuhët falë BDI-së Kryetari Gjorge Ivanov nuk e dekretoi ligjin për gjuhët. Kjo është meritë e BDI sepse ata ndihmuan rizgjedhjen e tij për
Presidenti i Skënderbeut, Ardjan Takaj flet si për merkaton, gjendjen e skuadrës dhe për zgjedhjet presidenciale Pavarësisht se ekipi është në Antalia duke vijuar përgatitjet për rifillimin e kampionatit, president i Skënderbeut, Ard
Fino premton stadiume të reja dhe privatizim klubesh Me zyrtarzimin e Bashkim Finos si rivali i presidentit të FSHF Armando Duka në zgjedhjet e reja për kreun e Federatës Sh
Ky kryetar bashkie e fillon punën para orës 6, zgjedhjet i fiton pa bërë fushatë Është një komunë(bashki) e vogël, por që tash e tre mandate nuk e ka ndërruar kryetarin e saj i cili nuk vjen nga asnjë
Zgjedhjet s’kanë përfunduar ende në Preshevë Një vendim i Gjykatës Administrative ka bërë që zgjedhjet e jashtëzakonshme në Preshevë, ende të mbesin vetëm me rezulta
Emri, ky është tradhtari në radhët e PS-së që e denoncoi Balla Në mbledhjen e djeshme të Asamblesë Kombëtare të PS-së, Sekretari i Përgjithshëm socialist, Taulant Balla, foli për një
Haradinaj shpall zgjedhjet e përgjithshme në AAK Lideri i AAK-së dhe kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka njoftuar se pas një viti të suksesshëm që kjo parti ka p
Rama presion kryebashkiakëve, u vë kusht për rikandidimin e tyre Kryeministri Edi Rama gjatë fjalës së tij në Asamblenë e PS-së ka folur me tone të ashpra dhe ka zbuluar kushtin kryesor
Ymeri nuk pret zgjedhjet, jep dorëheqje Visar Ymeri ka dhënë dorëheqje nga posti i të parit të Lëvizjes Vetëvendosje Përveç nga pozita e kryetarit, Ymeri ësh
Qytetarët rebelohen me votë kundër politikës Imer K. dhe Besmir B. janë pjesë e shumicës së kosovarëve që u janë përgjigjur me “rebelim demokratik” dy palë zgjedhjev