999 rezultate për

zgjedhjet

E pazakontë, një "pulë" garon në zgjedhjet e përgjithshme në Hungari (FOTO LAJM) József Tichy-Grács nuk është si kandidatët e tjerë në Zgjedhjet e Përgjithshme të Hungarisë që do të mbahen në prill, ai
AAK vendos për zgjedhjet e brendshme Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka mbajtur mbledhjen e Këshillit Drejtues të Partisë, ku ka diskutuar për zhvillimet po
Pesë mësime nga zgjedhjet italiane (FOTO LAJM) Italianët shkuan para kutive të votimit dje për zgjedhjet e përgjithshme, të cilat ishin të fokusuara kryesisht në zgjid
Zgjedhjet në Itali, prin koalicioni i Berlusconit Rezultatet e pjesshme të zgjedhjeve parlamentare që u mbajtën të dielën në Itali tregojnë se asnjë parti nuk ka fituar v
Ndodh e papritura në zgjedhjet në Itali, Exit-Poll: Triumfojnë 5 Yjet, por s’ka qeveri Sot Italia ka votuar për qeverinë e re. Sipas Exit-Polleve, Lëvizja Pesë Yjet e drejtuar nga Luigi Di Maio por me men
Vuçiq fiton zgjedhjet në Beograd? Edhe pse rezultatet përfundimtare akoma nuk janë bërë të ditura, udhëheqësi i Partisë Progresive Serbe, Aleksandar Vuçiq
Zgjedhjet në Itali, Berluskonit i ndodh e papritura në qendrën e votimit (VIDEO) Ish-kryeministri Silvio Berluskoni është befasuar nga një aktiviste e papërmbajtur, ndërsa ka hedhur votën e tij në zgje
Demarkacioni do të votohet pasi të mbarojnë zgjedhjet lokale në Serbi Me gjithë paralajmërimet optimiste gjatë gjithë fundjavës, “Koalicioni i konsensusit” nuk ka arritur të sigurojë votat e
Trump nis përgatitjet për zgjedhjet e 2020 Presidenti amerikan Donald Trump, i cili nuk e ka fshehur kurrë dëshirën për një rikandidim të mundshëm për një mandat t
Pasuria marramendëse e Vladimir Putin, zgjedhjet zbulojnë "sekretin" (FOTO LAJM) Vladimir Putin thuhet se është njeriu më i pasur në botë me një pasuri të fshehtë 200 miliardë dollarë. Në dokumentet
Italia paralajmëron rrezikun e ndërhyrjes ruse në procesin zgjedhor Zyrtarët e qeverisë italiane kanë paralajmëruar sot për mundësinë e një ndërhyrjeje të huaj në zgjedhjet e përgjithshme,
ASH vijon me zgjedhjet e brendshme, ja kush janë drejtuesit në Strugë Aleanca për Shqiptarët këtyre ditëve po zhvillon zgjedhjet e brendshme partiake në prag të Kongresit që do të mbahet në
Rreth 13 rusë shpallen fajtorë për ndërhyrje në zgjedhjet presidenciale Drejtësia amerikane shpalli fajtorë 13 shtetas dhe tre entitete ruse për ndërhyrje në zgjedhje dhe procesin politik amer
Sondazhet paraqesin një elektorat gri dy javë nga zgjedhjet parlamentare në Itali Koalicioni i së djathtës dhe i ekstremit të së djathtës kryeson sondazhet për zgjedhjet parlamentare të 4 marsit, megjit
Shërbimet sekrete: Ndërhyrja e Rusisë kërcënon zgjedhjet e 2018 Ndërhyrja e Rusisë në politikën amerikane është e vazhdueshme shoqëruar me kërcënimin e zgjedhjeve në mes të mandatit pa
Kasami zbulon për herë të parë: Kam koalicion me Selën, është punë e kryer Bilall Kasami në takimin me mërgimtarët në Çikago gjatë vizitës së fundit në SHBA ka deklaruar se ai është kryetari i Lë
Rivalja e Putin deklaron hapur në zgjedhjet presidenciale: Ai dëshiron të lerë politikën Kandidatja presidenciale ruse Ksenia Sobchak, personalitet në televizionin rus, thotë për Zërin e Amerikës se thashethem
Deputeti i PD për zgjedhjet në FSHF: Rama tentoi të kapte edhe futbollin Deputeti i Partisë Demokratike, Edi Paloka, ka komentuar zgjedhjet në Federatën Shqiptarë t ë Futbollit dhe rezultatin e
Reagon deputeti i PS-së për zgjedhjet në FSHF: E keqja duhet të shkojë deri ne fund Kritik i vazhdueshëm ndaj Armand Dukës, deputeti i Partisë Socialiste, Erion Braçe ka reaguar edhe pas rizgjedhjes së pr
I dhanë mandatin e 5-të Dukës, kush janë politikanet që votuan në zgjedhje Mengjesin e sotëm janë zhvilluar zgjedhjet për kreun e FSHF-së ku Armando Duka me një diferencë votash fitoi mandatin e