999 rezultate për

zgjedhjet

BDI: Zgjedhjet ishin të lira dhe demokratike (VIDEO) Zëdhënësi i Shtabit Qendror të BDI-së, Arbër Ademi deklaroi në një konferencë për shtyp se procesi zgjedhor është zhvill
Pritjet e qytetarëve nga zgjedhjet lokale Në një anketë të zhvilluar nga Rel, qytetarët, të cilët e kanë shfrytëzuar të drejtën votës në komunat e Shkupit nga kry
Zgjedhjet në Strugë dhe Çair pa probleme Deri në orën 12:00, në 101 vendvotime në Strugë, nuk ka pasur asnjë incident të raportuar Në këtë komunë deri tani ës
Zgjedhjet Lokale: 5 vite burg për ata që shesin dhe blejnë votën Shitja e votave në zgjedhjet lokale mund t’ju kushtojë shtrenjtë jo vetëm atyre që ofrojnë para ose favore të tjera, por
Zgjedhjet lokale në Maqedoni, ja sa vëzhgues janë akredituar Për raundin e dytë të Zgjedhjeve lokale në Maqedoni që do të mbahen nesër, Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve ka akreditua
Madridi shpërndan parlamentin e Katalonjës, shpall zgjedhjet e reja Qeveria qendrore në Spanjë ka njoftuar se ka shpërndarë parlamentin regjional në Katalonjë. Kryeministri Mariano Raj
Shoqëria civile kundërshton propozimin e Dakës për heqjen e balotazhit Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve Valdete Daka, ditë më parë ka thënë se në të ardhmen duhet të mendohet të b
LDK mblidhet për të analizuar zgjedhjet lokale Këshilli i përgjithshëm i LDK-së është mbledhur në një mbledhje e cila ka filluar me dyer të mbyllura. Mësohet se ars
Zgjedhjet e së dielës, KSHZ shpërndan materialin zgjedhor Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve (KSHZ) sot filloi me shpërndarjen e materialeve zgjedhore deri te komisionet komunale z
Populli nuk i përfilli deputetët e ministrat në zgjedhjet lokale Dy ministra të Qeverisë së Kosovës në zgjedhjet lokale të 22 tetorit nuk arritën bashkërisht t’i marrin më shumë se 1000
Vetëvendosje synon fitoren e balotazhit Xhelal Sveçla nga Lëvizja Vetëvendosje u shpreh se në zgjedhjet komunale të 22 tetorit ky subjekt partiak ka dalë fitues
Arsyeja e vetme që fitoi Lista Serbe Subjekti politik i dirigjuar nga Serbia - Lista Serbe, që ka fituar zgjedhjet, sipas analistëve parashihet të sjellë pro
Këto janë arsyet e rënies së Vetëvendosjes Lëvizja Vetëvendosje në zgjedhjet nacionale të 11 qershorit arriti t’i befasojë të gjithë kur doli si partia më e votuar
Zgjedhjet asgjë të re nuk sollën Zgjedhjet lokale kanë prodhuar ndryshim të hartës elektorale në garën për kryetar, por edhe për votën nacionale të parti
Zgjedhjet, një mësim i vyer nga Kosova "bijë" për Shqipërinë "nënë" Qytetarët e Kosovës kanë votuar ditën e kaluar për të zgjedhur kryetarët e komunave dhe përfaqësuesit e asamblesë komuna
Deklarata më e fundit e KQZ-së për zgjedhjet Zgjedhjet lokale të 22 tetorit nga Komisioni Qendror i zgjedhjeve vlerësohen të këtë shkuar pa ndonjë parregullsi që do
Mehmeti: BDI pësoi një traumë në zgjedhjet lokale (VIDEO) E ftuar në emisionin "Inside" ish-deputetja e BDI-së, Ermira Mehmeti foli rreth zgjedhjeve lokale dhe thksoi se BDI gjat
Osmani: Presim dukshmëri për progresin e Maqedonisë drejt BE-së Zëvendëskryetari i Qeverisë së Republëkës së Maqedonisë përgjegjës për Çështje Evropiane Bujar Osmani në kuadër të vizit
Këta kandidatë i do shumë populli, fituan për herë të tretë Dje (e diel) në tërë territorin e Republikës së Kosovës janë zhvilluar zgjedhjet e rregullta lokale në 38 komuna. 43,82
Ja kur janë zgjedhjet e balotazhit në Kosovë Pas procesit zgjedhor për pushtet lokal, të mbajtur më 22 tetor në Kosovë, rezultatet preliminare tregojnë se disa nga k