999 rezultate për

zgjedhjet

FSHF reagon pas lajmit se Gjykata nuk i njeh zgjedhjet e reja për kreun e Federatës Federata Shqiptare e Futbollit ka reaguar në lidhje me lajmin se Gjykata e Tiranës refuzoi regjistrimin dhe njohjen e pr
Reagon Fino pas vendimit të gjykatës për të mos regjistruar zgjedhjet për kreun e FSHF-së Rivali i Armando Dukës në zgjedhje e 7 shkurtit, Bashkim Fino, pas vendimit të gjykatës për të mos regjistruar zgjedhjet
LDK: Zgjedhjet do të mbahen shumë shpejt Pas ngjarjeve të fundit në Kosovë, Lista Serbe ka braktisur Qeverinë e Kosovës duke e vënë në rrezik funksionimin e ekze
Përçahet LSI, dy këshilltarë në Korçë braktisin Kryemadhin Vazhdojnë rrjedhjet e këshilltarëve të LSI nga rradhët e kësja force politike. Shkëlqim Larti dhe Marilena Dervishi j
Vëzhguesit ndërkombëtarë kritikojnë Rusinë për zgjedhjet Vëzhguesit ndërkombëtarë po e kritikojnë Rusinë se nuk garantoi një lojë të barabartë për konkurrentët në zgjedhjet pres
Zgjedhjet në Rusi, exit-pollet e para i japin "fronin" Putinit Vladimir Putin ka fituar zgjedhjet presidenciale ruse, sipas exit polleve të para. Ndërsa zyrtarët kanë raportuar një pj
Del raporti: Votat u blenë në zgjedhjet e 2017-s Raporti për integritetin e zgjedhjeve për vitin 2017, që ndër të tjera mban edhe firmën e Pipa Noris, një prej ekspertev
"Ariu" hedh votën në zgjedhjet në Rusi (VIDEO) Në zgjedhjet presidenciale të cilat po mbahen sot në Rusi është parë duke votuar një person i pazakontë. Në Burjati e
Nisin votimet në Rusi, Putin pritet të fitojë mandatin e katërt Qytetarët me të drejtë vote në Rusi janë duke votuar në zgjedhjet presidenciale, ku pritet që presidenti aktual, Vladimi
Rusët të përçarë për zgjedhjet Problemet ekonomike vijojnë të mbeten shqetësimi kryesor i votuesve rusë, që në pak ditë do të vendosin për presidentin
U sulmua nga Gruevski, reagon Xhaferi: Sjelljen e tij e vlerësojnë qytetarët Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi në një deklaratë për shtyp pas miratimit të Ligjit për gjuhën shqipe reagoi në lidhje
Itali, PD-ja i mbyll derën Berlusconit dhe 5 Yjeve: Do jemi në opozitë Pas humbjes së thellë në zgjedhjet e 4 marsit e dorëheqjes së liderit të saj Matteo Renzi, Partia Demokratike Italiane k
Anketat tregojnë për fitoren e sigurt të Putinit në zgjedhje Nuk ka dyshim se qytetarët e Rusisë në zgjedhjet e ardhshme do të votojnë presidentin aktual Vladimir Putin, tregojnë an
E pazakontë, një "pulë" garon në zgjedhjet e përgjithshme në Hungari (FOTO LAJM) József Tichy-Grács nuk është si kandidatët e tjerë në Zgjedhjet e Përgjithshme të Hungarisë që do të mbahen në prill, ai
AAK vendos për zgjedhjet e brendshme Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka mbajtur mbledhjen e Këshillit Drejtues të Partisë, ku ka diskutuar për zhvillimet po
Pesë mësime nga zgjedhjet italiane (FOTO LAJM) Italianët shkuan para kutive të votimit dje për zgjedhjet e përgjithshme, të cilat ishin të fokusuara kryesisht në zgjid
Zgjedhjet në Itali, prin koalicioni i Berlusconit Rezultatet e pjesshme të zgjedhjeve parlamentare që u mbajtën të dielën në Itali tregojnë se asnjë parti nuk ka fituar v
Ndodh e papritura në zgjedhjet në Itali, Exit-Poll: Triumfojnë 5 Yjet, por s’ka qeveri Sot Italia ka votuar për qeverinë e re. Sipas Exit-Polleve, Lëvizja Pesë Yjet e drejtuar nga Luigi Di Maio por me men
Vuçiq fiton zgjedhjet në Beograd? Edhe pse rezultatet përfundimtare akoma nuk janë bërë të ditura, udhëheqësi i Partisë Progresive Serbe, Aleksandar Vuçiq
Zgjedhjet në Itali, Berluskonit i ndodh e papritura në qendrën e votimit (VIDEO) Ish-kryeministri Silvio Berluskoni është befasuar nga një aktiviste e papërmbajtur, ndërsa ka hedhur votën e tij në zgje