999 rezultate për

zgjedhjet

Zgjedhjet Presidenciale në Maqedoni, fleta e njëjtë si në 2014 Asgjë nuk do të ndryshojë mënyrës së votimit për zgjedhjet presidenciale në Maqedoni, shkruan Albeu.com Fleta e votim
Zaev: Me BDI-në të hënën do të bisedojmë për zgjedhjet presidenciale Kryeministri dhe kryerari LSDM-SË , Zoran Zaev në intervistën për “Deutche Ëelle”, njoftoi se nesër do të ketë një takim
Nikollë Lesi: Populli do rrethojë Ramën, Monika dhe Luli do zgjedhin një kryeministër tjetër Botuesi Nikollë Lesi shkruan se protesta e 16 shkurtit e njoftuar nga opozita do të jetë masive dhe se ministrat e Ramës
Ahmeti: Jemi gati për zgjedhjet presidentciale Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka thënë se përmbyllja e kontestit midis Shkupit dhe Athinës d
Maqedonia mban zgjedhjet Presidenciale në 21 prill Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi dje firmosi aktin e shpalljes së zgjedhjeve presidenciale, kurse së bashku me zgjedhje
Nesër shpallen zgjedhjet presidenciale në Maqedoninë e Veriut Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë Talat Xhaferi nesër duhet t’i shpallë zgjedhjet presidenciale, për të cilat rrethi i p
Duka thumbon Bashën: Zgjedhjet e parakohshme, fabul e bukur Lulzim Basha duket se po kalon një krizë besimi tek aleatët e tij, të cilët janë lënë në baltë nga kryedemokrati sa herë
Xhaferi tregon për mundësitë e shkuarjes në zgjedhje të parakohshme Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi mbrëmë ka deklaruar se nuk mundet që të mbahen bashkë zgjedhjet presidenciale dhe zgj
Lazim Destani: Nuk kam plane për poste politike e as funksione shtetërore Vetëm pak ditë më parë pas lajmeve të ndryshme lidhur me kandidaturat e mundëshme me të cilat partitë shqiptare mund të
Detaje të reja, Avdylajt kanë qenë të interesuar edhe për zgjedhjet në futboll Gazetarja, Klodiana Lala që ka kryer investigimin për shit-bjerjen e votave, bazuar në përgjimet e prokurorisë për bandë
Haradinaj i prerë: As zgjedhjet e parakohshme nuk më tërheqin nga taksa kundër Serbisë kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj pas mbledhjes së Qeverisë është shprehur se taksa vazhdon pavarësisht deklarime
Njeriu më i afërt i Haradinajt kundër Veselit, a janë afër zgjedhjet? I pari i ekzekutivit nuk po përkrah propozimin e kryeparlamentarit Kadri Veseli për pezullim të taksës për 120 ditë. Kjo
Por afrohen zgjedhjet, "Studentët për Trump" sek*i dhe të armatosur (FOTO LAJM) Presidenti i SHBA-së, Donald Trump ka një mbështetja mjaftë të madhe nga të rinjtë. Në një kohë ku zgjedhjet po afro
Qindra studentët do të punësohen përkohësisht, a është lojë e Ramës për zgjedhjet lokale? Këshilli i Ministrave ka vendosur që të marrë 1335 punonjës me kontratë të përkohshme për vitin 2019. Mes 1335 emrav
Kandidatja e parë që do të sfidojë Trumpin në zgjedhjet presidentciale Senatorja e Kalifornisë nga radhët e Partisë Demokratike ka njoftuar zyrtarisht se do të jetë kandidate brenda partisë s
A u manipuluan zgjedhjet brenda PD-së?! Ja fotoja që tregon shumëcka ... Zgjedhjet për anëtarët e kryesisë së Partisë Demokratike janë shoqëruar me dyshime për manipulim të rezultateve. Një
Basha "luan me pasa" me Ramën, Duka paralajmëron daljen vetëm në zgjedhje Përgjumja e PD dhe Lulzim Bashës duket se nuk i frymëzon më aleatët e vegjël, të cilët tashmë po shohin mundësinë e dalj
VV nxjerr anketën e saj: LDK fiton zgjedhjet me Albin Kurtin kryeministër Vetëvendosje përmes një konference për media ka prezantuar rezultatet e një anketimi ku Albin Kurti ka dalë të jetë lide
VMRO-DPMNE hap garën për president, si mund të aplikoni VMRO-DPMNE ka publikuar shpallje publike për paraqitje të kandidaturave për president të Maqedonisë. Nga partia thonë
Mickoski të ndryshojë ose të bëjë gati valixhet Puna s’e donë kështu çuna. Ndryshoni radikalisht taktikën, luftoni prej brenda dhe përpiquni të ndikoni në kursin e part