999 rezultate për

zakonshme

Ndryshe nga sot, fotot e rralla të VIP-ave në vitet '90 (FOTO LAJM) Shumë njerëz sot përdorin Photoshop dhe aplikacione të tjera kompjuterike për të postuar fotografi të “versioneve më të
​Haxhiu: Të shpallet gjendja e jashtëzakonshme Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Bekim Haxhiu tha se sot Kosova ka kapacitet t’i bëjë nga 700 deri në 1000 tes
Italia shtyn gjendjen e jashtëzakonshme deri në tetor Qeveria italiane planifikon ta zgjasë gjendjen e jashtëzakonshme e cila i lejon qeverisjen me dekret pa qenë nevoja për
Itali, shtyhet deri në tetor gjendja e jashtëzakonshme Qeveria italiane planifikon ta zgjasë gjendjen e jashtëzakonshme e cila i lejon qeverisjen me dekret pa qenë nevoja për
Pesë gabimet e zakonshme që bëjnë njerëzit e mençur Njerëzit e zgjuar kanë famën se bëjnë gabime idiote, sidomos në situata që kërkojnë arsyetim.Shkencëtarët kanë filluar t
Vetëm një test gjaku, ja teknika që zbulon kancerin 4 vjet para shfaqjes së tij Teknika PanSeer është metoda më revolucionare në identifikimin e qelizave kanceroze në organizmin tonë. Kjo shpikje kons
Shpallja e gjendjes së jashtëzakonshme, LVV kundërshton Rritja e rasteve me Covid 19 ka bërë që të shqyrtohet ndjekja e procedurave për shpalljen të gjendjes së jashtëzakonshme
Pamjet e jashtëzakonshme të diellit, publikohen fotot e kapura më afër se kurrë (FOTO LAJM) Agjencia Europiane e Hapësirës (ESA) dhe NASA ka publikuar të enjten fotot e para të Diellit të kapura nga misioni i për
Maqedonia e Veriut sot mban zgjedhjet e jashtëzakonshme Dita e sotme përkon me ditën e zgjedhjeve për Maqedoninë e Veriut. Këto zgjedhje janë të veçanta pasi do mbahen teksa CO
Kurti sulmon hapur Hotin: Qeveria dështoi, nuk mbulohet dot me gjendje të jashtëzakonshme (VIDEO) Ish kryeministri Albin Kurti ka thënë sot nëpërmjet një video se Qeveria Hoti ka hequr sigurinë shëndetësore për hir të
Situatë e jashtëzakonshme? Hoti zbulon vendimin e Këshillit të Sigurisë Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, pas takimit me Këshillin e Sigurisë ka thënë se do të ketë masa rigoroze gjatë di
COVID-19, Gjilani nuk pranon gjendjen e jashtëzakonshme Në një takim virtual me kryetarët e komunave të Kosovës, për të vlerësuar gjendjen pas rritjes së numrit të të infektuar
Sekreti për formën e jashtëzakonshme të Ronaldos, fle pesë herë në ditë në pozicionin e një foshnjeje Arsyeja kryesore se përse Cristiano Ronaldo po kalon nëpër një formë të lartë edhe si 35-vjeçar është se ai fle pesë her
10 këshilla jete që do ta ndryshojnë mënyrën si i shikoni gjërat e zakonshme Këshillat për problemet e jetës së përditshme janë gjithmonë të dobishme. Njerëzit grumbullojnë aq shumë përvojë në b
Fosilet e jashtëzakonshme zbulojnë se si insektet e lashta përdornin ngjyrën për tu maskuar Ngjyrat e ndritshme mund të përdoren si kamuflazh, ose për të ndihmuar në mirëmbajtjen e temperaturave të trupit. Një
U pyet për dorëheqjen e mundshme të Thaçit, përgjigjet Hoti Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka folur rreth çështjes së presidentit dhe zgjedhjeve të jashtëzakonshme. I pye
Përfitimet e jashtëzakonshme nëse përdorni avull për fytyrën tuaj një herë në javë Një metodë për pastrimin e fytyrës është avulli që mund të pastrojë dhe qetësojë lëkurën dhe mbi të gjitha është falas.
Maqedonia e Veriut drejt zgjedhjeve të jashtëzakonshme Mmaqedonia e Veriut pritet të shkojë në zgjedhje më 15 korrik. Këto do të jenë zgjedhjet më specifike që janë mbajtur në
Pendarovski zgjat gjendjen e jashtëzakonshme edhe me 8 ditë të tjera Presidenti Stevo Pendarovski pas propozimit të Qeverisë për të vazhduar gjendjen e jashtëzakonshme, solli vendim par ta
Pas 87 ditëve mbaroi gjendja e jashtëzakonshme! Kufijtë janë hapur Për herë të parë në historinë e saj, më 18 mars Maqedonia shpalli gjendje të jashtëzakonshme. Vendi ynë ishte i vetmi