999 rezultate për

zakonshme

Rama përcjell me buqeta me lule Hysin dhe Gjermenin: Po ia kalojnë stafetën Najadës dhe Luljetës Kryeministri Edi Rama ka ‘përcjellë’ sot me buqeta me lule dy deputetet e Partisë Socialiste, Englantina Gjermenin dhe V
Pse duhet të ndaloni së puthuri kafshët tuaja shtëpiake (FOTO LAJM) Statistikat tregojnë se të gjithë ata që kanë kafshë shtëpiake, i konsiderojnë si anëtarë të familjes. Duke pasur pa
4 shenjat e kancerit të gjirit që s'kanë lidhje me dhimbjet Çdo vit raportohen rreth 246.660 raste të reja të kancerit të gjirit dhe më shumë se 50 mijë gra në vit vdesin nga kjo s
​Këto janë mënyrat më të zakonshme të mashtrimit në internet Kriminelët në internet kanë gjetur një mënyrë të re për të "peshkuar" viktimat e tyre. Ekspertët e sigurisë shpesh pa
Muaji Mars do të vijë me probleme për këto shenja të horoskopit Problemet e lidhura me muajin Mars do të lidhen me Hënën që u bashkohet disa planeteve ‘kontaminues’. Por dëmet nuk do t
Prag ndeshja me Realin, Gasperini: Ata transformohen në Champions Berat Gjimshiti pritet të jetë titullar mbrëmjen e sotme kundër Real Madridit, ndërsa trajneri Gasperini ka thënë se sku
Klasi i lartë i francezit, me potencën e jashtëzakonshme të norvegjezit, një erë e re sapo ka nisur Dy ditët e ndeshjeve të Ligës së Kampionëve do të mbahen mend gjatë, sepse pas një dueli 15-vjeçar mes Lionel Messit dhe
"Pirlon e kanë zili, i ngjan një vere të jashtëzakonshme nga Bordeaux" “Disa lojtarë thjesht pasi e lënë futbollin duan të kthehen në lojë duke qenë një trajner ose menaxher. Unë jam mirë kës
8 ëndrrat më të zakonshme dhe kuptimi i tyre Në kohët antike, njerëzit i shihnin ëndrrat si shenja kuptimore që përmbajnë mesazhe hyjnore dhe kishin fuqinë për të nd
Japonia zgjat gjendjen e jashtëzakonshme si pasojë e COVID-19 Kryeministri i Japonisë, Yoshihide Suga, njoftoi zgjatjen e periudhës së gjendjes së jashtëzakonshme të zbatuar kundër k
Ulet çmimi i naftës në Maqedoninë e Veriut Në një seancë të jashtëzakonshme Komisioni Rregullator për Energjetikë ka vendosur që të lirojë çmimet e derivateve të n
Harrojini ekranet e zakonshme, marka e njohur prezanton televizorët transparentë (FOTO LAJM) Televizorët duket se po bëhen më të mëdhenj dhe më të hollë çdo vit. Ndërsa tani, në vitin 2021, ju gjithashtu mund të s
Zgjedhjet e jashtëzakonshme në Kosovë: Garojnë 28 subjekte politike Deri të shtunën në mbrëmje (16.01.), subjektet politike në Kosovë kishin afat që të dorëzonin listat e tyre në Komisioni
Foto në dukje të zakonshme, por e gjeni dot "misterin" që fshihet pas tyre (FOTO LAJM) Ndodh të shihni një foto disa herë, por nuk arrini të kapnin të gjitha detajet që fshihen pas saj. Gjërat më interesante
Studim i fundit: Si do të jëtë Covid-19 pas disa vitesh Që nga fillimi i pandemisë, shkencëtarët kanë supozuar se koronavirusi mund të bashkohet viruset që shkaktojnë ftohjen e
Shkencëtarët italianë në alarm, kërkojnë shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme deri në korrik Ekspertët e Komitetit Teknik Shkencor në Itali kanë kundërshtuar zbutjen e masave kufizuese nga qeveria. Ata ftojnë qeve
Kuvendi mblidhet në seancë të jashtëzakonshme, çfarë votohet sot Kuvendi i Shqipërisë është mbledhur në një seancë të jashtëzakonshme, e thirrur me kërkesë të kryeministrit Edi Rama.
Zgjedhje në kohë pandemie në Kosovë, propozohet rritja e numrit të qendrave të votimit Kosova do të mbajë zgjedhje të jashtëzakonshme parlamentare në fund të janarit apo fillim të shkurtit të vitin 2021, në
Këta 10 miliarderë rritën pasurinë me 400 miliard dollarë falë pandemisë Covid 19 ka shtyrë shumë njerëz në varfëri, por ka sjellë përfitime të jashtëzakonshme për më të pasurit duke rindezur a
Po kalon një formë të jahtëzakonshme, Theo: Jam në momentet më të mira të karrierës, nuk rikthehem të Reali Mbrojtësi i AC Milanit, Theo Hernandez mendon se është në momentet më të mira të karrierës. 23-vjeçari është duke shk