999 rezultate për

zaevi

Sela godet Zaevin për Gostivarin, ja porosia e ashpër Lideri i Aleancës për shqiptarët, Ziadin Sela ka goditur kryeministrin Zoran Zaevi në lidhje me vendimin e Ministrisë së
Taravari: Zaevi mi mori kompetencat ia dha BDI-së Kryekomunari i Gostivarit, Arben Taravari ka reaguar pas vendimit të Ministrisë së Arsimit për t'ia marrë kompetencat në
Televizioni i njohur ngatërron Zaevin me Ivanovin (FOTO & VIDEO) Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev, ka qëndruar për vizitë zyrtare në Gjermani ku ka realizuar takime me kreun shtetër
Taravari letër të hapur Zaevit Arben Taravari, kryetar i Komunsë së Gostivarit i ka drejtuar një letër të hapur kryeministrit të Republikës së Maqedoni
Një bisedë telefonike zbulon planin për vrasjen e Zaevit? Detaje të tjera kanë dalë në lidhje me skenarin e përgjakshëm në Kuvend më 27 prill të vitit të kaluar. "Zoran Zaev a
Athina është "shqetësuar" për vizitën e Zaevit në Turqi Qeveria greke nuk fsheh se ka qenë e shqetësuar pasi që kryeministri Zoran Zaev ka "shpejtuar" që ta vizitojë Ankaranë d
Rrezikon burgun vetëm pse e kërcënoi Zaevin në Facebook MPB njoftoi se do të ngrejë padi penale kundër një personi që përmes facebook-ut i është kërcënuar me vrasje kryeministr
Padi penale për personin që kërcënoi Zaevin MPB do të ngrit padi kundër një personi i cili përmes “Facebook”-ut, ka kërcënuar me vdekje kryeministrin Zoran Zaev.
Rufi Osmani: Po mos të ishte Ziadin Sela, Zaevi nuk do të mund të bënte qeveri Ish kryetari i komunës së Gostivarit, profesori universitar Rufi Osmani ka komentuar qeverisjen e Zoran Zaevit ku ka dre
Emri i Maqedonisë, deputeti i LSDM-së i "kthen" shpinën Zaevit "Ne jemi në një krizë të gjatë e cila është afër kulmit", ka deklaruar deputeti Ferid Muhiq, në emisionin "Samo Vistina"
Nimic: Takimi mes Zaevit dhe Cipras me rëndësi historike dërmjetësuesi i OKB-së për çështjen e emrit, Matthew Nimetz ka deklaruar për gazetën greke "Kathimerini" se takimi Zaev-
Ky është mesazhi i Zaevit në Davos Ballkani Perëndimor mund të kontribuojë shumë për të gjitha vendet e rajonit dhe për çdo fqinj nëse kultivon qasje pozit
Kjo është ministrja më e paguar në kabinetin e Zaevit Sipas projektit për transparencë, Ministria e mbrojtjes ka publikuar pagat e funksionarëve nga kryesia dhe gjeneralëve t
Gazetarja shpërthen kundër Zaevit: A po merremi me fëmijë? Gazetarja Mençe Toçika ka reaguar e revoltuar kundrejt qeverisë aktuale të kryeministrit Zoran Zaev. Ajo ka theksuar
Kasami i "shkel" syrin Zaevit pas sherrit tek BESA, pritet hyrja në qeveri Bilall Kasami, kryetar i lëvizjes Besa, mbrëmë ishte i ftuar në emisionin "Top tema" në televizionin Telmadeklaroi se pa
Milikije Halimi falënderon Zaevin: U tha, u bë! Pas miratimit me 69 vota pro te Ligjit për Gjuhën Shqipe në seancën plenare të Kuvendit të Maqedonisë ka reaguar Kryetar
Meta ka një thirrje për Zaevin, vë theksin në thellimin e marrëdhënieve Presidenti shqiptar Ilir Meta ka folur për TV Korça ku ka vënë specifikisht theksin të Maqedonia. Ai ka përshëndetur
Sela kritikon politikat e Zaevit Kreu i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela sot ka adresuar kritika të ashpra ndaj politikave të kryeministrit Zoran Zae
Zaevit i tkurret koalicioni Largimi i Aleancës për Shqiptarët nga Qeveria e Maqedonisë, ka ngushtuar numrat e shumicës parlamentare, e cila tani ka
Ahmeti vlerëson deklaratën e Zaevit për gjuhën shqipe Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti në një brifing me gazetarët të organizuar me rastin e fundvitit