999 rezultate për

zaevi

Zaev: Data e referendumit për NATO-n, pas samitit Kryeministri maqedonas Zoran Zaev mbetet në qëndrimin që Referendumi për emrin të mbahet në fund të shtatorit ose në fil
Zaevi akuzohet se kapitulloi shtetin Porosi për unitet dhe përgjegjësi për eurointegrimet e Maqedonisë, për të cilat sipas Brukselit, tashmë është e qartë rr
VMRO ende vazhdon të sulmojë Zaevin Bisedimet per anëtarësim në Bashkimin Europian nuk fillojnë, ndërsa kryeministri Zoran Zaev pranoi ndryshimin e emrit të
Zaevi i kënaqur që nuk u hapën negociatat Kryeministri Zoran Zaev sot shprehu, siç tha, kënaqësi të madhe nga vendimi i djeshëm për marrjen e datës për negociata
Opozita maqedonase: Katastrofë, që nuk u hapën negociatat Është katastrofale anulimi i datës për fillimin e bisedimeve me BE-në, së paku që mund të bëj në këtë moment Ministri i
Zbardhet letra që Zaevi i dërgoi Bashkimit Evropian Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev, ka dërguar një letër të hapur për liderët e vendeve anëtare të BE-së. Ai ka bë
VMRO-DPMNE vazhdon përpjekjet, përdor historinë kundër Zaevit VMRO-DPMNE sot përmes një komunikate thekson se kryeministri Zaev për një vit ka fshirë historinë maqedonase e cila rrez
Vijon përplasja për emrin e Maqedonisë, VMRO-DPMNE akuzon Zaevin për tradhëti Partia VMRO-DPMNE vazhdon me akuzat ndaj kundërshtarëve me në krye Zoran Zaevin si kryeministër, duke thënë se ata janë
Tereza Mej i shkruan letër Zaevit për marrëveshjen Kryeministrja e Britanisë së Madhe, Tereza Mej sot i ka dërguar letër urimi kryeministrit Zoran Zaev për arritjen e marr
"Patriotët" që jetojnë jashtë Maqedonisë kërcënojnë me burg Zaevin Kryetari i Kongresit Botëror Maqedonas, Todor Petrov përmes një fjalimi publik ka shprehur qëndrimet e tij lidhur me vot
Kryetari i opozitës akuzohet se ka marrëveshje sekrete me Zaevin Filip Petrovski, nga fraksioni i VMR0-DPMNE theksoi se nuk priste mbështetje nga udhëheqësi Hristijan Mickoski për prote
Edhe një parti mbështet Zaevin për emrin Këshilli drejtues i Partisë Liberal Demokrate (PLD) e rishikoi dhe njëzëri e pranoi marrëveshjen e nënshkruar në mes Rep
Nuk kanë më fuqi ta ndalin, fillojnë ta mallkojnë Zaevin Profesorja universitare, Biljana Vankovska, përmes një statusi në rrjetin social Facebook ka nxjerr vrer kundër kryemini
Zaevin nuk e ndalin protestat, e kalon edhe në qeveri marrëveshjen Qeveria e Maqedonisë në seancën e sotme ka rishikuar dhe miratuar propozim-ligjin për ratifikimin e marrëveshjes përfund
Shqiptarët mbështesin Zaevin për marrëveshjen Partitë shqiptare përshëndesin marrëveshjen e firmosur në Prespë nga shefat e diplomacive të dy vendeve Dimitrv e Kocija
Partia e Gruevskit ka disa fjalë për Zaevin pasi nënshkroi marrëveshjen Pas nënshkrimit të marrëveshjes historike mes Maqedonisë dhe Greqisë për zgjidhjen e çështjes së emrit, i menjëhershëm k
Populli do të mbështesë Zaevin për të ardhmen e Maqedonisë Marrëveshja mes Maqedonisë dhe Greqisë për çështjen e emrit, bazuar në deklaratat e deritanishme të kryeministrit, Zoran
Njeriu që mund të pengojë negociatat reagon ndaj Zaevit Presidenti i shtetit Gjorge Ivanov vlerëson se deklaratat e Zoran Zaevit, se refuzimi i marrëveshjes me Greqinë, do t’i
Zaevi qetëson të gjithë: Negociatat nuk kanë dështuar Qeveria e Maqedonisë me anë të një komunikate për media njofton se mbetet e përkushtuar në gjetjen e zgjidhjes që i mbro
Grekët presin sot telefonatën e Zaevit Emri “Erga Omnes Republika Severna Makedonija” ka ngjallur optimizëm në Athinë pas dështimit të përpjekjeve ditët e fund