999 rezultate për

zaevi

VMRO përjashton 7 deputetët që votuan për të ardhmen, vuloset fitorja e Zaevit Qeveria e Maqedonisë ka miratuar nismën për ndryshimet kushtetuese që i hapin rrugë ndryshimit të emrin nga Republika e
Prokurori Bajrami nis hetimet ndaj Zoran Zaevit Prokuroria Themelore Publike ka nisur hetimet pas deklaratës së kryeministrit, Zoran Zaev, të dhënë në periudhën e fusha
A e meritojnë çmimin Nobel Zaevi dhe Çiprasi? Kryeministri i Republikës së Maqedonisë, Zoran Zaev dhe homologu i tij grek Aleksis Cipras janë mes favoritëve për Çmimi
Nacionalistët kanë një kërkesë për Zaevin Një grup qytetarësh janë grumbulluar para Kuvendit dhe po protestojnë kundër Marrëveshjes me Greqinë. Ata kanë vendo
Këto janë fjalët e Zaevit në ditën e referendumit Kryeministri Zoran Zaev, sot në mëngjes në Strumicë e realizoi të drejtën e tij të votës në referendumin për çështjen e
Gjithçka që duhet të dini nga takimi i Zaevit me Pence Porosi inkurajuese për Marrëveshjen e Prespës, ka marrë kryeministri Zoran Zaev nga nënpresidenti i SHBA-së Mike Pence n
Numri dy i SHBA-së fton Zaevin në takim Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev nesër në Washington do të realizojë takim me Zv.presidentin e Shteteve të Bashkuara
Opozita padit Zoran Zaevin Partia opozitare në Maqedoni, VMRO-DPMNE sot te Prokuroria Publike ka dorëzuar padi penale kundër kryeministrit të Maqed
Zaev përpiqet të mbyllë sytë, thotë se nuk ka ndikim rus në Maqedoni Kryeministri maqedonas Zoran Zaev duke u përgjigjur në pyetjet e gazetarëve në konferencën kushtuar lirisë së mediave në
Shqiptarët në Maqedoni bashkohen falë Zaevit Edhe pse të ndara për shumë çështje, partitë politike shqiptare i bashkon çështja e referendumit. Bashkimi demokrati
Zeqiri sot dëshmon për sulmin ndaj Selës dhe Zaevit Në Gjykatën Penale në Shkup sot në orën 12:00 duhet vazhdojë gjykimi për 33 të akuzuarit për dhunën në Kuvend. Lënda ësh
Zaevi zgjedh Ahmetin për të hapur fushatën e referendumit Në prani të liderit të LSDM-së, Zoran Zaev dhe lideri të Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti si dhe në prani t
Zaevi zbutet ndaj Bullgarisë Patjetër të kemi kujdes për frymën e Marrëveshjes me Bullgarinë dhe të ndërtojmë ardhmëri. Edhe politikanët edhe ekspert
Ali Ahmeti takohet sot me Zaevin Me rastin e shënimit të 17 vjetorit të nënshkrimit të Marrëveshjes së Ohrit, në Klubin e Deputetëve në Shkup, ka filluar
Zaevi i mbron me arsye banale dy ministrat problematikë Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev nuk do të kërkojë dorëheqje nga funksionarët apo bashkëpartiakët e tij të cilëve i
VMRO vazhdon përpjekjet dëshpëruese kundër Zaevit VMRO-DPMNE-ja opozitare, përmes një komunikate me shkrim, ka akuzuar partinë në pushtet, LSDM, dhe liderin e saj Zoran Z
Opozita maqedonase kërkon dorëheqjen e Zaevit Realizimi i koncepteve për të cilat ishin marrë vesh për financimin e partive dhe formimin e qeverisë teknike sipas mode
Marshi në Kavadar, Mickoski ka një porosi për Zaevin Është për të ardhë keq se si ky njeri poshtëron veten dhe bie dita ditës në probleme më te mëdha. Mjaft është me kësi po
Vulin: Zaevi duhet të dijë se nuk ka Kosovë dhe Serbi, por vetëm Serbi Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev, tha dje se, pas ftesës për Shkupin që t’i bashkohet NATO-s, të gjithë duhet të ndj
Pence përgëzon Zaevin për marrëveshjen me Greqinë Nënpresidenti amerikan Mike Pence, ka uruar kryeministrin Zoran Zaev për marrëveshjen me Greqinë, me të cilën arriti të