999 rezultate për

zaevi

Haradinaj tregon çfarë foli me grupin që futi në kurth Zaevin Kryeministri i Republikës, Ramush Haradinaj ka treguar për herë të parë se çfarë kishte folur me komikët rus, të cilët p
Si ra Haradinaj në kurthin e komedianëve rusë që zbuluan tradhtinë ndaj Kosovës përmes Zaevit Dy homologët, kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj e ai i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ishin të fundit që ranë p
Mos hapja e negociatave dhe skenaret e Zaevit pas vendimit negativ Nëse në qershor ose korrik Maqedonia e Veriut nuk merr datë për nisje negociatash, Kryeministri si opsion e sheh kthimin
Zaevi fundos ekonominë e Maqedonisë LSDM-ja dhe Zoran Zaev e kanë shkatërruar ekonominë dhe i kanë varfëruar qytetarët, theksohet në kumtesën e sotme të VMR
Haradinajt i shkuan Zaevi dhe Markoviç, por jo Rama: Bota sheh si grinden shqiptarët mes veti Zoran Zaev i Maqedonisë së Veriut dhe Dusko Markovic i Malit të Zi i kanë shkuar homologut të tyre kosovar, Ramush Harad
Haradinaj i shkon për vizitë në shtëpi Zaevit (FOTO LAJM) Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, është pritur në shtëpinë e Kryeministrin e Maqedonisë Veriore, Z
Taravari: Fshesa e Zaevit filloi nga Gostivari Kreu i Komunës së Gostivarit, Arben Taravari sot përmes një postimi në profilin e tij në Facebook ka shkruar se Fshesa e
Zaevi dhe Ahmeti sot do të caktojnë datën e takimit për ndryshimet e qeverisë Zv/Kryeministri për çështje evropiane, Bujar Osmani ka deklaruar se që sot do të caktohet takimi midis Kryeministrit Zae
Biznesi i Zaevit futet në hetime Komisioni Shtetëror për Parandalim të Korrupsionit (Antikorrupsioni) do të hetojë mënyrën e realizimit të biznesit të Zo
Kryetari i opozitës, Mickoski: Siljanovska humbi si pasojë e manipulimeve të mëdha Kryetari i partisë opozitare VMRO-DPMNE-së, Hristian Micksoki, në një dalje para gazetarëve nga selia e partisë së tij t
Përmbyset rezultati në Maqedoni, kandidati i Zaevit nuk është i pari (FOTO LAJM) Kutitë e fundit po numërohen në Maqedoninë e Veriut por një rezultat befasues ka ndodhur. Kandidati i koalicionit qeveri
Edhe gruaja e Zaevit në takim me gruan e Cipras Bashkëshortet e dy kryeministrave, Zoran Zaev dhe Aleksis Cipras, janë duke u shoqëruar me njëra-tjetrën në një takim pr
Apeli vërteton pafajësinë e Zaevit Gjykata e Apelit në Shkup e ka refuzuar ankesën e Prokurorisë Themelore Publike në lidhje me vendimin në lëndën “Ryshfet
Këtë javë Zaevi sy më sy me Mickoskin Dueli i parë televiziv nga fushata zgjedhore e kandidatëve për president, Gordana Siljanovska dhe Stevo Pendarovski do t
Zaevi: Mos e hani sallatën maqedonase! Nga Mentor Nazarko Kryeministri maqedonas, Zoran Zaev, vizitoi dy ditë më parë Shqipërinë. Vizita e tij dhuroi plo
Zaev dhe Rama, një bisedë në Tiranë që mund të bëhej edhe me telefon?! Disa orë takim e konferencë për shtyp dhe qëndrim deri në orët e vona të pasdites iu deshën kryeministrit Zoran Zaev dhe
Paguajeni ju drekën! Rama bën batuta me Zaevin Nuk kanë munguar batutat mes Ramës dhe Zaevit gjatë konferencës së përbashkët për shtyp në Tiranë. Teksa mbante fjale
Gashi: Jemi afër marrëveshjes me Zaevin Kryetari i Alternativës, Afrim Gashi, deklaroi se janë në fazën finale të negociatave me kryeministrin Zoran Zaev dhe sh
Zaevi i jep fund polemikave, do të dihet sa shqiptarë jetojnë në Maqedoninë e Veriut Kryeministri Zoran Zaev sot ka konfirmuar se në regjistrimin e popullsisë që duhet të zbatohet në vitin e ardhshëm do të
Merkel: Thur elozhe për Zaevin dhe Tsiprasin Kancelarja e Gjermanisë Angela Merkel ju dha mirënjohje kryemistrave të Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe të Greqis