999 rezultate për

zaev

Haradinaj i shkon për vizitë në shtëpi Zaevit (FOTO LAJM) Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, është pritur në shtëpinë e Kryeministrin e Maqedonisë Veriore, Z
Zaev takohet me Ahmetin, kush do të shkarkohet? Filluan takimet për “ fshesën” e paralajmëruar nga kryeministri. Takimi sy më sy mes partnereve të koalicionit Zoran Zae
Taravari: Fshesa e Zaevit filloi nga Gostivari Kreu i Komunës së Gostivarit, Arben Taravari sot përmes një postimi në profilin e tij në Facebook ka shkruar se Fshesa e
Ethe në qeveri, sot pasdite takimi Zaev-Ahmeti Është paralajmëruar takimi midis Kryeministrit Zoran Zaev dhe kreut të BDI-së, ora 16.00 sot në Qeveri. Shkak për tak
Ende nuk dihet se kur do të mbahet takimi Zaev-Ahmeti për “fshesën” Ende nuk dihet se kur do të mbahet takimi mes kryeministrit Zoran Zaev dhe liderit të BDI-së Ali Ahmeti, takim ky që lid
Zaev merr pjesë në hapjen e autostradës në Serbi Kryeministri Zoran Zaev, me ftesë të presidentit serb Aleksandar Vuçiç, mori pjesë në ceremoninë e hapjes së autostradës
"Mbahet" fryma në qeveria deri në fund të takimit Ahmeti-Zaev Kabineti qeveritar është në pritje të “fshesës” së paralajmëruar nga ana e kryeministrit Zoran Zaev. Por gjithçka do
Ndryshimet në qeveri, në pritje të takimit Ahmeti-Zaev Kur saktësisht do të fillojnë ndryshimet në strukturat udhëheqëse në nivel ministror, në institucione shtetërore, komuna
Në Ecolog qëndroi për vizitë Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Kryetari i Bordit Këshilldhënës të Ecolog International, Lazim Destani e priti për vizitë kryeministrin e Republikës së
Zaevi dhe Ahmeti sot do të caktojnë datën e takimit për ndryshimet e qeverisë Zv/Kryeministri për çështje evropiane, Bujar Osmani ka deklaruar se që sot do të caktohet takimi midis Kryeministrit Zae
Biznesi i Zaevit futet në hetime Komisioni Shtetëror për Parandalim të Korrupsionit (Antikorrupsioni) do të hetojë mënyrën e realizimit të biznesit të Zo
Kosova bojkoton Bosnjën ndërsa Rama ha iftar me ta Përderisa Kosova e ka bojtoktuar takimin në Bosnje-Hercegovinë për shkak se nuk e njeh pavarësinë e saj, kryeministri i
Zaev në darkën e Iftarit me Ramën, kush i ka ftuar? (FOTO LAJM) Në fillimin e muajit të Ramazanit, Kryeminstri Rama ka qenë i ftuar në darkën e Iftarit në Sarajevë, më ftesën të homolo
Kryetari i opozitës, Mickoski: Siljanovska humbi si pasojë e manipulimeve të mëdha Kryetari i partisë opozitare VMRO-DPMNE-së, Hristian Micksoki, në një dalje para gazetarëve nga selia e partisë së tij t
Zaev: Fituam presidentin e shtetit, dëshmuam se jemi të gatshëm për në Evropë "Vazhdojmë bashkë dhe me përgjegjësi përpara. Rruga është vërtetuar dhe betonuar me sukses. RMV me siguri vazhdon përpa
Zaev: Pas zgjedhjeve do shkarkohen disa ministra të BDI dhe LSDM Kryeministri Zoran Zaev ka paralajmëruar se pas zgjedhjeve do të ketë rikonstruim të qeverisë. Si nysafir në Tv24 Zaev k
Zaev: Në qershor hapen negociatat Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev shprehet optimist për fillimin e negociatave me Bashkimin Evropian në qer
Shqiptarët bashkë kanë në dorë Maqedoninë e Veriut Nga Mentor Nazarko Zgjedhjet presidenciale maqedonase ofruan një pamje e cila mund të interpretohet në shumë mënyra.
Zaev përkujton 2-vjetorin e ngjarjeve të turpshme Në rolin e liderit të partisë së Lidhjes Social Demokrate të Maqedonisë (LSDM), Zoran Zaev sot ka shënuar 2-vjetorin e n
Zaev bën thirrje për një bashkim të madh në raundin e dytë Stevo Pendarovski i fitoi 321.201 vota kundrejt 316.872 të Gordana Siljanovska Davkovas dhe 79.169 vota të Blerim Rekës,