999 rezultate për

york

Marrëdhënie intime në këmbim të lajmeve, në telash gazetarja e New York Times Në vitin 2013 skruante "Dua të jem si Zoe Barnes". E pikërisht pse donte të imitonte gazetaren e "House of Cards" sot Al
Nuk duruan dot larg njëri-tjetrit! Bashkohet çifti Zayn-Gigi (FOTO LAJM) Ish anëtari i grupit “One Dorection” Zayn Malik dhe modelja Gigi Hadid janë kthyer më në fund bashkë, duke iu dhënë kësh
Shitet apartamenti i Titos në New-York, a do të përfitojë edhe Kosova? Apartamenti dy katësh në Nju Jork në pronësi të ish Jugosllavisë do të shitet me vlerë prej 12.1 milion dollarë ndërsa p
Mediat greke japin detaje nga takimi në New-York Nuk doli tym i bardhë nga bisedimet dy ditore në New-York, bisedimet vazhdojnë ndërmjet dy ministrave në Bruksel, ky ish
Bisedime intesive, Dimitrov me homologun grek nga New-Yorku shkojnë në Bruksel Shefat e diplomacive të Maqedonisë dhe Greqisë, Nikolla Dimitrov dhe Nikos Kocias nga Nju Jorku sot udhëtojnë drejt Bruk
Nuk pritet zgjidhje nga negociatat në New-York Maqedonia dhe Greqia janë larg zgjidhjes së kontestit të emrit. Është ky qëndrimi i ish-ambasadorëve të kontaktuar nga A
Sot, fillojnë bisedimet për emrin në New-York Ministri i punëve të jashtme Nikolla Dimitrov sot dhe nesër do të takohet me homologun e tij grek Nikos Kozias dhe me nd
Shtohen diplomatët kosovarë në New-York, kërkojnë më tepër para Konsullata e Përgjithshme e Kosovës në New York është zhytur në “fukarallëk”. Qe disa muaj ka mbetur pa para në xhirollo
Njihuni me shqiptarin që po lufton për në Bashkinë e New York-ut Demokrati Vedat Gashi filloi fushatën e tij për Qarkun e 94-të të Asamblesë së Shtetit të Nju Jorkut, i rrethuar me mbi
Vendim historik që gëzon 60 mijë shqiptarë në New-York Shkollat e New Yorkut ofrojnë mësim në gjuhë të ndryshme për gjithë ata që jetojnë në SHBA dhe nga dje, në mënyrë zyrtar
"Në asnjë mënyrë, Pogba s'duhet të ikë nga Manchester United" Yorke ka kërkuar nga Paul Pogba që të mos largohet nga Manchester United. Dy vite pas transferimit në “Old trafford”, P
Të vdekur e të plagosur, Kulla e Donald Trump përfshihet nga zjarri (VIDEO) Kulla Trump në Nju York është përfshirë nga flakët. Zjarri ka rënë në katin e 50-të dhe raportohet për 1 të vdekur dhe 4
Rivali i përgjigjet McGregorit: O gangster pse nuk hyre brenda në autobus Khabib Nurmagomedov nuk ka qëndruar duarkryq pas incidentit të ndodhur mbrëmë në Barclays Center në Brooklyn të Neë York
Mediat ndërkombëtare vendosin në plan të parë daljen e Listës Serbe nga qeveria Kosova po vazhdon të jetë temë e mediave kryesore ndërkombëtare pas ngjarjeve të djeshme në veri të vendit. “The New
Zbardhet pazari i Vuçiçit me Thaçin në New-York Kryetari i Partisë Popullore dhe ish ministër i Jashtëm i Serbisë Vuk Jeremiq ka deklaruar sot se presidenti serb Aleksa
Arilena Ara flet për jetën private, tregon disa detaje që nuk i dinim Këngëtarja shqiptare, Arilena Ara mori vëmendje të madhe me projektin e saj muzikor "Nëntori", me të cilën u prezantua n
Menjëherë pas njohjes, Kosova vendos marrëdhënie diplomatike me Barbadosin Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka bërë të ditur se Kosova tashmë ka nënshkruar vendosjen e marrëdhënieve
Fotografi i New-York Times që ishte gjatë luftës flet për Kosovën e sotme (FOTO LAJM) Në një shkrim në gazetën presitigjoze amerikan “New York Times”, fotografi që raportoi gjatë kohës së luftës në Kosovë,
New York Times shkruan për 10 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës Gazeta prestigjioze amerikane "New York Times" ka shkruar për Kosovën, në prag të 10 vjetorit të pavarësisë. Andrew T
Bella dhe Gigi Hadid pushtojnë pasarelat ne New York (FOTO LAJM) Dy motrat më të suksesshme në botën e modës, Bella dhe Gigi Hadid, çdo ditë dhe më shumë po pushtojnë pasarelat botërore