999 rezultate për

york

Edhe në New York ikin dritat, Jennifer Lopez ndërpret koncertin (VIDEO) Megjithëse ishte përgatitur për një natë të gjatë pasi do të mbante një koncert gjigant në Madison Square Garden, Jennif
Super suksesi i Luanës, vjen çmimi i dytë nga New York (FOTO LAJM) Bashkëpunimi me Faydee duket se po rezulton shumë i suksesshëm për Luana Vjollcën. Kënga e cila u publikua ditën e dj
Nga "The New York Times" te "Vogue Magazine", mediat ndërkombëtare "vijnë" në Kosovë për festivalin e madh Edhe këtë vit, për disa ditë rresht, Kosova do të jetë në qendër të vëmendjes evropiane dhe asaj botërore, për shkak të
Luana Vjollca nominohet si artistja më e mirë shqiptare në New York (FOTO LAJM) Në 10 nëntor të këtij viti, do të mbahet eventi i rëndësishëm në New York, i cili mban emrin ‘Dolce Vita Awards’. Ndarje
Agolli gol spektakolar me të djathtën, fiton titullin e parë në SHBA (VIDEO) Ansi Agolli lë gjurmë edhe në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku prej muajit mars aktivizohet me skuadrën e New York Co
Pogba nuk e vret mendjen për të ardhmen, stërvitet i qetë në New York (FOTO LAJM) Paul Pogba pritet të largohet për herë të dytë nga Manchester Unitedi brenda shtatë viteve. Derisa herën e parë isht
Vdes sportisti i njohur, pati probleme me zemrën (FOTO LAJM) Ish-anëtari i New York Giants, Jared Lorenzen ka vdekur në moshën 38-vjeçare pas disa problemeve në zemër. Lorenzen k
"Albanian Roots" mban në New York paradën më të rëndësishme për shqiptarët Dita e nesërme është e rëndësishme për shqiptarët në tërë botën pasi do të mbahet Parada Shqiptare në New York ku me mij
New York, personat që përdorin rrjetet sociale duke kaluar rrugën do dënohen Qytetarët e Nju Jorkut tashmë bëjnë mirë të mbajnë kokën lart. Të paktën kur ecin. Senati i shtetit të Nju York-ut do
Njihuni me shqiptaren që po shkëlqen në New York Sukseset e të rinjve shqiptarë në Shtete e Bashkuara të Amerikës nuk kanë të ndalur. Ata tashmë veçohen për shumë të arr
Ishin zhdukur në Angli, gjendet nëna shqiptare së bashku me foshnjën Një nënë shqiptare dhe vajza e saj dy vjeçare u tha nga policia se ishin “zhdukur nga faqja e dheut’’. Sebjana Myzeqa
Trofeu i Champions League mbërrin në SHBA Trofeu i Ligës së Kampionëve ndodhet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. UEFA ka publikuar një fotografi ku trofeu sh
Kur New York Times shkruante: Si Kosova u bë tokë pjellore e ISIS? “Çdo të premte, pak kilometra nga statuja e Bill Klintonit, që ka ngritur krahët duke përshëndetur, qindra të rinj me mj
Asambleisti i New Yorkut thirrje shqiptarëve: Mos konsumoni produkte serbe (FOTO LAJM) Asamblisti i New Yorkut, Mark Gjonaj, u ka bërë thirrje gjithë shqiptarëve në mbarë botën të bojkotojnë produktet serbe.
Mesha e New-Yorkut është shpresë për katedralen e Notre Dame Skena e shkatërrimit nga zjarri të Notre Dame’it historik natën e mbëmshme sjellin kujtime të atyre që kujtojnë zjarrin
Superautostrada e çmendur Londër-New York Me këtë superautostradë tani mund të udhëtoni me makinë prej SHBA-së deri në Evropë. Rusia ka propozuar një superauto
Londër-New York, do bëhet e mundur të udhëtohet me makinë fal kësaj superautostrade Me këtë superautostradë tani mund të udhëtoni me veturë prej SHBA’së deri në Evropë. Rusia ka propozuar një superauto
Një qark në New York shpall gjëndjen e jashtëzakonshme për shkak të Fruthit Një distrikt në New York ka deklaruar gjendje të jashtëzakonshme pas një shpërthimi të rëndë të fruthit. Rockland Cou
ZYRTARE/ Ansi Agolli firmos me New York Cosmos (VIDEO) Ansi Agolli ka firmosur për një vit me skuadrën e New York Cosmos, skuadër që militon në Kategorinë e Dytë të kampionati
Shifra kolosale nga varrimi i bosit të Gambinove Funerali i bosit të Mafias, Francesco ‘Franky Boy’ Cali u mbajt në New York dhe të pranishmit mbanin në duar trëndafila