999 rezultate për

york

Si një qytet fantazmë, New York-u bie "në gjumë" për herë të parë (FOTO LAJM) Janë shumë të pakta shtetet që kanë mbetur pa u prekur nga koronavirusi në botë. Deri më tani, Shtetet e Bashkuara kanë
New York / Kafeneja mbushet plot me shqiptarë, shokohet gazetarja amerikane: S’ka virus që i ndalon (VIDEO) Shtetet e Bashkuara po marrin masa ekstreme për t’i bërë ballë situatës nga përhapja e virusit vdekjeprurës që ka gjunjë
Shënohet viktima e parë nga koronavirusi në New York Është shënuar viktima e parë edhe në New York, të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Viktima është një 82-vjeçare, e
"Me Nerën time", Sabri Fejzullahu shijon pushimet larg vendit me bashkëshorten (FOTO LAJM) Sabri Fejzullahu ka udhëtuar me gruan në Neë York për disa ditë. Sabri Fejzullahu po shijon kohën e lirë bashkë me gr
REKORD/ Fluturimi New York-Londër, më pak se 5 orë Një avion i "British Airways"-it ka thyer rekordin për fluturimin më të shpejtë të kohëve midis New Yorkut dhe Londrës,
New York Times publikon pamjet ekskluzive kur raketat iraniane godasin avionin ukrainas (VIDEO) New York Times publikon pamjet ekskluzive të momentit kur dy raketat iraniane godasin avionin ukrainas me 176 persona në
Dua Lipa "çudit" New York-un, me lëprise dhe pallto të çudtishme në mes të rrugës (FOTO LAJM) Këngëtarja Dua Lipa është kapur nga paparaceët në rrugët e Neë York pa të dashurin e saj të ri Anëar Hadid. Kunata sh
"Do shpëtoj nga ju", Trejsi Sejdini lë përfundimisht Shqipërinë (VIDEO) Trejsi Sejdini është një nga modelet më seksi shqiptare, por edhe ndër më të komentuarat në media. E ftuar në emisionin
"Punoja kamariere, s’më dilnin paratë", Lei Kraja tregon jetesën e vështirë në Amerikë (VIDEO) E ftuar sonte në emisionin “Soiree” ishte prezantuesja e njohur e ekranit, Lei Kraja. Ajo është kthyer nga Amerika dh
Sulmohet shtëpia hebraike në New York, 6 persona goditen me armë të ftohta Shtëpia në Monsey, në veri të New York City, ishte duke kremtuar një festë fetare kur sulmuesi hyri brenda. I dyshuar
"A Rainy Day in New York", komedia përfekte për këtë mbrëmje Filmi u referohet censuruesve të rinj që duan të vendosin regjisorin, dy herë të shfarosur nga akuzat e ngacmimit të vaj
Shprehu hapur zhgënjimin, Elvana Gjata e djeg në New York (VIDEO) Elvana Gjata ka qenë kryefjala e mediave e rrjeteve sociale ditët e fundit. Shumë u shprehën të pakënaqur që këngëtarja
As Dua dhe as Rita, kjo është këngëtarja shqiptare e vlerësuar nga "New York Times" (FOTO LAJM) Prestigjiozja amerikane “New York Times” në një artikull të sajin ka zgjedhur 54 këngët më të mira të vitit 2019. Në
Terrorist i ISIS, shqiptari në New York dënohet me 22 vite burg Një emigrant nga Shqipëria që kishte marrë nënshtetësinë amerikane dhe jetonte në Bronx është dënuar dje me 22 vjet burg
Irina Shayk më në formë se kurrë, fotografohet rrugëve të New York krah vogëlushes së saj (FOTO LAJM) Modelja e njohur, Irina Shayk është fotografuar së fundmi duke shëtitur nëpër rrugët e ‘New York’ së bashku me vajzën e
"Ecolog", bashkë-nikoqire e Forumit të lartë në kuadër të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së, New York Ecolog me qendër në Tetovë ishte bashkëbiseduesi i vetëm nga sfera e biznesit në një ngjarje të veçantë të nivelit të
Vajza e shoferit që mashtroi pasanikët e New York-ut ka gjetur dashurinë e jetës në burg (FOTO LAJM) Ana Sorokin, 28-vjeçarja që mashtroi stilistët, bankierët e hotelet e luksit në Manhatan, duke u hequr si trashëgimtare
New York Times shkruante për bukurinë e vashave shqiptare në vitin 1911 (FOTO LAJM) Kur kthejmë vështrimin nga historia e vendit tonë, dominuese janë betejat për liri, lavdi dhe va, rfëria e vu, ajtjet e
Hiqej si një trashëgimtare shumë e pasur, 28 vjeçarja bën lëmsh New Yorkun Krijuesja e “Grey’s Anatomy”, producentja Shonda Rhimes, ka bërë bashkë emra të njohur të kinemasë për realizimin e seri
Edhe aksionere në New York edhe me kredi, kjo është pasuria e Rudina Hajdarit (FOTO LAJM) Rudina Hajdari, deputete e Kuvendit të Shqipërisë është kthyer në një ndër zërat më të fortë të opozitës brenda Kuvendit