999 rezultate për

ymeri

Visar Ymeri bisedon me ministrin e Brendshëm të Zvicrës për rastin Dehari Visar Ymeri, ka marrë pjesë në Kongresin e Partisë Socialdemokrate të Zvicrës. Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje në nj
Ymeri: Dëshmorët nuk ranë për Kosovën e sotme Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje Visar Ymeri, së bashku me përfaqësues të tjerë të kësaj lëvizjeje, kanë bërë homazhe në v
Ymeri: Shqipëria duhej të reagonte për rastin e Astrit Deharit Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri ka thënë se duhet të kryhet një hetim i pavarur për vdekjen e aktivistit të sa
Ymeri: Vetëvendosje nuk angazhohet për t’i tërhequr zvarrë mediat Pas deklaratës së djeshme të zyrtarit të Vetëvendosjes, Hysen Durmishit, që kur të vijnë në pushtet do t’i tërheqin zhag
Përfundon takimi i liderëve politik me Hahnin, ja temat që u diskutuan Ka përfunduar takimi ndërmjet liderëve politik dhe komisionerit Johannes Hahn. Pas takimit, Kadri Veseli dhe Isa Mustafa
Ymeri: Institucionet shtetërore janë përgjegjëse për vdekjen e Astrit Deharit Lëvizja vetëvendosje ka mbajtur sot një një konferencë të jashtëzakonshme për medie lidhur me vdekjen e aktivistit Astri
Ymeri: Nuk do lejojmë shitjen e "Trepçës" Lideri i Lëvizjes “Vetëvendosje”, Visar Ymeri, ka akuzuar Qeverinë e Kosovës se po vazhdon të qeverisë me metoda sundues
Ymeri: Ndalja e Zajednicës ndali dialogun me Serbinë Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosjes, Visar Ymeri ka deklaruar se bashkëpunimi qytetar ka treguar se mund të ndalin gjërat
Ymeri: Vetëvendosje është subjekti i parë politik në vend Visar Ymeri ka akuzuar Qeverinë e Kosovës se po vazhdon të qeverisë me metoda sunduese ndërsa për kryetarin e Kuvendit,
Ymeri refuzon ftesën e Thaçit për reformë zgjedhore: Zgjedhjet janë zgjidhje Kryetari i Vetëvendosjes, Visar Ymeri, në një status në Facebook ka bërë të ditur se e refuzojnë ftesën e presidentit Ha
"Kamishi dyshon që Ymeri bashkëpunon për shërbimin inteligjent serb" Ish-zyrtari i Shërbimit Informativ të Kosovë, njëherësh deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu ka komentuar "Komisionin Parlame
Vetëvendosja: Pejës i duhet ndryshimi Visar Ymeri, bashkë me deputetin, Driton Çaushi dhe kryetarin e LVV-së për Pejën, Bashkim Lajçin sot vizituan qytetin e
Ymeri “Protestat e studentëve të 1 tetorit 1997, kthesë në histori” Visar Ymeri ka kujtuar sot protestat e studentëve të 1 tetorit të vitit 1997 ku ai së bashku me bashkëpartiakët e tij ka
Ymeri: Shpëtimi i Trepçës është kthimi i saj në ndërmarrje publike Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, ka thënë sot gjatë seancës parlamentare se shpëtimi i Trepçës mund të bëh
Ymeri kërkon aplikimin e kodit të Shqipërisë për Kosovën Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, gjatë seancës së sotme në Kuvendin e Kosovës, ka kërkuar votimin e rezolu
Ja kërkesat e Vetëvendosjes për demarkacionin Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, i ka kërkuar edhe një herë kryeministrit të vendit, Isa Mustafa, që të r
Pavarësia e Kosovës u shpall gabim Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, ka përkujtuar referendumin e vitit 1991 ku 99.87 e qytetarëve votuan për Re
Visar Ymeri i tregon "barsaleta" Pal Lekajt (FOTO) Gjatë seancës së sotme në Kuvendin e Kosovës, kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri ka pasur një bisedë shumë mi
Ymeri: Vetëvendosja po ja kthen Prishtinën qytetarit Visar Ymeri, i është përgjigjur deklaratave që ka bërë kreu i PDK-së, Kadri Veseli në një konferencë për media duke hed
Ymeri: I domosdoshëm ndryshimi i kursit politik në Kosovë Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri ka bërë të ditur se ka takuar përfaqësuesen speciale të BE-së në Kosovë, N