999 rezultate për

yahoo

U largua nga Google për 59 milionë dollarë Drejtoresha e re ekzekutive e ndërmarrjes Yahoo, Melissa Mayer për punën e saj në vitet e ardhshme do të paguhet mbi 59
Gruaja e fortë e Google, tani në krye të Yahoo Portali më i madh në botë, Yahoo, ka emëruar si shefin e tij të ri një nga drejtueset e kompanisë rivale Google. Marissa
Hakerat vjedhin fjalëkalimet e 450 mijë përdoruesve të Yahoo-s Hakerët kanë postuar në internet adresat e emaileve dhe fjalëkalimet e më tepër se 450,000 përdoruesve të Yahoo-s, ku pë
Po vjen fundi i Facebook? Eric Jackson, eksperti i njohur i kompanisë së investimeve Ironfire Capital ka deklaruar se Facebook nuk do të ketë jetë
Alibaba blen aksionet e Yahoo-së Yahoo mund të shesë një pjesë të aksioneve të saj të çmuara në faqen e saj kineze për tregti elektronike, Alibaba. Bl
Ish shefi i Yahoo i sëmurë me kancer Ish drejtori ekzekutiv i Yahoo-s Scott Thompson, që ishte nën presion për të dhënë dorëheqje nga posti, është i sëmurë m
Yahoo me staf të pa kualifikuar Administratori i ri i deleguari kompanisë së madhe Yahoo, Scott Thompson është akuzuar se ka gënjyer për kurrikulumin e
Yahoo e kënaqur me sukseset Kompania a madhe Yahoo duket se është e kënaqur me sukseset e arritura kohët e fundit. Të hyrat totale të kompanisë g
Yahoo shkurton 2000 vende pune Kompania amerikane në Internet, Yahoo!, ka paralajmëruar të mërkurën se do të shkurtojë rreth 2,000 vende pune për të nd
Facebook ka blerë 750 patenta nga IBM në mënyrë që të forcojë mbrojtjen e saj kundër padive për thyerjen e të drejtave t
Yahoo kërcënon me padi Facebook-un Taktikat e gjertanishme dështuan kështu që gjiganti i internetit është duke menduar për diçka të re: padi për shkak të s
Irani “nacionalizon” internetin, bllokon Facebook dhe Yahoo Facebook, Yahoo dhe faqet informative ndërkombëtare do të vazhdojnë të jenë të bllokuara në Iran ndërsa qeveria është të
Ku po shkon pionieri i internetit? Pionieri i internetit ka parë kohë më të mira. Ai po parakalohet majtas e djathtas nga Google dhe Facebook, të ardhura t
Fitimet e Yahoo zbresin me 5% Fitimet e Yahoo-s për tre mujorin e fundit të vitit 2011-të kanë ndjekur trajektoren e rënies. Raportohet se kompania ka
Jerry Yang largohet nga Yahoo Jerry Yang do të largohet nga Yahoo, e CEO i ri i kompanisë prej disa kohësh është Scott Thompson. Yang dha dorëheqje ng
Bing parakalon Yahoo Sipas rezultateve të një kërkimi të tregut amerikan mbi kërkimet në internet të rezulton se Bing gjatë dhjetorit zuri ve
Yahoo fiton 610 milion me gjyq por nuk merr asnjë kacidhe Një gjykatë në SHBA ka dhënë një vendin në favor të Yahoo-s. Dëmshpërblimi për përdorimin e emrit të kompanisë nga disa
Italianët duan më shumë Facebook-n Italianët vazhdojnë të jenë të marrosur pas Facebook-ut. Në prag të mbylljes së vitit 2011, Yahoo.it ka sjellë ashtu si
iPhone, termi më i kërkuar për vitin 2011 iPhone është fjalë më popullore se Kardashian apo Lohan. Sipas listën e “Yahoo Year”, fjalë iPhone është termi më i përd
Microsoft marrëveshje me Yahoo Gjiganti i prodhimit të softwareve, Microsoft, ka nënshkruar një marrëveshje konfidenciale me Yahoon. Kjo marrëveshje le