999 rezultate për

xhemal

BATUTAT/ Ja çfarë i thanë Berisha dhe Rama njëri-tjetrit në Kuvend Batutat kanë qënë pjesë e pashmangshme e debatit Rama-Berisha sot në Kuvend. Ndërsa Rama ishte duke mbajtur fjalimin e t
Debat në Kuvend, Berisha e quan Ramën "shoku Xhemal" Ish kryeministri Berisha shquhet për batutat e tij pikante dhe thumbat që hedh në krahun e kundërt. Por ai, me anë të nj
Ja 5 personalitetet myslimane të dekoruara nga presidenti Nishani (FOTO LAJM) Presidenti i Republikës, Bujar Nishani gjatë darkës së shtruar mbrëmë me rastin e festës së Fitër Bajramit ka dekoruar p
Corrupted prosecutor to remain in prison The Court decied to leave in prison the prosecutor of Fier, who was arrested for corruption. The panel of judges rul
Gjykata lë në burg prokurorin e Fierit, korrupsion me vdekjen e oficerit Gjykata ka lënë në burg prokurorin e Fierit, i cili u vu në pranga për "korrupsion". Trupi gjykues ka dhënë masën “arres
Arrestohet prokurori i Prokurorisë së Fierit për “korrupsion pasiv” Prokuroria për Krime të Rënda ka marrë lejen e gjykatës, për të urdhëruar arrestimin e shtetasit Petrit Vukaj, me funksi
Xhelil Rexhepi: Më vranë vëllain dhe shokun e luftës Lajmin për vrasjen e Xhemal Rexhepit, i njohur si Komandant Shqiponja, e ka konfirmuar edhe vëllai i tij i vogël, Xhelil
Shqipëria U17 barazon me Brazilin Shqipëria dhe Brazili janë ndarë në barazim 1:1. Kombëtarja Shqiptare e U17 ka mundur të barazojë me Brazilin U17.
Ja 15 personat më të kërkuar në Tiranë (FOTO LAJM) Policia e Tiranës sot ka bërë publike listën me 15 personat e konsideruar më të kërkuar në kryeqytet. Personat në fjalë
Shkatërrohet grupi që falsifikonte dokumente në Tiranë Në sajë të operacionit të koduar “Riciklimi”, policia e Tiranës ka arrestuar 7 persona, që merreshin me falsifikimin e d
Promovohet enciklopedia “Personalitete të kulturës fetare e atdhetare në Tiranë” Në ambientet e Akademisë së Shkencave u promovua sot enciklopedia me titull “Personalitete të kulturës fetare e atdhetar
Xhemal Ahmeti për Albeu.com: Më 8 qershor në Kosovë fiton demokracia Na ndajnë edhe pak ditë para zgjedhjeve të përgjithshme parlamentare në Kosovë, të cilat zhvillohen më 8 qershor. Fushat
Atentati me eksploziv, vdes biznesmeni i ndërtimit Ndërron jetë në spital biznesmeni Xhemal Çela i cili mbeti dje i plagosur gjatë një atentati. Megjithë përpjekjet e mjek
Pallatet në plazh, bombë me celular biznesmenit Të paktën 300 gramë tritol janë përdorur nga autorët për shpërthimin e automjetit të biznesmenit Xhemal Çela në qytetin
Niset me mision në Afganistan kontingjenti “Eagle-7” Në Batalionin e Forcave Speciale në Zall-Herr u zhvillua sot ceremonia e nisjes së kontingjentit “Eagle-7” mision “COMBA
Korçë, vetëvaret 55 vjeçari Një 55-vjeçar është gjetur i vetëvarur mëngjesin e sotëm në banesën e tij në lagjen 13. të qytetit të Korçës. Sipas poli
Në Kosovë ka talente Trajneri i përfaqësues së Shqipërisë për grupmoshën nën 17 vjeç, Xhemal Mustedangiç zhvilloi dy ditët e para të kësaj ja
Xhemal Gjunkshi, betohet si kreu i SHPFA-së Xhemal Gjunkshi ka marrë sot detyrën e kreut të Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura të Shqipërisë. Ceremon
Kombëtarja në dy ndeshjet me Xhemal Mustedanagiç Fuederata Shqiptare e Futbollit vendosi zyrtarisht që kombëtaren në dy ndeshjet me Bosnjen dhe Bjellorusinë do ta drejto
Xhemali i kenaqur me Parmen Blerim Xhemajli ndihet i kënaqur me rezultatet që po i arrin ekipi i tij, Parma. Sipas mesfushorit shqiptar, s