999 rezultate për

xhamat

"Shpojini gomat, thyejini xhamat", FNSH merr në mbrojtje Kryeministrinë (FOTO LAJM) Kreu i opozitës, Lulzim Basha deklaroi sot në mesditë se qytetarët kanë të drejtë që t'u shpojnë gomat dhe thyejnë xhama
Basha, thirrje për "luftë": Thyeni xhamat, shponi gomat! Lulzim Basha nga çadra e protestës përballë kryeministrisë sulmoi ashpër drejtorin e Përgjithshëm të Televizionit Publik
6 përdorimet e mahnitshme të açetonit Acetoni nuk mungon asnjëherë në çantën e një femre për shkak te rolit të tij të çmuar. Por roli i tij nuk fillon dhe
Rahovec / Qytetarët thyejnë xhamat e dyqanit, shpëtojnë punëtorin që po digjej (VIDEO) Dy shpërthime të njëpasnjëshme të bombolës së gazit kanë ndodhur dje në Prishtinë dhe në Pejë. Në të njëjtën ditë, n
Incident parazgjedhor, dëmtohet shtabi i VMRO-së Në Kavadar është sulmuar shtabi i VMRO-DPMNE-së, ku mësohet të jenë thyer xhamat. “Në periudhën prej orës 22:00 deri
Aksidenti në Gjirokastër/ Pasagjerët: Ishim në gjumë, thyem xhamat të dilnim (FOTO LAJM) Pasagjerët e autobusit që kthehej nga Greqia kanë qenë në gjumë në momentin që ndodhi aksidenti dhe kanë kuptuar se çfar
Shpërthen bomba teksa vogëlushja siriane këndonte (VIDEO) Videoja më sipër që zgjat vetëm 40 sekonda tregon momentin e shpërthimit të një bombe afër shtëpisë së një vajzës së vo
Sarandë, arrestohet 38-vjeçari pasi theu xhamat e një dyqani Gligo Kajo 38-vjeç u arrestua nga policia në Sarandë menjëherë pasi kishte vjedhur disa celularë në një dyqan "Vodafone"
Thyenin xhamat me gurë, çohen për ndjekje penale 10 romë Policia e Tiranës ka dërguar për ndjekje penale 10 persona të komunitetit rom pasi kanë goditur me gurë xhamat e një ban
Gjatë natës thyhen xhamat e 30 makinave në Tiranë Gjatë natës së kaluar janë thyer xhamat e 30 makinave në kryeqytet, ndërsa ende nuk dihen autorët e këtij akti. Nga të
Ja sa kushtojnë xhamat e thyer të qeverisë Kompania, ku janë siguruar objektet e ministrive dhe qeverisë, i vlereson me 40 mije euro dëmet e xhamave në ndërtesën e
Protesta e Opozitës, "plastifikohet" godina e everisë (FOTO) Opozita ka paralajmëruar se, më 28 nëntor do të ketë protesta popullore në Prishtinë për të kundërshtuar Marrëveshjen e
Blutë e Beratit shpallin në kërkim të riun që goditi me thikë 24 vjeçarin Policia e Beratit bën me dije se ka filluar procedimi penal dhe është shpallur në kërkim një shtetas, i cili për motive
Turistja kafshohet për vdekje nga luanesha Për shkak të mos respektimit të rregullave të parkut të Afrikës së Jugut, një grua ka humbur jetën pasi e ka sulmuar një
"Reuters": Një erë perfekte politike "mbërthen" Maqedoninë (FOTO LAJM) "Lagja e Trimave" në Kumanovë duket sikur është goditur nga një cunami, rrugët janë të shkreta dhe muret e rrëzuara nga
Protestuesit gjuajnë me vezë Ministrinë e Drejtësisë Gjatë rrugës nga godina e qeverisë drejt asaj të parlamentit, një pjesë e protestuesve kanë gjuajtur me vezë godinën e M
Deputetit Bedri Hoxha i thyejnë xhamat e makinës Makina e deputetit demokrat Bedri Hoxha është dëmtuar mbrëmjen e djeshme nga persona ende të paidentifikuar, ndërsa poli
Frikë dhe kaos në Australi, breshëri thyen xhamat e makinave (VIDEO) Një stuhi breshëri e frikshme ka prekur Brisbane, metropolin e tretë australian më të madh për nga popullata. Sipas medi
Nëse iu kapin duke parkuar keq në Afganistan, vjen policia dhe ua thyen xhamat (VIDEO) Në Afganistan, nëse parkoni pa leje, nuk paguani gjobë. Përkundrazi, nëse parkoni diku pa leje, funksionon një tjetër
Foto nga djegia e lokaleve shqiptare në Shkup (FOTO LAJM) Mbrëmë në rrugët e Shkupit ka patur trazira dhe tension. Me qindra qytetarë maqedonas janë revoltuar pas vrasjes së një