999 rezultate për

xhamat

"Arma" më e re e zjarrfikësve që shpon çelikun dhe xhamat antiplumb (VIDEO) Zjarrfikësit e Forcave Ajrore tani përdorin një sistem të quajtur PiroLance - një armë që mund të shkatërrojë mure prej
Theu xhamat e lokalit, si tentoi të vriste veten biznesmeni Një 41 vjecar ka tentuar ti japë fund jetës, duke pirë lëndë helmuese. Policia bën me dije se ngjarja ka ndodhur në
Çmendet 41-vjeçari, thyen lokalin e pi helmin Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e djeshme ku një 41-vjeçar banues në Xhafzotaj ka tentuar të vrasë veten. Burim
Ndodh në Vlorë, zjarrfikësja përdoret për të larë xhamat (FOTO LAJM) Për çfarë të hyjë në punë një zjarrfikëse përveç se të fikë zjarre dhe të shpëtojë jetë? Në Vlorë kanë gjetur edhe një f
Forcat Ajrore Amerikane u tërheqin veshin pilotëve: Pastroni xhamat! Forcat Ajrore Amerikane i kanë kërkuar pilotëve të tyre me bazë në Britaninë e Madhe, t’i mbajnë xhamat e dritareve të p
E FUNDIT / Tifozët godasin makinën e arbitrave Menjëherë pas përfundimit të ndeshjes Luftëtari – Teuta, e cila u mbyll me fitoren e miqve 2-3, por edhe me shumë kontes
I thyejnë xhamat dhe i hedhin benzinë, shkrumbohet makina në Lezhë Një makinë është përfshirë nga flakët në lagjen “Beslidhja” në Lezhë. Policia bwn me dije se persona ende të paident
Puna më e vështirë në botë? Të pastrosh xhamat në Tajlandë (FOTO LAJM) Pastrimi i dritareve në Tajlandë është padyshim një punë e jashtzakonshme. Një turist ndërsa po ecte nëpër rrugët e B
Thyhen xhamat e shtabit të VMRO-DPMNE-së Dita e parë e fushatës zgjedhore në Maqedoni filloi me një incident. Një persion ka thyer xhamin e dritares së shtabi
“Çmendet” tiranasi, kapet duke thyer xhamat e banesave në Durrës Policia e Durrësit ka vënë në pranga një person pasi thyente xhamat e mjeteve dhe vidhte sende me vlerë e vlera monetare
Gazetarja rrëfen tmerrin në spital: Gjak dhe xhama të thyer (FOTO LAJM) Një ngjarje e çuditshme ka ndodhur dje në ambientet e një spitali në kryeqytet. Një i ri në rrethana ende të pazbulu
Tiranë, një i pastrehë thyen xhamat e makinave luksoze Një i pastrehë ka thyer xhamat e disa automjeteve luksoze të parkuara pranë sheshit "Skënderbej" pasi policia bashkiake
Theu xhamat e Kishës, policia arreston autorin Policia e Tiranës ka vënë në pranga personin që dëmtoi Kishën. Policia bën me dije se i arrestuari E.R 29-vjeç banue
Tiranë, thyhen gjatë natës xhamat e Kishës Katolike Policia e Tiranës bën me dije se gjatë natës së mbrëmshme persona të paidentifikuar kanë thyer disa nga xhamat e Kishës
Theu xhamat e postës, arrestohet 46-vjeçari në Lushnje Policia e Lushnjes ka vënë në pranga një 46-vjeçar pasi akuzohet për “shkatërrim prone”. Ilir Rançi, banues në lagjen
Masakra në Vlorë, plumba në xhamat e lokalit dhe “lumë” gjaku në oborr (FOTO LAJM) Ngjarja e rëndë e ndodhur mbrëmë në një lokal në Vlorë, ku vdiq Ergys Gjioveshaj dhe la të plagosur 3 përsona të tjerë,
Xhamat antiplumb shpëtuan paq Dortmundin, ushtria mbrojti lojtarët Tre shpërthimet që tronditën autobusin e Borusias së Dortmundit rrugës për në stadium para ndeshjes me Monakon fatmirësi
Sherr në Shkodër, thyhen xhamat e makinave dhe qëllohet me armë Një sherr për motive të dobëta ka shpërthyer në një lokal në Berdicë në Shkodër. Burime zyrtare nga policia bëjnë me dij
Thyhen xhamat e zyrës së Partisë Socialiste në Delvinë (FOTO LAJM) Është thyer dhe dhunuar zyra e Partisë Socialiste në qytetin e Delvinës. Burime zyrtare nga policia bëjnë me dije se
"Thyeni xhamat, shponi gomat", prokuroria nis procedimin penal për Lulzim Bashën Prokuroria e Tiranës ka regjistruar procedimin penal për kreun e Partisë Lulzim Basha pas thirrjeve të tij pak ditë më p