999 rezultate për

xhaferit

Gostivari luajti me Partizanin e Tiranës KF Gostivari ka zhvilluar ndeshjen e parë kontrolluese me Partizanin e Tiranës. Ndeshja u luajt në Mavrovë. Të par
Musa Ibrahimi zë vendin e Musa Xhaferit Sot në Kuvend është ulur një deputet i ri nga rradhët e BDI-së. Ai është Musa Ibrahimi dhe vejn nga komuna e Dollneni
Jolevski "ia merr" mbrojtjen Xhaferit Ministër i ri i mbrojtjes do të jetë maqedonasi Zoran Jolevski. Ai do të zërë vendin e ministrit të deritanishëm, Tel
Sela blen librin e Arbën Xhaferit Prej disa ditësh në Strugë po mbahet 'Karvani i librit'. Ky panair është vizituar sot edhe nga kryetari i komunës, Ziad
Menduh Thaçi fyen vëllanë e Arbër Xhaferit (VIDEO LAJM) Partia Demokratike Shqiptare mbrëmjen e djeshme mbajti një tubim në lagjen Teteks 2 në Tetovë. Të pranishëm në këtë tubi
Thaçi viziton varrin e Arbën Xhaferit (VIDEO) Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi ka kryer homazhe ditën e sotme në varrin e të ndjerit Arbën Xhafe
PDSH ngre akuza të reja kundër Talat Xhaferit Partia Demokratike Shqiptare edhe sot ka vazhduar të akuzojë ministrin e Mbrojtjes Talat Xhaferi. “Talat Xhaferi nuk
Peticion për strehimin e Petrite Xhaferit (VIDEO) Qindra qytetarë kanë firmosur peticionin me anë të të cilit i kërkojnë ministrit të Punëve Sociale Erion Veliaj dhe inst
Protestë tjetër kundër Talat Xhaferit Partia "Dinjiteti" e Stojançe Angellov, u ka bërë thirrje qytetarëve maqedonas të dalin dhe të protestojnë para monument
Diaspora maqedonase kundër Talat Xhaferit Reagimet e opinionit maqedonas ndaj zgjedhjes së ish-komandantit të UÇK-së, Talat Xhaferi, në krye të Ministrisë së Mbro
Shkup, protestë kundër ministrit Xhaferi (FOTO LAJM) Dhjetëra qytetarë, pjesa më e madhe e të cilëve veteranë maqedonas të konfliktit të vitit 2001 protestuan mbrëmë në Shku
Ushtarët paralajmërojnë protesta kundër Xhaferit Një pjesë e madhe e ushtarëve gradistë janë duke u përgatitur për një protestë si shenjë revolti dhe paknaqësie me rasti
Thaçi: Krenohemi me trashëgiminë e Arbër Xhaferit Një delegacion i Partisë Demokratike Shqiptare i kryesuar nga kryetari Menduh Thaçi, ka bërë homazhe pranë varrit të ish
Ambasadori Hysa lule në varrin e Arbën Xhaferit Ambasadori i Republikës së Kosovës në Republikën e Maqedonisë, Ylber Hysa, në kuadër të aktiviteteve në shënim të 100 vj
Zeqiri: Talat, recito "O, si nuk kam një grusht të fortë" Me shumë mundësi edhe sot fjalimi i koordinatorit të grupit parlamentar të BDI-së, Talat Xhaferit, në seancën e Komision
Rekordi i Talat Xhaferit, 9 orë diskutim Deputeti i Bashkimit Demokratik për Integrim, Talat Xhaferi ka folur gjatë tërë ditës së djeshme në lidhje me ligjin e p
PDSH, Iljaz Halimi në vend të Arbën Xhaferit Iljaz Halimi është kryetari i ri i Kuvendit Qëndror të Partisë Demokratike Shqiptare. Vendimi vjen pas mbledhjes së Kuve
Ahmetit i refuzohet pjesëmarrja në varrimin e Xhaferit Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti, është refuzuar të marrë pjesë në ceremoninë e varrimit të ish-kryetarit të nderit të PDSH
RDK ngushëllon familjen Xhaferit Kryetari i Rilindjes Demokratike Kombëtare, Rufi Osmani ka shprehur ngushëllime me rastin e humbjes së jetës të ish krye
Sot, varrimi i Arbër Xhaferit Sot do të bëhet varrimi i ish liderit të Partisë Demokratike Shqiptare në Maqedoni, Arbën Xhaferi, i cili vdiq në orët e