999 rezultate për

xhaferit

Bashkë me Gruevskin pritet të largohen edhe Xhaferi e Neziri Nëse kryeministri Nikola Gruevski jep dorëheqje deri më 15 janar, atëherë të mëdha janë gjasat që të ndërrohen edhe disa
Gruevski: Ka patur sulm me bombë ndaj Musa Xhaferit Kryeministri Nikolla Gruevski ka konfirmuar informacionet e publikuara më herët se, në oborrin e shtëpisë së zëvendëskry
Planet e Arbën Xhaferit për shqiptarët e Maqedonisë Objektivat kryesorë janë:Çështjet e identitetit; Unifikimi i standardeve kombëtare, Demokracia, Ekonomia, Arsimi, Barazi
Shpërthim i fuqishëm pranë banesës së Musa Xhaferit (FOTO LAJM) Një shpërthim i fuqishëm ndodhi dje, rreth orës 20:20, pranë shtëpisë së zv/kryeministrit Musa Xhaferri në lagjen e Topa
45 thëniet më të bukura të Arbër Xhaferit Shkrimtarë, filozofë, artistë, politikanë kanë shqiptuar në momente të caktuara thënie që kanë mbetur të pashlyera për s
Pse Ahmeti doli përkrah Xhaferit? (VIDEO) Për herë të parë në bisedimet e katër partive kryesore politike, kryetari i BDI-së Ali Ahmeti ka patur në krah të tij zv
Thaçi homazhe te varri i Xhaferit: Dua të ecë në rrugën e tij (VIDEO) Kryetari i PDSH-së Menduh Thaçi bëri homazhe te varri i Arbën Xhaferit me rastin e tre vjetorit të vdekjes së tij. Me
Aliti: Në BDI-në e Sarajit ka pakënaqësi ndaj Musa Xhaferit Nënkryetari i Kuvendit të Maqedonisë Rafiz Aliti, njëherazi kryetari aktual i degës së BDI-së në Saraj, shprehet se, shu
Kelmendi: I lumtë dora vrasësit të Asanit, "ngushëllime" Xhaferit Ibrahim Kelmendi, një nga veprimtarët e LPK-së dhe UÇK-së e këshilltar i kryetarit të BDI-së, Ali Ahmeti, ka "ngushëllua
Misini: Raportit të Musa Xhaferit nuk i beson as BDI-ja Në BDI ka pakënaqësi për Marrëveshjen e Ohrit, por gishti i përgjegjësisë drejtohet tek zëvendëskryeministri përgjegjës
"Bomba 38" / Bisedat e Ali Ahmetit, Musa Xhaferit dhe Beqir Hasanit (VIDEO) Në videon e mësipërme mund të dëgjoni audion e plotë nga "bomba 38" e LSDM-së, e cila goditi fuqishëm partinë shqiptare
Sheqerinska ia bën 8 me 2 Musa Xhaferit (VIDEO) 'Minstrja e MPB-së si tha edhe BDI bën sallatë, si ne e bëjmë sallatë LSDM-në!' Zëvendëskryeministri në Qeverinë e Ni
Humor në Facebook me bisedat e politikanëve shqiptarë me Sasho Mijallkovin (FOTO LAJM) Ka plasur gallata në rrjetet sociale pas publikimit nga ana e LSDM-së e përgjimeve telefonike mes Musa Xhaferit e Menduh
Mijallkov i kërkon Musa Xhaferit të shikojë çështjen e Dollnenit (VIDEO) Shefi i Shërbimit Sekret maqedonas Sasho Mijallkov në telefonatën me zëvendëskryeministrin Musa Xhaferi flasin për të rr
BDI shmang komentet për përgjimin e telefonatës së Xhaferit Pas publikimit të telefonatës mes zv/kryeministrit Musa Xhaferi me kreun e Drejtorisë për Siguri dhe Kundërzbulim Mijall
Thaçi përkujton ditëlindjen e Arbën Xhaferit (VIDEO) Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi, vendosi paraditen e sotme një tufë me lule pranë varrit të Arbën
Për çfarë kanë folur Arbën Xhaferi me Ali Ahmetin 10 vjet më parë? Dhjetë vjet më parë është realizuar një takim mes Arbën Xhaferit dhe liderit të BDI-së Ali Ahmeti. Në takim është dis
Sela: Menduh Thaçi nuk e ka vizionin e Arbën Xhaferit Kryetari i komunës së Strugës, Ziadin Sela ka sulmuar sërish verbalisht Menduh Thaçin, duke e akuzuar atë se ka shkelur
Vëllai i Arbër Xhaferit kritikon ashpër Menduh Thaçin Vëllai i Arbër Xhaferit, Fatmir Xhaferi ka kritikuar ashpër Menduh Thaçin, duke i thënë se e ka kthyer partinë si pronë
Sinani - Xhaferit: Implemento Marrëveshjen e Ohrit Analisti politik, Arsim Sinani u shpreh se Marrëveshja e Ohrit është një dokument që është lënë ne harresë dhe më së shu