999 rezultate për

xhaferit

Muhiq: Zgjedhja e Xhaferit, në përputhje me Kushtetutën Deputeti i LSDM-së, Ferid Muhiq nuk pajtohet me deklaratat për parregullsi në zgjedhjen e kryetarit të ri të Kuvendit Ta
VMRO-ja vazhdon skenarin, nuk i jep vulën Xhaferit Talat Xhaferi i cili ndodhet në ndërtesën e Parlamentit të Maqedonisë, nuk është lejuar të hyjë në kabinetin e kryetarit
Cili është skenari i VMRO? Mediet maqedonase njoftojnë tërheqjen e Xhaferit Mediet maqedonase shkruajnë se kreu i ri i parlamentit të Maqedonisë, Talat Xhaferi, është tërhequr nga qëllimi i tij pë
Veljanoski refuzon t'ia japë vulat e parlamentit Xhaferit (VIDEO) Ish kreu i Kuvendit të Maqedonisë, Trajko Veljanovski, ka refuzuar t'ia dorëzojë kreut të ri, Talat Xhaferit, ndaj dhe k
Velanoski t'ia dorëzojë çelësin Xhaferit Lidhja Social-demokrate e Maqedonisë, me në të një deklarate për medie, i ka bërë thirrje Trajko Veljanoskit që t'i dorë
Veseli i ofron mbështetje Xhaferit: Do të kontribuojmë që Maqedonia të mos devijojë Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar një bisedë telefonike me kryetarin e sapozgjedhur të Parlamen
Gjermania njeh zgjedhjen e Xhaferit, kërkon krijimin e qeverisë Ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Sigmar Gabriel e ka cilësuar si të papranueshme dhunën ndaj Kuvendit të Maqedonisë dhe
Dimitriev: Shpallja e Talat Xhaferit kryetar i Kuvendit, e jashtëligjshme Maqedonia dje përjetoi një ditë dramatike, të pakëndshme, të vështirë dhe të padëshirueshme. Për fat të keq ne ishim dës
Ja si është katandisur Zoran Zaevi kur del nga Kuvendi (FOTO LAJM) Pamje të reja të publikuara së fundmi tregojnë se si e kanë katandisur huliganët që mësynë Kuvendin e Maqedonisë, lideri
Pas zgjedhjes së Xhaferit, qytetarët futen me dhunë në Parlament Pas zgjedhjes së kreut të Parlamentit z. Talat Xhaferi nga ana e shumicës parlamentare, qytetarët po mblidhen dhe po fut
Bogoevski: Padia e Ahmetit dhe Xhaferit, e pakuptimtë Pas dënimit të Magyar Telekom për afera korruptive në Maqedoni dhe Në Malin e Zi, një prej atyre të cilët u përfshinë në
Ademi: Lëvizja BESA do ta paguajë që nuk e mbështeti Xhaferin Zeqirja Ibrahimi nga Lëvizja BESA është shprehur i revoltuar për mbështetjen që LSDM-ja i dha Talat Xhaferit për postin
BESA del kundër Talat Xhaferit për kryetar Kuvendi Përkitazi me propozimin e treshes LSDM-BDI (Aleanca), që sot është dorëzuar në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë, që T
Lëvizja BESA kundër Talat Xhaferit për kryeparlamentar Lëvizja BESA nuk ka nënshkruar për Talat Xhaferin që të jetë kryeu i parlamentit të Maqedonisë. Siç mësohet LSDM, BDI
EKSKLUZIVE nga Albeu.com / Dje njoftuam, në mëngjes u përgënjeshtruam, në darkë u konfirmuam Ajo që mbrëmë paralajmëroi Portali Albeu.com ndodhi vetëm 22 orë më pas. Përmes një lajmi ekskluziv, Portali Albeu.co
Kush është deputetja më e bukur dhe më e zgjuar sipas Talat Xhaferit? (VIDEO) I ftuari i kësaj jave në emisionin "E diela me Ne" në Tv Koha është Talat Xhaferi, kryetar i Grupit Parlamentar të BDI-s
LR-PDSH: BDI parti kontradiktore, njohu legjitimitetin e Ivanovit Lëvizja për Reforma PDSH ka reaguar pas prezencës së Talat Xhaferit në mbledhjen e Këshillit Kombëtar të Sigurimit. Në r
Georgievski flet për Arbër Xhaferin: Ishte demokrat dhe humanist (VIDEO) Mbi figurën e Arbër Xhaferit, shpirtin e tij human dhe rolin e tij në skenën politike në Maqedoni në emisionin "200" të
68-vjetori i lindjes së Arbën Xhaferit, Thaçi: Sheshet kryesore të mbajnë emrin e tij Partia shqiptare në opozitë, PDSH ka përkujtuar këtë të diel përvjetorin e 68 të lindjes së Arbën Xhaferit, ish-kreut të
Foto të rralla të Arbën Xhaferit (FOTO LAJM) Arben Xhaferi lindi në Tetovë me 24 janar 1948. Shkollën fillore dhe të mesme e ka kryer në Tetovë ndërsa studimet e lar