E FUNDIT/ Atentat në Durrës, breshëri plumbash në drejtim të automjetit
999 rezultate për

xhaferit

Shtyhet seanca për shpifje ndaj Ahmetit dhe Xhaferit Gjykatësi i Gjykatës Themelore Shkupi 2 vendosi shtyrjen e seancës për shpifje e nga Musa Xhaferi dhe Ali Ahmeti, për sh
Hojt Ji mesazh Talat Xhaferit dhe huliganëve të Kuvendit Zëvendësndihmës sekretari amerikan i Shtetit, Hojt Ji, ka thënë para kongresit Amerikan se tashmë SHBA-të do të punojnë
"Për Maqedoni të përbashkët" dorëzon dekretin për zgjedhjen e Xhaferit "Për Maqedoni të përbashkët" ka dorëzuar sot në Gjykatën Kushtetuese iniciativën për deklarimin e kushtetutshmërisë së z
Kriza në Maqedoni, VMRO nuk shkon në mbledhjen e Xhaferit Kreu i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi, ka njoftuar mbledhjen e krerëve të partive politike për të arritur në një
Zhbogar mesazh Xhaferit: BE po pret formimin e qeverisë Ambasadori i Bashkimit Europian, Samuel Zhbogar, është takuar sot me kreun e Parlamentit të Maqedonisë, Talat Xhaferin.
Xhaferi emërohet zyrtarisht "pronar" i Kuvendit të Maqedonisë (FOTO LAJM) Talat Xhaferi është zyrtarisht "pronar" i Parlamentit të Maqedonisë, pas Regjistri Qendror fshiu dje pasdite emrin e Tra
VMRO-ja kërkon tërheqjen e Xhaferit VMRO-DPMNE-ja, me anë të një deklarate për shtyp, i kanë bërë thirrje Lidhjes Social-demokrate që të tërheqë Talat Xhafe
Talat Xhaferi shpallet zyrtarisht kryetari i Kuvendit të Maqedonisë Zyrtarizimi i Talat Xhaferit si kryetar i Kuvendit të Maqedonisë, i cili hyri mbrëmë në fuqi, u publikua edhe mëngjesin
VMRO: Maqedonia është viktimë e sjelljes së Zaevit VMRO-DPMNE-ja me anë të një deklarate për medie, ka akuzar Lidhjen Social-demokrate të Maqedonisë se po hesht ndaj dekla
Shqipja e Xhaferit në Kuvend tërbon Gruevskin VMRO-DPMNE, sot në konferencë për shtyp akuzoi se ka filluar realizimi i asaj që ata quajnë “Platformës së Tiranës” dhe
Zaev-Xhaferit: Rregullo gabimin, hiq flamurin shqiptar nga zyra! Kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev deklaroi sot se pret që kryetari i ri i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi i BDI-së, t
Ivanov pranon shkresën e Talat Xhaferit për shumicën parlamentare Kabineti i Kryetarit të shtetit, Gjorge Ivanov, konfirmon pranimin e njoftimit zyrtar nga Kryetari i Kuvendit, Talat Xha
Brukseli mesazh të fuqishëm Xhaferit: Formo qeverinë Kreu i ri i Parlamentit të Maqedonisë, Talat Xhaferi, i cili ka zhvilluar sot vizitën e tij të parë si kryeparlamentar n
Gruevski reagon ashpër: Zgjedhja e Xhaferit do sjellë diktaturën Kreu i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, ka reaguar ashpër ndaj zgjedhjes së Talat Xhaferit si kryetar i Parlamentit të M
Milenko, i shqetësuar nga flamuri Kuq e Zi në zyrën e Xhaferit Gazetari kontrovers Milenko Nedellkovskit, ka reaguar ashpër dhe me një gjuhë urrejtjeje ndaj shqiptarëve dhe etniteteve
MPJ britanike përkrah zgjedhjen e Talat Xhaferit Zëdhënësja e Ministrisë së Jashtme të Britanisë ka përshëndetur përzgjedhjen e kryetarit të ri të Kuvendit në Maqedoni d
Flamuri i Talat Xhaferit acaron serbët (FOTO LAJM) Kryeparlamentari i ri i Republikës së Maqedonisë, Talat Xhaferi është ulur në tavolinën e tij në zyrat e Kuvendit duke v
67 deputetë kërkojnë që shpallet zyrtarisht zgjedhja e Talat Xhaferit 67 deputetë të shumicës parlamentare i kanë bërë kërkesë "Gazetës Zyrtare" që të publikohet zgjedhja e Talat Xhaferit si
Vuçiç: Serbia nuk përzihet në zgjedhjen e Xhaferit Kryeministri dhe presidenti i zgjedhur i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka thënë se Serbia nuk do të ndërhyjë në marrëdhëniet
Deputetët e VMRO-DPMNE-së largohen nga Kuvendi Pasi kishin zaptuar zyrën e kryetarit të ri të Kuvendit të Maqedonisë dhe penguan punën e Talat Xhaferit si kryetari i r