999 rezultate për

wisner

Wisner: Jam i zhgënjyer me ngecjet në Kosovë Diplomati amerikan dhe ambasadori, Frank Wisner, ish-përfaqësues i presidentit të SHBA-së në negociatat për statusin e K
Wisner: Marrëveshja forcoi sovranitetin e Kosovës Frank Wisner shprehet se më në fund kemi një marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë, e cila konfirmon para së gjithash kufi
Shumë personalitete të ftuar për përfundimin e pavarësisë së Kosovës Me rastin e përfundimit të fazës së mbikëqyrjes ndërkombëtare të pavarësisë, në Kosovë, më 10 shtator, do të zhvillohet
Marrëveshja, rrugë për antarësim në BE Ish negociatori i SHBA-ve në bisedimet për statusin përfundimtar të Kosovës, Frank Wisner, thotë se marrëveshja e arritu
Koha Ditore: Kosova spend more on recognition lobbying The Kosovo Albanian authorities intend to spend half a million dollars on a lobbying campaign aimed at increasing the nu
Presidentja Jahjaga takohet me Obamën (FOTO LAJM) Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga, gjatë qëndrimit në New York, zhvilloi një varg takimesh me r
Wisner: Clinton në Kosovë do trajtojë dy çështje me rëndësi Ish-përfaqësuesi i SHBA në bisedimet për statusin e Kosovës, Frenk Wisner thënë për Zërin e Amerikës, se sekretarja e Sh
Wisner: SHBA përkrah Kosovës Dy personalitete amerikane, ambasadori Frank Wisner dhe kongresmeni Eliot Engel, kanë deklaruar se Shtetet e Bashku
Wisner: Kosova dhe Serbia të bashkëpunojnë si shtete sovrane I dërguari i posaçëm i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Frank Wisner, deklaron gjat&eu
Wisner: Ka ardhur koha për zbatimin e planit të Ahtisaarit Përfaqësuesi amerikan në treshen ndërkombëtare për statusin e Kosovës, Frank Wisner t
Pas shterjes së procesit negociator duhet të zbatohet propozimi i Ahtisaarit, thotë Wisner I dërguari amerikan në Treshen ndërkombëtare, Frank Ëisner ka thënë se pas dësht
Wisner: Bisedimet mundesia e fundit per palet Bisedimet shtese Prishtine-Beograd, do te jene bisedime serioze, te cilat do te synojne ta çojne rajonin drejt pa
Frank Wisner emërohet përfaqësues i SHBA-ve në bisedimet për Kosovën Shtetet e Bashkuara emëruan ambasadorin Frank Wisner si përfaqësues të posaçëm për bisedimet për statusin e Kosovës. Njo