999 rezultate për

windows

Në 2013, vjen Windows 8 Edhe pse zyrtarët e kompanisë "Microsoft" nuk flasin hapur për sistemin operues "Windows 8", kjo kompani e softuerëve ta
Windows 8 zgjeron horizontin e Microsoft-it për Mobile Microsoft pohon se sistemi operativ Windows8 do të jetë i përshtatshme me platformat hardware ARM. Microsoft, në prezant
Microsoft përdor çipat e celularëve Microsoft ka prezantuar një version të plotë të Windows-it, i cili punon me çipat e përdorur në telefonat celularë. Vers
Messenger vjen në televizorët Samsung Microsoft tani sjell Windows Live Messenger për të gjithë televizorët Samsung Connected. Jo vetëm këtë, ky aplikacion së
Microsoft tejkalon parashikimet Microsoft tejkaloi çdo parashikim të Wall Street, me rritje prej 51% të fitimit për tremujorin e tretë dhe shitjet shumë
Windows 7 thyen rekordet Seattle - Windows 7 ka shitur më shumë se 240 milion kopje në vitin e parë, kompania e tha të enjten, duke e bërë atë si
Windows phone 7 shkon në Azi Singapori, Zelanda e Re dhe Australia ishin zgjedhur nga Microsoft dhe partnerët e tij prodhues për nisjen aziatike e Wi
Windows Phone 7 fillon me LG Optimus 7 LG është bërë prodhuesi i parë zyrtar, që të zbulojë celularin Windows Phone 7. Optimus 7 do të bëhet globale këtë pasdi
Windows Live lëshon Messenger Zune HD Windows Live lëshon Messenger Zune HD. Një nga gjërat e mëdha që Microsoft ka shtuar në versionin e ri në aplikacinet
Windows Live tashmë me version të ri Sot Microsoft do të bëjë të mundur shkarkimin e versionit final të Windows Live Essentials 2011(WLE). WLE 2011 përfshin
Windows Live lidhet më LinkedIn (VIDEO) Në blogun zyrtar, Microsoft ka njoftuar se lidhja me LinkedIn do të ju lejojë përdoruesve të mbajnë aktivitetet dhe stat
Microsoft shet me shume se 90 milione kopje te Windows 7 Microsoft thotë se shitjet e sistemit të tij të fundit të shfrytëzimit kanë kapur 90 milio
Windows Live Messenger me version te ri Windows Live Messenger, për disa i njohur si MSN Messenger ka ndryshuar emrin si pjesë e tentimit të Micr
Microsoft Windows 7 "bazuar ne Mac OS X" Një nga ekzekutivët e vjetër të Microsoft tha se sistemi i ri i shfrytëzimit, Windows 7, ishte
27 vleresime per Windows 7 Duhet thjesht të dini se Windows 7 është më i qëndrueshëm, më i bukur dhe më pra
Shkarkoni Windows 7 Pasardhesi i programit Windows Vista do te dale ne tregje gjate muajit nentor, por ju mund te shkarkoni versionin e prov
Microsoft pergatit klientet: Lindi Windows 7 Pasardhesi i programit Windows Vista mund te dale ne tregje gjate muajit nentor, por ne dispozicion te konsumatoreve do
Së shpejti kompjuterë me Windows 7 Sistemi operativ Windows 7 i gjigantit softuerik amerikan Microsoft, do të fillojë të instalohet në
Microsoft jep kodin e sistemit Windows falas Microsoft ka deklaruar se do të ofrojë me liçncë të gjithë kodin burues të sistemeve operativë Windows Server. Vendimi i