999 rezultate për

windows

Microsoft nxjerr në tetor versionin e ri të "Windows 8" Gjiganti amerikan i sistemeve kompjuterike Microsoft ka njoftuar se sistemi i tij i operimit, "Windows 8" do të dilte në
Plani i luftës: Apple vs. Microsoft vs. Google Javët e fundit, lojtarët më të mëdhenj të industrisë teknologjike kanë prezantuar pajisjet e tyre më të fundit dhe më të
Çfarë të zgjidhni në vend të iPhone? (FOTO LAJM) Nëse jeni duke menduar për blerjen e telefonit të ri të avancuar, me siguri që në fillim do të gjendeni në dilemë ndërmj
Si do të duket Windows 8 Release Preview Microsoft pritet të lansojë versionin e ri të sistemit të saj oeprativ, Windows 8 Release Preview, pamjet e para të së c
Galaxy One, me Windows 8 Dizajnerët Laura Hong dhe Charles de Belizal kanë publikuar një koncept të dizajnit të tabletit të Samsung, i cili supoz
Hetim i ri për Microsoft Sistemi i ri operativ Windows RT të Microsoftit, i cili është Windows 8 i dedikuar për t’u ekzekutuar në procesorët e ba
Edhe Windows Phone tani do ketë Viber Prej tani aplikacioni i famshëm Viber është në disponim edhe për Windows Phone. Nuk është publikuar versioni përfundimta
Viber me version për BlackBerry dhe Windows Phone Viber ka lansuar beta versionin për sistemet operative të BlackBerry dhe Windows Phone, shkruna” PCWorld Albanian”. N
Gratë i'a kalojnë burrave me smartphone Smartphonet po shiten më mirë se telefonat e zakonshëm. Gjatë çerekut të parë të këtij viti 50.4% e blerësve ka vendosur
Me Windows 8, Media Center do paguhet Microsoft ka pranuar se Windows 8 nuk do të jetë në gjendje të bëj reproduktimin e titujve DVD, së pako jo menjëherë pas
Skype për Windows Phone Microsoft njofton lançimin e versionit zyrtar të aplikimit të Skype për Windows Phone. “Me aplikimin në fjalë është
Së shpejti Windows 8 me katër versione Microsoft ka lajmëruar në një postim të fundit të blog që sistemi i vet i ardhshëm operativ do të vijë në katër lloje, d
Vitin që vjen në modë smartbookët? Para disa viteve, me arritjen e netbookëve, lindi edhe një kategori tjetër e pajisjeve – smartbookët. Bëhet fjalë për po
Nokia Lumia 900 për vetëm 100 dollarë Nokia e ka për synim që ta zërë vendin e tretë të sistemit operativ BlackBerry në tregun e smartphone-ëve. Kështu që tan
Me Windows 8 arrin edhe Nokia tablet Nuk është fshehtësi që Nokia ka plane që të përfshihet në prodhimin e tabletëve, që edhe mund të pritej kur kihet parasy
Microsofti "zhduk" butonin Start Versionit të fundit të Microsoftit që pritet të dalë së shpejti në treg, Windows 8, do ti mungojë një buton vendimtar. B
Windows Phone Market place tani me 60 000 aplikacione Windows Phone Marketplace ka arritur në 60,000 aplikacione nga 50 000 që ka patur dhe sipas kompanisë, këtë e kanë arrit
Windows Phone do parakalojë iPhone brenda 3 viteve Windows Phone shumë shpejt do të bëhet më i shitur se smarphone. Kjo pritet të ndodhur brenda vitit 2015-të. Analistët t
Skype tani edhe tek Windows Phone Skype më në fund do të gjendet edhe tek telefonat Windows. Kjo do të mundësohet pas nënshkrimit të marrëveshjes me vlerë
Windows 8 vjen në fund të vitit Mikrosofti do të nxjerrë në treg në fund të këtij viti versionin e ri të sistemit të operimit për kompjuterat. Windows 8