999 rezultate për

windows

Windows 10 gati për telefonat Windows Windows 10 ka bërë gati Vëzhgimit Teknik për të gjithë telefonët Windows premtuar nga Microsoft gjatë konferencës së 21
Wei Yan telefoni me dy sisteme, Android 5.0 dhe Windows 10 Telefoni Wei Yan, mendohet se do të jetë një pajisje e cila do të operojë me dy sisteme operative, Android 5.0 dhe Windo
Microsoft përditëson sistemin Windows RT Microsoft ka vendosur që të sjellë përmirësimin më të fundit në sistemin operativ Windoës RT-në. Në komunikatën Geek
Lumia sjell katër versionet e fundit Lumia Denim është përditësimi më i ri i Microsoft në Windows Phone. Lumia Denim vjen me disa versione si Lumia 630, Lumi
Surface Hub televizori më i ri Microsoft (FOTO LAJM) Surface Hub është televizioni më i ri i prezantuar nga Microsofti, me ekran 84-inç dhe 4K, i cili pritet të synojë treg
Microsoft ndërpret mbështetjen për Windows 7 Microsoft po bind të gjithë ato që nuk i kanë pajisur kompjuterat e tyre me Windoës 10, të paktën të instalojnë Windows
Samsung planifikon telefonin Windows Phone Windows Phone është telefoni më i ri që ka në plan të krijojë Samsung. Kompania është duke testuar disa sisteme operativ
Spartan shfletuesi më i ri i Windows 10 (FOTO LAJM) Spartan është shfletuesi tjetër modern pas Internet Explorer. Mendohet se shfletuesi më i ri do të karakterizohet nga n
'Gestures Beta' aplikacioni më i ri në telefonat Windows Kompania Microsoft ka sjell aplikacionin mtt të ri të telefonët Lumia. Ajo ka publikuar një aplikacion falas në dyqanin
Windows 10 me veçori të reja në janar Microsoft ka një Windows 10 më të mire për të na shfaqur, dhe do e dërgojë për tek përdoruesit në muajin janar. Nga fund
Lenovo prezantoi tabletin "Yoga Tablet 2" Lenovo prezantoi tabletin e ri Yoga Tablet 2, i cili vjen me dy versione të ndryshme të sistemeve operative, si Android
Nokia Lumia 930, telefoni më i mirë me Windows 8 Ekspertët po e vlerësojnë shumë punën e bërë nga Microsoft dhe Nokia për telefonin Nokia Lumia 930. Sa i përket dimensio
Imazhe të reja të telefonit te ri Nokia Microsoft Windows Phone Shfaqen imazhe të telefonit te ri Nokia/Microsoft Windows Phone. Nuk dihet shumë në lidhje me këtë telefon tani, por nga
Windows Phone Store kalon shifrën e 255 mijë aplikacioneve Dyqani i aplikacioneve të platformës mobile të Microsoft-it, Windows Phone Store numëron më shumë se 255,000 aplikacione
Del në shitje Nokia Lumia 630 (VIDEO) Smartphone i parë Nokia me Windows Phone 8.1 nga kutia - Nokia Lumia 630 del në pikat e shitjes me pakicë. Nokia Lumia 6
Nokia, gati telefonin e saj të parë Android (FOTO-LAJM) Nokia pritet të hedhë ne treg një telefon inteligjent me sistem operimi Android i quajtur “Normandy”. Për “Normandy” kem
Windows në prag të 30 vjetorit (FOTO-LAJM) Në muajin prill të vitit 2015 Microsoft lancon Windows 9 cili do të sjellë për përdoruesit disa ndryshime të rëndësishme
Nokia sjell Lumia 525 Pas prezantimit të Lumia 520, smartfoni më i shitur me Windows Phone në gjithë botën, Nokia prezanton tani Lumia 525. Te
Lenovo prezanton tabletin e ri Miix2 (FOTO-LAJM) Lenovo prezanton tabletin 8 inç i pajisur me versionin e fundit të sistemit operativ mobile nga Microsoft-i, Windows 8.1
Google bllokon sërish aplikacionin YouTube për Windows Phone Vetëm dy ditë pasi u rilançua në dyqanin online të aplikacioneve Windows Phone, duke sjellë pak çlirim për përdoruesit e