999 rezultate për

wikileaks

Sulmohet faqja e WikiLeaks WikiLeaks tha se është nën sulm të vazhdueshëm të faqes së internetit, por kjo nuk do ta pengojë në publikimin e dokumen
Wikileaks ka sekretet e paktit detar me Shqipërinë Greqia është e shqetësuar se forumi online Wikileaks do të prekë edhe paktin për kufirin detar me Shqipërinë, në serinë
Human Rights Watch: Iraku të hetojë akuzat Organizata për të drejtat e njeriut, Human Rights Watch i bëri thirrje Irakut të hetojë akuzat se policët dhe ushtarët i
WikiLeaks mbron publikimin e dokumentave Sot zyrtarët e faqes së Internetit WikiLeaks kanë mbrojtur publikimin rreth 400 mijë faqe dokumetesh sekrete ushtarake t
WikiLeaks publikon 400 mijë dokumente të reja WikiLeaks ka publikuar rreth 400 mijë dokumente të tjera sekrete të ushtrisë së SHBA-ve, ku thuhet se komandantët amerik
SHBA: Gati ekipi për përgjigje ndaj Wikileaks Departamenti amerikan i mbrojtjes thotë se ka formuar një ekip prej 120 personash, për përgjigje ndaj rrjedhjes potencia
Bildt: Nuk i urrej shqiptarët Ministri i jashtëm suedez, Carl Bildt, i ka quajtur spekulime të WikiLeaks, pohimet se kinse ai i urren kroatët dhe shqi