999 rezultate për

wikileaks

Swiss banker linked to Wikileaks is found guilty A former Swiss banker who said he gave Wikileaks details of rich tax evaders has been found guilty of breaching Switzerl
Wikileaks: Llogaritë bankare në Zvicër, kemi emra politikanësh Wikileaks pranon se disponon të dhënat e dy mijë klientëve në bankat e Zvicrës mes të cilëve janë edhe 40 politikanë, po
WikiLeaks reveals the Greek-Macedonian tensions about the name A tense atmosphere, the threat that Macedonia would leave the meeting and had almost had occurred a diplomatic incident.
WikiLeaks zbulon tensionet greko-maqedonase për emrin Një atmosferë e tensionuar, kërcënim se Maqedonia do ta braktis takimin dhe thuajse kishte ndodhur një incident diplomat
Wikileaks' Julian Assange 'fears US death penalty' Wikileaks founder Julian Assange, who published leaked US diplomatic cables, fears he could face the death penalty in th
Assange: Wikileaks, s'do të mbijetojë Faqja e publikimit të lajmeve sekrete Wikileaks nuk mund të mbijetojë për shkak të mungesës së fondeve. Lajmin e ka bërë
Kroacia do të ketë WikiLeaks-in e vet Ish- kandidati presidencial i Kroacisë, Dejan Golubiq, ka themeluar një faqe interneti sipas shembullit të WikiLeaks-it,
SHBA: Qeveritë mos hakmerren ndaj të cituarve nga Wikileaks Departamenti amerikan i Shtetit ka kërkuar nga qeveritë e vendeve të ndryshme të botës të mos hakmerren ndaj aktivistëve
WikiLeaks: Regjimi në Bjellorusi i dhunshëm e kriminal Zbulimet e fundit të WikiLeaks nga dokumentet sekrete diplomatike amerikane e përshkruajnë qeverinë në Bjellorusi si “re
WikiLeaks dhe Dick Marty Fatos Lubonja - Në Shqipëri është folur më pak se kudo për WikiLeaks, por është folur e debatuar megjithatë mbi kundërth
Lirohet me kusht Julian Assange Themeluesi i faqes se Internetit, Wikileaks Julian Assange është liruar me kusht nga një gjykatës në Londër. Ai u vendos
Publikohen disa dokumente për bisedat SHBA-Vatikan Wikileaks ka publikuar dokumente që zbulojnë sekrete të bisedave ndërmjet zyrtarëve amerikanë dhe atyre të selisë së she
Wikileaks: Papa kundër Turqisë në BE Papa ka dashur që Turqia myslimane të mbetet jashtë Bashkimit Evropian, ndërsa diplomatë të Vatikanit kanë lobuar tek pr
WikiLeaks, SHBA: EULEX-i lejon krimin në veri Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk janë të kënaqura me kompetencat që ka misioni evropian për sundimin e ligjit në Koso
WikiLeaks, Feith kërkoi tërheqjen ndërkombëtare më '11 Dokumentet më të reja për Kosovën të WikiLeaks zbulojnë përkushtimin e shefit të Zyrës Civile Ndërkombëtare (ICO), Peite
Përkrahësit e WikiLeaks, luftë kundër Paypal dhe Amazon Përkrahësit e faqes WikiLeaks kanë zgjeruar luftën e tyre në internet kundër kompanive Paypal dhe Amazon të cilat i akuz
Wikileaks dokumente të reja për kontestin e emrit Maqedonia ka pikëpamje të arsyeshme dhe shpjegime për gjuhën maqedonase dhe emërtimin e shtetësisë, por duhet të bëj lës
Amazon site unaffected by pro-Wikileaks attack "Coldblood", a member of the group Anonymous, tells Jane Wakefield why he views its attacks on Visa and Mastercard as de
Arrestohet Julian Assange, themeluesi i WikiLeaks Policia britanike ka arrestuar Julian Assange, personin i cili tronditi diplomacinë amerikane duke publikuar dokumente s
Avokati i Assange: Në rast sulmi, do nxjerim materiale "bombë" Avokat britanik që përfaqëson themeluesin e faqes së debatueshme të internetit Wikileaks, Julian Assange, i ka thënë BBC