999 rezultate për

wikileaks

Withers: Kabllogramet, Amerika thotë të vërtetën Ish-ambasadori amerikan John Withers u është drejtuar shqiptarëve, dje me një letër të hapur. Zoti Withers, në një letër
WikiLeaks Din shumë Dikur, në shoqërinë e xhuxhëve, të cilët kishin nga një emër të personalizuar sipas aftësive të tyre – p.sh., ai që s’di
Wikileaks trazon politikën në Kosovë Publikimet e kabllogrameve të Wikileaks kanë trazuar skenën politike në Kosovë. Zbulimi i këtij dokumenti , i cili nxje
Gërdeci, Hoxha: Wikileaks ka spekuluar Luan Hoxha, ish-shefi i shtabit të Përgjithshëm ka deklaruar sot se nuk e ka përmendur asnjëherë emrin e Shkëlzen Berish
Wikileaks: Dell shmangu konfliktin mes ROSU-EULEX Në vitin 2009, për pak sa nuk ka shpërthyer një përplasje e dhunshme e që do të kishte pasoja ndërmjet Njësisë Speciale
Kuçi: Wikileaks trillon Zëvendëskryeministri i Kosovës, Hajredin Kuçi ka reaguar për publikimit e kabllogrameve nga Wikileaks, të marra nga Depa
Djajtë e dalë nga Wikileaks Gjysmë me të qeshur dhe gjysmë me djallëzi, kryeministri Berisha u mundua t’i shmangej, pak ditë më parë, furtunës që po
Prokuroria heton kabllogramët Prokuroria shqiptare, do të hetojë në mbi dokumentet e publikuara nga Wikileaks në lidhje me Shqipërinë. Burime nga orga
Wikileaks, Topi: Qeveria presion mbi presidencën Bamir Topi i ka shprehur ish-ambasadorit amerikan në Tiranë, John Withers, shqetësimin për rritjen e presionit të qeveri
Wikileaks: Grekët shantazhuan autoritetet në Tiranë Ambasada Amerikanë në Tiranë ka përgatitur një dokument sekret për Departamentin e Shtetit në lidhje me bisedimet e fshe
Berisha: Wikileaks ka bërë vjedhje Gjatë një konference të përbashkët për shtyp me presidentin e Hondurasit Porfirio Lobo Sosase, kryeministri Berisha ësht
Wikileaks, Topi refuzon të përgjigjet Presidenti i Republikës, Bamir Topi, ka refuzuar t’i përgjigjet pyetjes lidhur me publikimet e fundit të Wikileaks. Gjat
Wikileaks: Shefi i Shtabit, i korruptuar Shefi i shtabit, kolonel Xhemal Gjunkshi është i korruptuar. Kështu shkruan Wikileaks në kabllogramet e publikuara për v
Reagon Olldashi: Botimet e Wikileaks, qesharake Pas publikimit të kabllogrameve të Wikileaks, ka raguar ministri i Transporteve, Sokol Olldashi, i cili i ka quajtur ato
Wikileaks: Deputetët, trafikantë Në Shqipëri ka deputetë të cilët janë të dyshuar për trafik droge dhe pastrim parash. Në një telegram të datës 13 gusht
Përqindjet fetare shqiptare në një kabllogram të Wikileaks Në një kabllogram të zbuluar nga Wikileaks ku flitet për marrëdhëniet e Shqipërisë me Kosovën dhe rajonin, Ambasada amer
Hakerat sulmojnë Wikileaks Hakerat sulmojnë faqen online Wikileaks. Mesazhi shfaqet ne faqen e organizates ne Tëitter dhe sipas 'Corriere Della Se
Wikileaks po rrezikon jetën e njerëzve Publikimi i mijëra kabllogrameve nga faqja e internetit "Wikileaks" rrezikon jetën e njerëzve. Në këtë vlerësim ka arri
Wikileaks: Pango, gjahtar seksi Wikileaks ka publikuar skandalin e ish-ministrit Ylli Pango, i cili u shfaq nga “Fiks Fare” duke i kërkuar favore seksua
Wikileaks: Rama përdori bojkotin për të mabjtur PS-në Ish-ambasadori Amerikan në Tiranë, John Withers, thotë se kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama, përdori bojkotin si t