999 rezultate për

wikileaks

Trondit kreu i "Wikileaks": Burimi ynë nuk është Rusia (VIDEO) Kreu i "WikiLeaks", Julian Assange, në një interviste radiofonike me Sean Hannity, ka thënë se qeveria ruse nuk ishte bu
Ja dëshmia e kreut të "Wikileaks" që tronditi themelet botërore Julian Assange, i cili është dënuar për përdhunim, ka deklaruar përpara prokurorisë suedeze se është i pafajshëm dhe ka
Themeluesi i "Wikileaks" akuzohet për përdhunim Themeluesi i "WikiLeaks", Julian Assange pritet të merret në pyetje, nën akuzat për përdhunim në ambasadën e Ekuadorit n
WikiLeaks publikon të tjera e-mail-e të ndihmësit të Clintonit Rreth 1.100 të tjera e-mail-e nga llogaria e kreut te fushatës presidenciale të Hillary Clintonit, John Podesta janë pub
Wikileaks: Moska nuk na ka dërguar emaile për të kërcënuar Klinotnin Shefi i Wikileaks, Julian Assange, ka deklaruar se nuk kanë marrë asnjë email nga qeveria ruse për të kërcënuar Hillari
"Bomba" e WikiLeaks / Hillari Klinton krijoi ISIS'in Ka mbetur vetëm një javë nga zgjedhjet presidenciale në SHBA, ndërsa kandidatja demokrate Hillari Klinton duket se ka ma
Assange nuk do të ketë qasje në internet deri në përfundim të zgjedhjeve në SHBA Julian Assange nuk do të ketë qasje në internet derisa të përfundojnë zgjedhjet presidenciale në Shtetet e Bashkuara, kë
Wikileaks publikon adresën e emailit të Presidentit Obama Wikileaks ka publikuar listën e emaileve të Presidentit të SHBA Barack Obama, që me shumë mundësi është përdorur përpara
Ekuadori i ndërpret internetin shefit të WikiLeaks Ekuadori ka pranuar se i ka ndërprerë internetin themeluesit të WikiLeaks Julian Assange, i cili po qëndron në ambasadën
WikiLeaks/ Jemi pranë luftës hapësinore Në dokumentat e publikuara nga Wikileaks janë zbuluar e-maile të cilat vërtetojnë ekzistencën e UFO-ve. ‘Jashtëtokëso
'Wikileaks' publikon materiale private të Hillary Clinton Pas publikimit të videos së djeshme të Donald Trump e cila mendohej që do të ndryshonte përfundimisht fatin e zgjedhjeve
"WikiLeaks" ka dokumente që do të tronditin zgjedhjet amerikane dhe Google WikiLeaks ka bërë të ditur se po planifikon të publikojë dokumente që kanë të bëjnë me Google-in dhe sistemin zgjedhor a
Wikileaks: Milloshoski kërkoi nga ambasada amerikane për të ndikuar në raportin e ODIHR Wikiliks publikoi një dokument nga 3 qershori i vitit 2008, sipas të cilit, Antonio Milloshovski (në atë kohë ministër i
“Rusia përfiton nga sekretet që nxjerr Assange” Gazeta New York Times, shkruan se themeluesi dhe redaktori i WikiLeaks, Julian Assange shpesh i shmanget kritikave ndaj
WikiLeaks publikon e-mailet e Clinton për Maqedoninë WikiLeaks, Organizata botërore e gazetarëve që publikojnë informacione sekrete për institucione dhe figura publike, par
Bombë sekretesh për Turqinë/ Wikileaks: Do publikojmë 100 mijë dokumente Wikileaks ka vënë në shënjestër Turqinë. Ne një njoftim në Twitter, faqja e famshme e internetit njofton: “Behuni gati p
A ishte sulmi kundër politikës së Hollande?! Pas ngjarjes në Paris vijojnë të dalin në pah teoritë e mundshme rreth asaj se cfarë mund ti ketë shtyrë ekstremistët e
SHISH negociata me të huajt për përgjimet e kompjuterave dhe telefonave Shqipëria ka qenë në negociata për të blerë pajisje përmes të cilave do të përgjonte celularët dhe mjetet modernë të kom
Wikileaks dizajn të ngjashëm me Google Vizitorët e uebsajtit Wikileaks ka publikuar një dizajn të ri, i cili është i ngjashëm me atë të motorit të kërkimit Goo
WikiLeaks: Kosova po rrëshqet drejt ndarjes Diplomatët amerikanë paralajmërojnë se ‘lëkundjet dhe dobësia evropiane” do të mund të përforcojë kontrollin serb mbi pj