999 rezultate për

wikileaks

SHBA padit themeluesin e WikiLeaks, Assange për konspiracion Shtetet e Bashkuara akuzuan të enjten themeluesin e WikiLeaks Julian Assange për konspiracion në hakerimin e një kompjut
Trump e tha edhe këtë: Nukdi asgjë për Wikileaks Presidenti i SHBA’së Donald Trump, i cili kishte thënë që e pëlqente jashtë mase punën e Wikileaks gjatë kampanjës së ti
Cohen, shfryn ndaj Trump Në Kapitol Hill të SHBA-së ka filluar seanca e dëshmisë së ish-avokatit të Presidentit Donald Trump, Michael Cohen, e c
Wikileaks pëson një humbje të madhe Rritet alarmi në Norvegji për fatin e Arjen Kamphuis, magjistarit holandez të informatikës, i cili ka bashkëthemeluar Wi
Wikileaks nxjerr sekretin e dhimbshëm të Gruevskit për emrin Qeveria e Maqedonisë në vitin 2008 ka qenë e gatshme të pranojë emrin Republika e Maqedonisë Veriore apo Republika e Maq
Çfarë thuhej në kabllogramet e Wikileaks për Berishën dhe Thaçin Presidenti i vendit Hashim Thaçi ishte trembur pas ndikimit politik të ish-kryeministrit të Shqipërisë Sali Berisha. Një
WikiLeaks publikon korrespodencat e fushatës së Macronit WikiLeaks ka njoftuar sot se ka botuar 71,000 e-maile nga ekipi zgjedhor i presidentit të Francës, Emmanuel Macron. E
"Wikileaks" zbulon viruset kibernetike të krijuara nga CIA Tre vite më parë CIA ka krijuar një virus kibernetik, “Pandemik”, më i zgjuar se “WannaCry”, i përdorur nga hakerat.
Drejtori i CIA-s, thirrje agjencive të ruajnë sekretet shtetërore nga njerëz si Assange Drejtori i CIA-s Mike Pompeo tha se agjencitë qeveritare të ngarkuara me ruajtjen e sigurisë së vendit duhet të mbrojnë
Trondit CIA: WikiLeaks përdorej nga inteligjenca ruse Drejtori i CIA-s, Mike Pompeo, ka deklaruar se WeikiLeaks dhe themeluesi i saj janë shfrytëzuar nga inteligjenca ruse.
WikiLeaks: CIA po spiunon përmes kompanisë “Apple” WikiLeaks njoftoi një “materie të errët”, rreth një dokumenti të fundit nga seria “Vault 7”. Këto dokumente tregojnë
Shokuese, Wikileaks zbulon 11 terroristët e Al -Kaidës që ishin në Kosovë 11 anëtarë të grupit terrorist Al –Kaida kanë qëndruar në Kosovë brenda periudhave të ndryshme kohore gjatë dekadës së k
EKSKLUZIVE/ Wikileaks zbardh marrëveshjen sekrete Ali Ahmeti-Gruevski për shqiptarët (FOTO LAJM) Wikileaks ka publikuar sëfundmi një kabllogram të ambasadës së Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shkup, në të cilën z
Përgjimet e CIA-s, reagon Apple, Samsung dhe Microsoft Lajmi i publikuar dje nga “Wikileaks” se CIA po përgjon të gjithë botën përmes disa pajisjeve teknologjike, ka shkaktuar
“WikiLeaks” publikon dokumente që pretendon të jenë të CIA-s “WikiLeaks” ka publikuar sot mijëra dokumente, pretendon të jenë marrë nga qendra e CIA-s për Inteligjencë Kibernetike,
Themeluesi i WikiLeaks pranon të kthehet në SHBA pas lirimit të Manningut Pas vendimit të marrë nga Presidenti në Largim i SHBA-ve, Barack Obama, për shkurtimin e burgimit për Chelsa Manning, t
WikiLeaks kërcënon CNN: Keni 48 orë kohë ose do t'ju shkatërrojmë WikiLeaks dhe themeluesi i saj Jualian Assagne, kanë kërcënuar "CNN" se brenda 48 orësh do të publikojnë të dhëna kompre
WikiLeaks: Soros dhe USAID krijuan "Panama Papers" për të sulmuar Putin Themeluesi i WikiLeaks Julian Assange në një “intervistë” me përdoruesit e rrjetit social Reddit ka deklaruar se George
Themeluesi i WikiLeaks pranon ekstradimin në SHBA por me një kusht Themeluesi i WikiLeaks, Julian Assange në një twet në Twetter ka pranuar publikisht që do të ekstradohet në Shtetet e Ba
CIA zbulon rusët që ndikuan në zgjedhjet presidenciale të SHBA-ve Mediat amerikane kanë raportuar se agjencitë e inteligjencës në SHBA, kanë identifikuar rusët që kanë ndërhyrë në zgjedh