999 rezultate për

westerwelle

Ministri i Jashtëm gjerman viziton nesër Tiranën Ministri i Jashtëm gjerman, Guido Westerwelle do të vizitojë nesër Tiranën. Gjatë vizitës së tij në Tiranë, kryediplomat
I vdes babai, ministri i Jashtëm i Gjermanisë anulon vizitën në Tiranë Ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Guido Westerwelle anulon vizitën e parashikuar në Shqipëri pasi babai i tij ka ndërruar
Ministri i Jashtëm i Gjermanisë viziton me 14 shkurt Tiranën Ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Guido Westerwelle pritet të vizitojë Tiranën më 14 shkurt. Gjatë vizitës së tij Westerw
Zbatimi i IBM-së, Westerwelle: Përparim i shkëlqyer Baskimi Evropian ka përshëndetur të hënën nisjen e zbatimit të marrëveshjeve së Menaxhimit të Integruar të Kufirit, apo
Europa nuk mund të jetë e plotë pa Ballkanin Perëndimor Ministri i Punëve të Jashtme Edmond Panariti mori pjesë në darkën e shtruar nga Ministri gjerman i Punëve të Jashtme, Gu
Westerwelle përshendet anëtaresimin e Kosovës në BERZH Ministri i Punëve të Jashtme i Gjermanisë, Guido Westewelle ka përshëndetur vendimin për anëtarësimin e Kosovës në Bankë
Hoxhaj uron Westerwellen në përvjetorin e unifikimit të Gjermanisë Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, me rastin e 22 vjetorit të bashkimit zyrtar ndërmjet
German FM in sudden Belgrade visit German FM Guido Westerwelle will visit Belgrade on Thursday and meet with top Serbian officials; Boris Tadic in telephon
Kusht i ri për Serbinë Serbia nuk do ta marr statusin e kandidatit për anëtarësim në BE, po qese Beogradi qysh javën e ardhshme nuk arrin marr
Kosova të njihet nga të gjitha vendet e BE-së “Ne do ta mbështesim Kosovën edhe rrugëtimin e saj drejt Bashkimit Evropian. Gjermania do t’i shfrytëzoj të gjitha mundë
Integriteti territorial i Kosovës kusht për integrime në Serbi Ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Guido Westerwelle ka deklaruar hapur se nëse Serbia nuk e pranon integritetin territori
Integriteti territorial nuk diskutohet Shefi i diplomacisë gjermane, Guido Westerwelle, ka deklaruar integriteti territorial i Kosovës nuk vihet në diskutim ng
Westerwelle: Map of the Balkans will not change Kosovo's territorial integrity is unquestioned and maps of the Balkans is definitely outlined. So said on Thursday, Guid
Westerwelle: Harta e Ballkanit nuk ndryshon Integriteti territorial i Kosovës është i padiskutueshëm dhe harta e Ballkanit është ravijëzuar përfundimisht. Kështu ka
Westrwelle, Kosor dhe Davutoglu në Kosovë Në 10 ditët e ardhshme Kosova do të vizitohet nga Kryeministrja kroate, Jadranka Kosor, Shefi i Diplomacisë Gjermane, Gu
Westerwelle: Kosovo has made progress German Foreign Minister, Guido Westerwelle in last debate in the German Bundestag devoted to Kosovo, said that Kosovo ha
Westerwelle: Kosova ka bërë përparime Ministri i jashtëm gjerman Guido Westerwelle në debatin e fundit në Bundestagun gjerman kushtuar Kosovës, ka deklaruar s
Sulmi ndaj Libisë, Gjermania sqaron abstenimin Ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Guido Westerwelle e ka hedhur poshtë kritikën se me abstenimin në votimin për Libinë në
Westerwelle: Njiheni Kosovën Ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Guido Westerwelle, deklaroi sot në Prishtinë se pavarësia e Kosovës dhe integriteti i s
Westerwelle sot në Kosovë Pas vizitave në disa shtete të Ballkanit Perëndimor, ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Guido Vestervele gjatë ditës së so