999 rezultate për

washingtoni

Washingtoni porosit Kosovën: Korrupsioni është zhgënjimi kryesor i qytetarëve Thomas Melias, zëvendës ndihmëssekretar në Departamentin Amerikan të Shteti në Byronë për Demokraci, të Drejtat e Njeriu
Amerika, 100 për qind në krah të Kosovës Ambasadori amerikan në NATO, Douglas Lute në një intervistë për “Koha Ditore”, gjatë vizitës së tij në Prishtinë është s
Pavarësia e Amerikës, Basha uron kryebashkiakun e Washingtonit Kryetari i Bashkisë së Tiranës Lulzim Basha përmes një mesazhi urimi dërguar Kryetarit të Bashkisë së Washington DC, Vin
Washingtoni e Brukseli-garantues të marrëveshjes Kryetari i Komisionit Parlamentar për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, Milovan Drecun, ka thënë se pret që bashkësia ndërk
Washingtoni mbështet fuqizimin e rebelëve sirianë por jo me armatime Washingtoni do të punojë për fuqizimin e rebelëve sirianë, por nuk do t'i ndihmojë me armatime. Këto kanë qenë deklarata
Washington, stacioni i fundit i autobusit mbi shtëpi (VIDEO) Pesë pasagjerë të një auobusi kanë mbetur të plagosur teksa autobusi me të cilin udhëtonin ka dalë nga rruga duke përfun
Kushtetuta e George Washington shitet për 10 milionë dollarë Është shitur për shifrën e 10 milion dollarë kopja personale e Kushtetutës së SHBA-ve të George Washingtonit, bën të dit
Fituesi i zgjedhjeve serbe, trashgimtar i Millosheviqit Zgjedhjet serbe nuk kanë kaluar pa u komentuar edhe nga mediat amerikane të cilat e kanë cilësuar Partinë Socialiste Ser
Washingtoni nënçmoi Gruevskin? Mungesa e një konference të përbashkët për shtyp e kryeministrit Nikola Gruevski dhe zëvendëspresidentit amerikan Joe Bi
Washingtoni ka përgatitur kundërrezolutë Amerika ka përgatitur rezolutë të veten me rastin e mendimit të GJND-së për Kosovën, në të cilën është qenësore kërkesa
Meta: Nuk i kam derguar leter Washingtonit, jane spekulime Zëvendëkryeministri dhe njëherësh ministri i jashtëm Ilir Meta ka mohuar letrën drejtuar W
Washingtoni kerkon suprimimin e Rezolutes 1244 Washingtoni dhe Brukseli po përgatisin skenarë të ndryshëm të zgjidhjes së marrëdh&eu
Sot eksekutohet "Snajperisti i Washingtoni" “Snajperisti i Washingtonit”, i cili vrau 10 njerëz në vitin 2002 në rrethinat e kryeqytetit
Washingtoni është optimist për arritjen e një marrëveshje me Kremlinin për Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë optimiste për arroitjen e një kompromisi me Rusinë n&