999 rezultate për

washingtoni

Shpërthen Ngjela: Si mund të lejohen 100 alabakë të Saliut të plaçkitin Tiranën? Ç'po bën Washingtoni? Avokati i ditur Ngjela, zëdhënësi i Departamentit të Shtetit dhe i FBI-së bashkë, i cili në 21 janar bënte thirrje që të
Kreshnik Spahiu: Fundi i Rudinës dhe opozita e “Hajdarve” Nga Kreshnik Spahiu: Para një muaji Rudina Hajdari vizitoi zyrën private të Sali Berishës. Takimi nuk ishte pu
Tanke në rrugët e Washingtonit me rastin e Pavarësisë, frikësohen banorët Ushtria e Shteteve të Bashkuara të Amerikës u kërkoi banorëve të Washingtonit të mos përfshihen nga paniku, nëse shohin
Kriza politike në Shqipëri, përfaqësuesi politik i Washingtonit deklaratë urgjente Kryetari i Komisionit të Jashtëm në Kongresin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Eliot L. Engel, ka reaguar lidhur me
Haradinaj: Washingtoni, Berlini, Parisi e BE-ja gabojnë nëse e pranojnë kushtin e Serbisë për taksën Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj tha se Uashingtoni, Parisi, Berlini dhe BE-ja, gabojnë nëse e pra
Haradinaj takim me delagacionin e MCC-së nga Washingtoni, në Kosovë Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, e ka vlerësuar si shumë inkurajues vlerësimi i Korporatës së Sfidës së Mijëvje
Thaçi i inspiruar nga Washingtoni bën thirrje për ratifikimin e demarkacionit Presidenti i vendit Hashim Thaçi, i cili po qëndron për vizitë zyrtare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka komentuar s
Zyrtarët e korruptuar mund ta shohin vetëm në "ëndërr" Brukselin dhe Washingtonin Zv/Ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit Hoyt Yee, i cili pak ditë më parë ka qëndruar për vizitë në Kosovë e Serbi, ka b
Thaçi përkujton nga Washingtoni 11 shtatorin Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i cili ndodhet në SHBA, duke përkujtuar sulmet terroriste të 11 shtatorit, ka thënë s
Pekini kërkon zgjidhje konflikti ndërmjet Washingtonit dhe Phenianit Kina i kërkoi sot SHBA-ve dhe Koresë së Veriut që të tregojnë kujdes dhe të veprojnë në mënyrë më aktive për të zgjidhur
"Maqedonia duhet të ndahet", MPJ kërkon shpjegime nga Washingtoni (VIDEO) Ministria e Punëve të Jashtme e Maqedonisë ka kërkuar shpjegime për deklaratën e kongresmenit amerikan Dana Rohrabaker g
Pavarësia e Kosovës, një lajm i mirë vjen nga Washingtoni Delegacioni i rëndësishëm i senatorëve me shumë peshë do të vijnë në Kosove, te udhëhequr nga miku i madh Senatori repub
Washingtoni në alarm, Rusia i drogon diplomatët Dy zyrtarë amerikanë që po udhëtonin me pasaporta diplomatike në Rusi, të cilët do të merrnin pjesë në një konferencë nd
Moska kërkesë Washingtonit, hetim sulmeve mbi ushtrinë siriane Rusia i ka parashtruar një kërkesë Ëashingtonit për të nisur një hetim të hollësishëm në lidhje me sulmin tragjik të koa
Këshilli Shqiptaro-Amerikan alarmon Washingtonin zyrtar për kërcënimet ndaj Ziadin Selës Këshilli Shqiptaro-Amerikan, me bazë në New Jersey, i ka drejtuar një letër Departamentit të Shtetit Amerikan dhe instit
Beogradi: Washingtoni është i interesuar për formimin e AKS-së në Kosovë "Serbia duhet të luftojë për Asociacionin e Komunave serbe dhe për normalizimin marrëdhënieve Me Kosovën në mënyrë që në
Hashim Thaçin si do ta regjistrojë historia: si George Washingtonin apo si Esat Pashë Toptanin? Nga Driton Tali - Ashtu sikurse "çdo dashuri e re e cila bënë që të harrohet dashuria e vjetër" edhe "çdo marrëveshje e
Mjekët japin Ok-in, Messi mund të luajë me Argjentinën Nuk ka asnjë problem për Lionel Messin, tifozët e Argjentinës dhe ata të Barcelonës mund të qëndrojnë të qetë pasi futbo
SHBA e BE i vendosin sanksione të reja Rusisë Ndihmës sekretarja amerikane e shtetit, Victoria Nuland, ka thënë se SHBA-të dhe Evropa po shqyrtojnë sanksione më të th
Washingtoni legalizon marihuanën Ligji mbi legalizimin e marihuanës në Washington hyri në fuqi të enjten pas mesnatës sipas kohës lokale, transmeton Anad