999 rezultate për

washington

Basha continues his visit to Washington The District of Columbia will help Municipality of Tirana to press ahead with its plans on opening of a municipal employ
Basha visit in Washington Mayor of Tirana, Lulzim Basha, during his visit to Washington, was received at a special meeting at the State Department
Political dialogue is not on the table Political dialogue with Serbia is not on the table nor Pristina, Brussels nor Washington, said in an interview for Radio
JO urës kushtuar Kurt Cobain në Washington Gjatë adoleshencës së tij të trazuar u shndërrua në shtëpinë e tij të dytë dhe shpesh poshtë saj e zinte gjumi nën efekt
"Arti i shkumës" në kapuçino Këto kapuçino duken pothuajse shumë të mira për tu pirë. Në sipërfaqet e këtyre pijeve me shkumë, me kujdes janë realizu
Washingtoni nënçmoi Gruevskin? Mungesa e një konference të përbashkët për shtyp e kryeministrit Nikola Gruevski dhe zëvendëspresidentit amerikan Joe Bi
Nikolla Gruevski vizitë pune në Washington Vërtetim të miqësisë midis SHBA-së dhe Maqedonisë, prezantimi i ndërhyrjeve kryesore reformuese dhe kontesti për emrin m
"Marty", SHBA-ja kundër mekanizmit të veçantë për hetimin Shtetet e Bashkuara të Amerikës i kanë dhënë fund idesë së propozuar nga presidenti i Serbisë, Boris Tadiq, që të krijoh
Haxhinasto vijon vizitën në Washington Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Edmond Haxhinasto gjatë vizitës në Washington u takua me senatorin republikan, John McC
SHBA-të mbështesin dialogun Kosovë-Serbi Sekretarja Amerikane e Shtetit, Hillary Clinton ka theksuar se SHBA-të me aleatët janë zotuar t’u ndihmojnë vendeve të B
Washington, demonstratë e madhe kundër presidentit Obama Dy muaj para zgjedhjeve për Kongres, mijëra amerikanë të ultra së djathtës politike, kanë protestuar në Uashington kundë
Washingtoni ka përgatitur kundërrezolutë Amerika ka përgatitur rezolutë të veten me rastin e mendimit të GJND-së për Kosovën, në të cilën është qenësore kërkesa
Çështja e Kosovës ftoh raportet Washington-Serbi Propozim-rezoluta e Serbisë për Kosovën pritet ta acarojë edhe më tej Washingtonin dhe Bashkimin Evropian . Propozimi i
Meta: Nuk i kam derguar leter Washingtonit, jane spekulime Zëvendëkryeministri dhe njëherësh ministri i jashtëm Ilir Meta ka mohuar letrën drejtuar W
Gjiganti Washington Post Është një gazetë që vazhdon përpos shumë sfidave të kohëve moderne të
Washingtoni kerkon suprimimin e Rezolutes 1244 Washingtoni dhe Brukseli po përgatisin skenarë të ndryshëm të zgjidhjes së marrëdh&eu
Ne Washington mbahet konferenca per armatimin atomik Zyrtarët nga 47 vende të botës po takohen në Uashington për të diskutuar se si të mba
Sot eksekutohet "Snajperisti i Washingtoni" “Snajperisti i Washingtonit”, i cili vrau 10 njerëz në vitin 2002 në rrethinat e kryeqytetit
Sejdiu dhe Thaci serish ne vizite ne Washington Presidenti Fatmir Sejdiu dhe kryeministri Hashim Thaçi, të hënën në Washington do të n&e
Obama me familjen e tij vendoset ne Washington Presidenti i zgjedhur amerikan, Barack Obama dhe familja e tij do të vijnë këtë fundjavë pë