999 rezultate për

washington

Akuzat për korrupsion, “Washington Post”: Imami rrezikon 7 vite burg Padia e Ministrisë së Mbrojtjes për ish- ministrin Arben Imami është pasqyruar edhe nga mediat e huaja.Gazeta prestigjio
Hamza në Washington, takime në FMN dhe BB Guvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës, Bedri Hamza po merr pjesë në takimet e rregullta vjetore të Fondit Monetar Ndë
Të shtëna në Washington, policia vret një grua Të shtëna me armë pas një ndjekje me makina në Washington. Incidenti nisi në Shtëpinë e Bardhë, ndërsa ndjekja përfundoi
BE: Shkupi e Athina të zgjidhin çështjen e emrit Greqia dhe Maqedonia duhet të zgjidhin çështjen e emrit. Bashkimi Evropian, nëpërmjet përfaqësueses së Lartë të tij, Cat
13 të vdekur nga sulmi në bazën e Marinës Amerikane në Washington (FOTO LAJM) UPDATE - Policia amerikane është vënë në kërkim të dy personave të armatosur dhe të veshur me uniformë ushtarake, pas su
Samaras kthehet i lumtur në Athinë, çfarë ndodhi në Washington? Në Washington ka ndodhur siç duket e kundërta e të gjitha pritshmërive të paratakimit Obama-Samaras. Mediat greke shkrua
Gazeta amerikane Washington Post në shitje Themeluesi i faqes së internetit, amazon.com, Jeff Bezos do të blejë gazetën amerikane, Washington Post, dhe disa gazeta
Washington, David Luiz takon David Luiz (FOTO LAJM) Chelsea ndodhet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ku do të marrë pjesë në turneun amerikan Guinness International Champ
Kosova më shumë diplomatë në Washington dhe Bruksel Në Washington dhe Bruksel do të ketë më shumë diplomatë, ndërsa në Egjipt, Mal të Zi dhe vende të tjera do të hapen misi
Pavarësia e Amerikës, Basha uron kryebashkiakun e Washingtonit Kryetari i Bashkisë së Tiranës Lulzim Basha përmes një mesazhi urimi dërguar Kryetarit të Bashkisë së Washington DC, Vin
SHBA duhet të mbështesë Kosovën në NATO E përditshmja e kryeqytetit amerikan “The Washington Post”, në një editorial të botuar në numrin e sotëm i sugjeron admi
Thaçi darkon me miqtë e Kosovës në Washington Në ditën e parë të vizitës së tij në SHBA, kryeministri i Republikës së Kosovës Hashim Thaçi është takuar në një darkë p
Kryeministri Thaçi viziton SHBA-në Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi zhvillon të hënën një vizitë disaditëshe në Shtetet e Bashkuara të Amerikës me qënd
Takimet e VV-së në Washington Kryetari i Lëvizjes Vetëndosje dhe deputeti i Kuvendit të Kosovës e kryetari i Komisionit Parlamentar për Punë të Jashtm
Në fundjavë Thaçi udhëton drejt Washington-it Kryeministri i vendit, Hashim Thaçi gjatë ditëve të fundit të javës do të udhëtojë drejt Washington-it. Ai do të bëjë nj
Washingtoni e Brukseli-garantues të marrëveshjes Kryetari i Komisionit Parlamentar për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, Milovan Drecun, ka thënë se pret që bashkësia ndërk
Washingtoni mbështet fuqizimin e rebelëve sirianë por jo me armatime Washingtoni do të punojë për fuqizimin e rebelëve sirianë, por nuk do t'i ndihmojë me armatime. Këto kanë qenë deklarata
Alarm në SHBA, rrjedhje në 6 puse bërthamore Gjashtë gropa të nëndheshme, të cilat mbajnë përzierje të mbeturinave radioaktive dhe toksike, në vendin më të ndotur bë
Ban Ki-Moon-Veljanovski, takim në New York Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, Trajko Veljanoski ndodhet për vizitë në SHBA, në kuadër të së cilës pri
Rritja e taksave në SHBA, garë për të shmangur tatëpjetën Në Washington ka filluar gara kundër kohës për të shmangur të tatëpjetën fiskale. Pas dështimit të planit të propozuar n