999 rezultate për

washington

Mjekët japin Ok-in, Messi mund të luajë me Argjentinën Nuk ka asnjë problem për Lionel Messin, tifozët e Argjentinës dhe ata të Barcelonës mund të qëndrojnë të qetë pasi futbo
Disa shtete në SHBA legalizojnë marihuanën Kanabis Sativa ose Marihuana, është droga e legalizuar për përdorim në tri shtete amerikane dhe që nga muaji i kaluar ed
SHBA e BE i vendosin sanksione të reja Rusisë Ndihmës sekretarja amerikane e shtetit, Victoria Nuland, ka thënë se SHBA-të dhe Evropa po shqyrtojnë sanksione më të th
Washingtoni legalizon marihuanën Ligji mbi legalizimin e marihuanës në Washington hyri në fuqi të enjten pas mesnatës sipas kohës lokale, transmeton Anad
Kerry: Kosova “në vijën e zjarrit” në konfliktin Washington-Moskë Sipas fjalëve të sekretarit amerikan të shtetit John Kerry, disa vende europiane gjenden në “vijën e frontit" në konflik
Washington Post: Kujdes! Mos u sëmurni në Shqipëri (FOTO LAJM) Të sëmuresh në Shqipëri është me rrezik të lartë. Një studim i "International SOS", organizatë e specializuar në shërbim
Washingtoni porosit Kosovën: Korrupsioni është zhgënjimi kryesor i qytetarëve Thomas Melias, zëvendës ndihmëssekretar në Departamentin Amerikan të Shteti në Byronë për Demokraci, të Drejtat e Njeriu
Rita Ora gjatë përformancës në Washington (VIDEO) Rita ora ka qenë pjesë e festimeve të organizuara nga Presidenti i SHBA-së Barack Obama, në të cilën ishte prezente dhe
Njeriu që financoi Revolucionin Amerikan American Heritage Një nënshkrues i Deklaratës së Pavarësisë, i Neneve të Konfederatës dhe Kushtetutës, Morris
Rita Ora feston me familjen Obama (FOTO LAJM) Mbrëmjen e së dielës, Rita Ora ka kënduar në Washington DC, për eventin e përvitshëm “Krishtlindje në Washington”, në pr
Imami në Washington fton të krishterët të luten në xhami Katedralja Kombëtare në Washington muajin e kaluar hapi dyert për besimtarët musliman të bëjnë lutjen e tyre të përjavsh
Washington Post: Shkrirja e akujve mes dy rivalëve të Ballkanit nuk zgjati as sa konferenca shtyp Gazeta prestigjoze amerikane Washington Post e ka komentuar vizitën e Ramës në Serbi duke u fokusuar më së shumti në kon
"Washington Post": Pse e lejoi UEFA përballjen Serbi-Shqipëri? Kur mbetet për t’u zbardhur vendimi i UEFA-së për ndeshjen Serbi-Shqipëri, "The Washington Post" ngre një pyetje që prit
Eminem një këngë me Sia-n Eminem, për të gjithë fansat ka paralajmëruar këngën e re në bashkëpunim me këngëtaren Sia. Reperi i njohur amerikan, kë
"The Washington Post" shkruan për aksionin e Policisë në Lazarat Aksioni i policisë për asgjesimin e drogës në Lazarat është pasqyruar edhe nga mediat e huaja. Gazeta prestigjoze Washin
“Washington Post”: Qeveria ka targetuar mbështetësit e opozitës “Shqiptarët e larguar nga puna futen në grevë urie”. Me këtë titull e nis shkrimin e saj kushtuar grevës së nisur nga të
Arvizu e Withers diskutojnë mbi zhvillimet e fundit në Shqipëri Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Amerikës në Tiranë Alexander Arvizu takohet Washington me paraardhësin e tij në kë
Arvizu darkon me Donald Lu në Washington Ambasadori Aleksandër Arvizu ka publikuar një foto në Facebook ku ai po darkon me diplomatin Donald Lu, i cili është edh
Amerika, 100 për qind në krah të Kosovës Ambasadori amerikan në NATO, Douglas Lute në një intervistë për “Koha Ditore”, gjatë vizitës së tij në Prishtinë është s
"Vogue": 10 ikonat e stilit për 2013-ën (FOTO LAJM) Sipas revistës "Vogue" Rihanna është ikona e stilit për vitin 2013. Në renditjen e femrave që vishen më mirë për vitin q