999 rezultate për

washington

Washington Post: Betejë vëllezërish në ndeshjen Shqipëri-Zvicër Prestigjiozja “Washington Post” këtë herë i ka kushtuar një shkrim vëllezërve Xhaka që do të luajnë përballë njëri-tjetr
Dëmi që sjellin pastrueset e veshëve (VIDEO) Pastruset e pabukut janë ndër më të përdorurat nga shumica e njerëzve pa e ditur problemin që mund të marrin përmes tyre
Mbyllet metroja në Washington për shkak të kontrollit të sigurisë Inspektorët e sigurisë janë shpërndarë gjatë ditës së sotme në metronë e Washingtonit, sepse mesa duket sistemi përkohës
The Washington Post / Erdogani të reformohet ose të dorëhiqet Nga Mort Abramowitz and Eric Edelman (The Washington Post) Turqia nën drejtimin e presidentit, Rexhep Tajjip Erdogan,
Mustafa: Ja çfarë më tha Rugova në Washington Kryeministri Isa Mustafa i është kthyer kujtimeve të vitit 1998, kur ka thënë të ketë qenë në Washington me kryeministri
SHBA vlerëson Kosovën për luftën ndaj ekstremizmit të dhunshëm (FOTO LAJM) Ministri i Punëve të Brendshme, Skender Hyseni, po kryen një vizitë zyrtare në Washington, ku gjatë ditës së parë ka tak
Këshilli Shqiptaro-Amerikan alarmon Washingtonin zyrtar për kërcënimet ndaj Ziadin Selës Këshilli Shqiptaro-Amerikan, me bazë në New Jersey, i ka drejtuar një letër Departamentit të Shtetit Amerikan dhe instit
Spahiu: Vila e Ramës në Surrel, më e shtrenjtë se "Shtëpia e Bardhë" në Washington Nje tubim i Aleancës KuqeZi me rininë në Tiranë ka ndezur debatin mbi korrrupsionin. Kreshnik Spahiu ka adresuar me tone
Beogradi: Washingtoni është i interesuar për formimin e AKS-së në Kosovë "Serbia duhet të luftojë për Asociacionin e Komunave serbe dhe për normalizimin marrëdhënieve Me Kosovën në mënyrë që në
Pal Lekaj ndalohet ne aeroport, nuk lejohet te shkoje ne SHBA Nënkryetarit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Pal Lekajt i është ndaluar udhëtimi për në Washington. Ish kryetari
Pamje mahnitëse nga akullnajat e zjarrta në Washington (FOTO LAJM) Shpërthimi i vullkanit në vitin 1980 në majën e malit St Helens në Washington, shkaktoi 57 persona të vdekur dhe biologë
Të shtëna pranë selisë së Marinës Amerikane në Washington Forca të shumta policie janë bashkuar së bashku në Washington, pas sinjalizimit për të shtëna me armë pranë selisë së Ma
Hashim Thaçin si do ta regjistrojë historia: si George Washingtonin apo si Esat Pashë Toptanin? Nga Driton Tali - Ashtu sikurse "çdo dashuri e re e cila bënë që të harrohet dashuria e vjetër" edhe "çdo marrëveshje e
Vuçiç në Washington: Marrëdhëniet serbo-shqiptare nuk janë problemi më i madh në Ballkan Kryeministri i Serbisë Aleksandar Vuçiç ka zhvilluar një vizitë zyrtare në Washington ku është takuar me drejtuesë të De
Vuçiç në SHBA, Beogradi i frikësohet presionit për njohjen e Kosovës Kryeministri serb Aleksandar Vuçiç mbërrin sot në Washington me ftesë të nënpresidentit amerikan Joe Biden. Në takimet e
Nis gjykimi i gazetarit të Washington Post Sot ka nisur gjykimi i gazetarit të WP, i cili akuzohet për spiunazh. Bëhet fjalë për korrespodentin e gazetës Washingto
Washington Post: Kisha në Prizren, dëshmi për rrënjët katolike të shqiptarëve E përditshmja amerikane The Washington Post, në bazë të një studimi që ka kryer për rrënjët e shqiptarëve të Kosovës në
Shqipëria përfaqësohet për të dytin vit radhazi në kompeticionin ndërkombetar "JESSUP" në Washington DC Konkursi Ndërkombëtar Jessup, nën administrimin e ILSA-s bashkon studentë të drejtësisë nga i gjithë globi. Tashmë n
Çfarë bën Messi kur sheh veten në TV? (VIDEO) Kombëtarja e Argjentinës ndodhet në Washington ku po zhvillon përgatitjet për miqësoren e fundjavës kundër El Salvador d
"Xhuxhi" Messi takon gjigandin e NBA (FOTO LAJM) Kombëtarja e Argjentinës ndodhet në Washington ku po zhvillon përgatitjet për miqësoren e fundjavës kundër El Salvador d