999 rezultate për

washington

Pacolli diskuton për demarkacionin në Washington Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli po vazhdon të qëndroj në ShBA, ku edhe po takohet me disa nga krerët shtet
Koha kur Ibrahim Rugova dhe ekipi i tij ecnin në Washington (FOTO LAJM) Presidenti historik Ibrahim Rugova, është ndër figurat me të shquara të popullit shqiptar. Ai kujtohet si presidenti i p
Këshilli Prokurorial i Kosovës takohet me FBI Anëtarët e Këshillit Prokurorial të Kosovës, në mbështetje të Ambasadës së Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtin
Zyrtarët e korruptuar mund ta shohin vetëm në "ëndërr" Brukselin dhe Washingtonin Zv/Ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit Hoyt Yee, i cili pak ditë më parë ka qëndruar për vizitë në Kosovë e Serbi, ka b
Trump, Presidenti më pak i mbështetur në 7 dekadat e fundit Edhe se ka kaluar kohëë që nga zgjedhjet dhe Trump ka pasur një kohë të konsiderueshme për të shfaquraftësitë e tij, sip
E tmerrshme, 21-vjeçari i jep të pijë acid të dashurës që të abortojë foshnjen Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Amerikë ku një djalë i ka hedhur acid në ujë të dashurës së tij. 21-vjeçari amerika
Thaçi përkujton nga Washingtoni 11 shtatorin Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i cili ndodhet në SHBA, duke përkujtuar sulmet terroriste të 11 shtatorit, ka thënë s
Thaçi niset drejt Washington, zbulohet arsyeja Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka udhëtuar për në Washington të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, së
Mustafa më 12 shtator shkon në Washington Kryeministri i Republikës se Kosovës, Isa Mustafa, më 12 shtator në Uashington, do të nënshkruaj Marrëveshjen për progra
Pekini kërkon zgjidhje konflikti ndërmjet Washingtonit dhe Phenianit Kina i kërkoi sot SHBA-ve dhe Koresë së Veriut që të tregojnë kujdes dhe të veprojnë në mënyrë më aktive për të zgjidhur
Vuçiç në Washington, në axhendë edhe rasti i vëllezërve Bytyçi Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ndodhet në Washington për vizitën e parë zyrtare nga marrja e mandatit si i pari
Washington Post: Fuqitë perëndimore nxisin Kosovën të formojë qeverinë Gazeta amerikane me shumë ndikim, Washington Post, ka shkruar sot për kërkesën që vendet e Quntit i kanë bërë kastës pol
“Washington Post”: Serbët e maqedonasit, më të armatosurit në Ballkan Një analizë e bërë nga “Washington Post” tregon për numrin e armëve të regjistruara në rajonin e Ballkanit. Sipas ana
Washington Post jep alarmin: SHBA të ngrenë zërin për dhunimin e të drejtave të njeriut në Turqi Nga Bordi i Editorialistëve Në fjalimin e tij nacionalist në ceremoninë e inaugurimit të tij si President i Shte
Washington Post: Putin ka një hakmarrje personale me SHBA-të Në një kafene disa blloqe nga shtabi i vjetër i KGB-së në sheshin Lubjanka, gazetari investigativ Andrei Soldatov përpiq
Përleshje në Uashington, truprojat e Erdoganit rrahin protestuesit kurdë dhe armenë (VIDEO) Të paktën nëntë persona janë lënduar ndërsa dy të tjerë janë arrestuar gjatë një përleshjeje pranë Ambasadës turke në Wa
The Washington Times: Çështjet e Ballkanit po kërcënojnë SHBA-të Stabiliteti dhe siguria në Ballkan është e rëndësishme për SHBA-të për shumë arsye, pasi ky rajon ka qenë historikisht n
Studentët e Kolegjit Universitar "Bedër" përfaqësojnë Shqipërinë në "JESSUP" në Washington DC Studentët e Departamentit të Drejtësisë në Kolegjin Universitar "Bedër" përfaqësuan edhe këtë vit Shqipërinë në kompetic
Hoxhaj në Kongres, miqësia me Amerikën e përjetshme (VIDEO) Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj, i cili ka takuar në Washington Kryetarin Komisionit për Politikë
Ministri Hoxhaj takon Sekretarin Tillerson në Washington Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj, është takuar me Sekretarin Amerikan të Shteteve të Bashkuara, Rex