999 rezultate për

washington

Babain ua vranë por fëmijët marrin miliona dollarë nga shteti saudit Arabia Saudite iu ka dhënë shtëpi miliona dollarëshe dhe pagesën e faturave mujore katër fëmijëve të gazetarit të vrarë,
Historike, Kim Yong do të shkojë në Washington Presidentët e SHBA-ve dhe Koresë së Veriut do të mbajnë samit muajin e ardhshëm, njoftuan sot mediat e Koresë së Jugut.
Lobuesit shqiptarë rrëfejnë si luftuan për të shpëtuar popullin nga kriminelët e egër serbë Sot, 20 vjet pas fillimit të ndërhyrjes ushtarake të NATO-s në Kosovë, shqiptarët e Amerikës kanë arsye të krenohen me r
Mbërrijnë letërporositë nga Amerika, PD nën hetim për lobimin në Washington Në Prokurorinë e Tiranës kanë mbërritur letërporositë e kërkuara në Shtetet e Bashkuara të Amerikes për hetimin që po kr
Haradinaj takim me delagacionin e MCC-së nga Washingtoni, në Kosovë Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, e ka vlerësuar si shumë inkurajues vlerësimi i Korporatës së Sfidës së Mijëvje
Mediat amerikane: Studentët derdhen rrugëve kundër qeverisë Rama Protesta e studentëve në Tiranë ka marrë jehonë ndërkombëtare, e një prej tyre që raporton ngjarjen është edhe Washingto
Haradinaj shkruan në Washington Post: Serbia na kërkon territor, nuk e japim Nga Ramush Haradinaj* Vendi im, Kosova, po kërkohet të bëjë një zgjedhje të pamundur që do të zhvleresonte sakrificën
Gruaja më e re e Kongresit Amerikan, nuk ka para për qiranë e shtëpisë Gruaja më e re e zgjedhur ndonjëherë në Kongresin amerikan ka një problem, ajo nuk paguan dot qiranë. Kjo sigurisht deri
Sauditët derdhin miliarda në SHBA pasi iu nxi faqja me vrasjen e gazetarit të Washington Post Arabia saudite ka shpenzuar miliona dollarë për të ndikuar në Kongresin Amerikan. Lobistët amerikanë të paguar prej saj
Kush është koloneli shqiptar që drejton muzeun e spiunazhit në Washington (VIDEO) Uashingtoni ka zier ditët e fundit nga përplasjet, akuzat e kundër-akuzat mes Presidentit Trump dhe disa ish-drejtuesve
Rama reagon për shkrimin e "Washington Times": Janë të paguara Kryeministri Edi Rama ka reaguar nëpërmjet një postimi në rrjetin social për artikullin e “Washington Times”, ku ndër të
Lojtarët po festonin titullin, por të gjithë i kanë sytë tek vajza prapa xhamit (VIDEO) Teksa lojtarët e Washington Capitals po festonin truimfun e tyre në hockej mbi akull, aty u pa një ngjarje mjaft interes
Thaçi dhe Haradinaj arrijnë të takohen me një këshilltar të Trump-it Presidenti Hashim Thaçi dhe kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj kanë arritur që gjatë qëndrimit te tyre në Washingt
Kosovarët pushtojnë sallën e Lutjeve të Mëngjesit në Uashington Sot në Washington mbahet rituali tradicional Lutja e Mëngjesit. Në këtë manifestim marrin pjesë shumë personalitete të l
Grubi në takime të rëndësishme në Washington Kryetari i Grupit të Kuvendit për Miqësi me SHBA-në, deputeti Artan Grubi njëherit kryetar i Komisionit për Çështje Evro
Thaçi i inspiruar nga Washingtoni bën thirrje për ratifikimin e demarkacionit Presidenti i vendit Hashim Thaçi, i cili po qëndron për vizitë zyrtare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka komentuar s
Maqedonasit në SHBA protestojnë kundër shqiptarëve Një lëvizje e organizuar nga disa shoqata maqedonase në SHBA kanë organizuar një protestë para ambasadës maqedonase në W
Washington/ Treni del nga shinat dhe bie mbi autostradë, ka viktima Një ngjarje e rëndë është shënuar në Washington, ku një tren ka dalë nga shinat dhe më pas ka rënë në autostradë. Sip
Xhaferi në Washington, flet për integrimin e Maqedonisë në NATO e BE Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferri, ndodhet për një vizitë në Washington. Ai mori pjesë në Forumin Par
Dacicit i errësohen sytë nga shqiptari që e takon në Washington Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiq gjatë vizitës se tij të fundit në Washington, ishte takuar me Këshilltarin e Siguri