999 rezultate për

ward

Fule meets Rama: Parliamentary boycott is not the right way In a joint press conference with EU Commissioner for Enlargement, Stefan Fule, after the high-level meeting EU-Albania,
Juncker: Looking forward to work with Basha European Commission President Jean-Claude Juncker, has sent a letter to the Democratic Party chairman, Lulzim Basha.
Code of Ethics, MPs banned from insulting each other MPs will not be able to use mobile phones during the plenary sessions. According to the Code of Ethics drafted by the Pa
Mr. Ahmet Çalık is awarded the Honorary Title of Doctor Honoris Causa by the Universitety of Tirana In a special ceremony, the University of Tirana has awarded the honorary title of Doctor Honoris Causa to the President
“Emmy Awards”, ja kush ishin veshjet më të bukura Në edicionin e 66-të të ndarjes së çmimeve për serialet më të mirë “Emmy Awards”, në Los Angelos, një vëmëndje e madhe i
“MTV Video Music Awards”, ja kush triumfoi (FOTO LAJM) Në Los Angeles është zhvilluar mbrëmjen e djeshme eventi i përvitshëm muzikor “MTV Video Music Awards”. Miley Cyrus ka t
Lamtumirë Richard Attenborough Ka ndërruar jetë në moshën 90 vjeçare aktori anglez dhe drejtor filmi Richard Attenborough. Ka qënë djali i tij Michael,
Beyonce shpërthen në lot kur sheh Jay Z dhe vajzën (FOTO LAJM) Të gjitha thashethemet që qarkullonin për një ndarje të mundshme të Beyonces dhe Jay Z janë hedhur poshtë mbrëmjen e dje
Rita dhe Iggy gati për VMA Rita Ora dhe Iggy Azalea kanë dalë në skenë që të ushtrojnë për performancën e tyre të kësaj fundjave në MTV Video Music
Albania and Germany, to strengthen their cooperation Foreign Minister Ditmir Bushati praised today the support Germany has given Albania in its path towards EU, and in other
Berisha: Rama pushing people towards suicide Through a posting on Facebook, former prime minister Sali Berisha accused the actual government of failure, as the numbe
DP: Rama is protecting criminals The Democratic Party accused again today the Prime minister Edi Rama for not speaking and reacting to the violence towar
Triumfon Beyonce me 8 nominime në MTV Video Music Awards (FOTO LAJM) Për vitin 2014 janë shpallur kandidaturat për MTV Video Music Awards, ku Beyonce ka marrë 8 nominime duke përfshirë edhe
Smartfoni më i hollë në botë (FOTO-LAJM) Kompania kineze Gionee dhe Ngm Italia nxjerrin në treg smartfonin më të hollë në botë. Forward 5.5 ka një trashësi prej
Tifozi do ta përqafojë, Howard nuk e le (VIDEO) Heroi i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Botërorin "Brazil 2014", Tim Howard, është kthyer në vendlindje. Portier
"Brazil 2014", Obama i telefonon skuadrës dhe bën shaka me Howard (VIDEO) "Vendi është krenar me ju". Kështu është shprehur presidenti i Shteteve të Bashkuara Barack Obama gjatë një bisede telef
Admirohet për vokalin, krijohet çmimi “Rona Nishliu Awards” (FOTO LAJM) Për hir të talentit e zërit të saj unik, këngëtarja Rona Nishliu është nderuar me një çmim special. Ajo nuk ka nguruar q
Tim Howard, Hero Kombëtar në SHBA (FOTO LAJM) SHBA u larguan nga Kupa e Botës "Brazil 2014" me kokën lart me një mbështetje të jashtëzakonshme të tifozerisë si në shk
Wilmots: Fitore historike, Klinsmann: Howard fenomenal Një fitore historike. Kështu e pagëzoi trajneri i Belgjikës, Marc Wilmots suksesin kundër amerikanëve dhe ka të drejtë s
Portretet e futbollistëve, model flokësh në SHBA (FOTO LAJM) Ethet e Kupës së Botës i kanë kaluar kufijtë gjeografik të Brazilit dhe ato imagjinarë të mendjes së njeriut. Shembulli