999 rezultate për

ward

Bebe Rexha shkëlqen në Video Music Awards (FOTO LAJM) Edhe pse diskutohet më shumë për talentin se për linjat dhe pamjen, mesa duket Bebe ka filluar që të tregojë se në fakt
Aeroporti “Adem Jashari” fitues i dy çmimeve prestigjioze Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës “Adem Jashari” dje ka marrë njoftimin se është shpallur fitues i çmimeve prestigjioz
Në prag të vdekjes, agjenti i CIA-s jep një rrëfim tronditës për “Kullat Binjake” (Foto) Agjenti 79-vjeçar në pension i CIA-s, Malcom Howard, ka bërë një sërë pretendimesh të habitshme që kur u lirua nga spita
"Psikopatja" 14-vjeçare, si vrau nënën dhe motrën me ndihmën e të dashurit Mund t’ju duken si vrasës të sagës “Twilight”, por është e vërtetë. Një çift adoleshentësh nga Shtetet e Bashkuara vranë
Edward Snowden flet për sulmin kibernetik: Ja kush e ka fajin Gjatë ditës së djeshme, të paktën 74 vende, përfshirë edhe Shqipërinë, u goditën nga një sulm kibernetik global. Ish
Ja çfarë thotë Edward Snowden për sulmet kibernetike që prekën globin Ditën e djeshme shumë shtete u goditën nga sulme kibernetike, përfshirë edhe Shqipërinë. Ish-kontraktori i CIA-s Edwr
Të gjithë janë mahnitur nga kjo aktore, por ja çfarë ndodhi dje me të (FOTO LAJM) Emma Watson ka fituar çmimin e parë si aktorja më e mirë në MTV TV & Movie Awards, mbrëmjen e djeshme. Ish ylli i Har
Shpallen fituesit e edicionit të pestë të Albanian ICT Awards (FOTO LAJM) Pas një maratone katër mujore, edicioni i pestë jubilar i Albanian ICT Awards u finalizua në mbrëmjen Gala të shumëpritu
Rita Ora e mahnitshme në China Music Awards (FOTO LAJM) Këngëtarja e famshme me origjinë shqiptare Rita Ora është shfaqur e mrekullueshme në tapetin e kuq gjatë ditës së djes
Mbahet takimi final i jurisë së Albanian ICT Awards, më 28 Prill shpallen fituesit e edicionit të pestë U mbajt takim i dytë dhe final i Jurisë së edicionit të pestë jubilar të Albanian ICT Awards, kur 35 kandidatë të ftuar
Admiralja e NATO-s: Zgjedhjet mbaruan, të ulen tensionet Kosovë-Serbi Admiralja e NATO-s, Michelle Howard, shpreson se tensionet mes Prishtinës dhe Beogradit do të ulën tashmë pasi që kanë m
Mbyllja e aplikimeve mbledh në Tiranë jurinë e edicionit të pestë të Albanian ICT Awards Janë mbyllur aplikimet e edicionit të pestë të garës mbarëkombëtare në fushën e teknologjisë së informacionit Albanian I
Mbyllet suksesshëm turi takimeve të edicionit të 5-të të Albanian ICT Awards Është mbyllur suksesshëm turi tradicional i takimeve në kuadër të edicionit të pestë të Albanian ICT Awards, ku përgjatë
Nxënës dhe studentë nga 11 Shkolla dhe Universitete kërkojnë suksesin në Albanian ICT Awards Lider në median e teknologjisë, informacionit, komunikimit dhe sigurisë në trevat shqipfolëse, shtëpia botuese ICTSmedia
Shqiptarët bashkohen në Albanian ICT Awards, takime në Prishtinë, Shkup dhe Tetovë Në kërkim të identifikimit dhe shpërblimit të maratonomakëve të teknologjisë së informacionit në trevat shqiptare ishte
Albanian ICT Awards thirrje mendjeve kreative të FIEK, Riinvest dhe Bonevet Një javë më parë edicioni i pestë jubilar i një inovacioni që flet shqip çeli turin e takimeve disa javore të cilat orga
Albanian ICT Awards çeli në Tiranë turin e takimeve të edicionit të pestë të garës mbarëkombëtare Ekipi i Albanian ICT Awards celi sot turin e takimeve në kuadër të edicionit të pestë jubilar të garës mbarëkombëtare në
Këshilltari i ri i sigurisë Harward refuzon ofertën e Trumpit Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, zgjodhi si këshilltar të sigurisë kombëtare Robert Harward, por ky i fundit e ka hed
Presidenti Trump i ofron postin vakant të Flynn, zëvendës-admiralit Robert Harward Administrata e presidentit Trump, ka vendosur që postin e këshilltarit për sigurinë Kombëtare në Shtëpinë e Bardhë, të l
Putin po mendon t’i dorëzojë Trumpit, Edward Snowdenin si “dhuratë” Rusia po mendon që t’ua dorëzojë Shteteve të Bashkuara të Amerikës ish-kontraktorin amerikan, Edward Snowden, i kërkuar