Kryebashkiaku i Pogradecit pranon lajmin e Albeu.com pasi e përgenjështroi
999 rezultate për

ward

Kandidatët për çmimin e Globe Soccer Awards (FOTO LAJM) Cristiano Ronaldo e Lionel Messi do të garojnë mes tyre për një tjetër çmim individual, “Globe Soccer Awards”. Ylli i
Tifozët e Unitedit cilësojnë budallallëk shumën e paguar nga Sociedad për Januzaj Në një konferencë me investitor të mëdhenj, u mësua se klubi nga Old Traffordi ka fituar 141 milionë funte (166 milionë
​Formacionet zyrtare: Irlandë – Danimarkë Irlanda përballet sonte me Danimarkën në "Aviva Stadium" të Dublinit, për ndeshjen e dytë të "play-off"-it pë Kupën e bo
Shqipet pushtojnë skenën e MTV Awards, Dua dhe Rita ndezin atmosferën Duket se shqiptaret nuk kanë ndërmend ta lënë pa i vënë zjarrin skenës sot në MTV Awards. Rita Ora, ndodhet sonte në
MTV Europe Music Awards do të jetë i mbushur me artistë shqiptarë Edhe një ditë na ndajnë nga ngjarja e madhe e muzikës në Europë. MTV Europe Music Awards është një nga spektaklet më të
ALBtelecom triumfon me marrjen e çmimit të artë ndërkombëtar “SAP Quality Award” në fushën e IT Aplikimi i zgjidhjes së Menaxhimit të Komunikimit në Biznes së ALBtelecom nëpërmjet programit SAP është përzgjedhur si f
FIFA publikon listën për "FIFA Puskas Award 2017", do zhgënjeheni (VIDEO) FIFA ka publikuar listën për FIFA Puskas Award 2017. Çmim që jepet për golin më të mirë të vitit në futbollin botëror.
Ketan Makwana, i bashkohet si folës Konferencës AllWeb Albania Ketan Makwana është një folës ndërkombëtar shumë i njohur i TEDx, sipërmarrës serial dhe mentor i cili e ka nisur rrugët
Zidane mund të mos kishte qenë legjendë e Juventusit por e Unitedit nëse Ferguson do të vepronte si duhej Ish-drejtuesi i United Martin Edwards ka bërë të ditur se Manchester United nuk ka nënshkruar me Ziendine Zidanen, sepse
Fotot më të mira të vitit (FOTO LAJM) Këto janë fotot bardhë e zi nga anembanë botës që kanë fituar çmime në “2017 Black and White Photography Awards”. “Mo
Bebe Rexha shkëlqen në Video Music Awards (FOTO LAJM) Edhe pse diskutohet më shumë për talentin se për linjat dhe pamjen, mesa duket Bebe ka filluar që të tregojë se në fakt
Aeroporti “Adem Jashari” fitues i dy çmimeve prestigjioze Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës “Adem Jashari” dje ka marrë njoftimin se është shpallur fitues i çmimeve prestigjioz
Në prag të vdekjes, agjenti i CIA-s jep një rrëfim tronditës për “Kullat Binjake” (Foto) Agjenti 79-vjeçar në pension i CIA-s, Malcom Howard, ka bërë një sërë pretendimesh të habitshme që kur u lirua nga spita
"Psikopatja" 14-vjeçare, si vrau nënën dhe motrën me ndihmën e të dashurit Mund t’ju duken si vrasës të sagës “Twilight”, por është e vërtetë. Një çift adoleshentësh nga Shtetet e Bashkuara vranë
Edward Snowden flet për sulmin kibernetik: Ja kush e ka fajin Gjatë ditës së djeshme, të paktën 74 vende, përfshirë edhe Shqipërinë, u goditën nga një sulm kibernetik global. Ish
Ja çfarë thotë Edward Snowden për sulmet kibernetike që prekën globin Ditën e djeshme shumë shtete u goditën nga sulme kibernetike, përfshirë edhe Shqipërinë. Ish-kontraktori i CIA-s Edwr
Të gjithë janë mahnitur nga kjo aktore, por ja çfarë ndodhi dje me të (FOTO LAJM) Emma Watson ka fituar çmimin e parë si aktorja më e mirë në MTV TV & Movie Awards, mbrëmjen e djeshme. Ish ylli i Har
Shpallen fituesit e edicionit të pestë të Albanian ICT Awards (FOTO LAJM) Pas një maratone katër mujore, edicioni i pestë jubilar i Albanian ICT Awards u finalizua në mbrëmjen Gala të shumëpritu
Rita Ora e mahnitshme në China Music Awards (FOTO LAJM) Këngëtarja e famshme me origjinë shqiptare Rita Ora është shfaqur e mrekullueshme në tapetin e kuq gjatë ditës së djes
Mbahet takimi final i jurisë së Albanian ICT Awards, më 28 Prill shpallen fituesit e edicionit të pestë U mbajt takim i dytë dhe final i Jurisë së edicionit të pestë jubilar të Albanian ICT Awards, kur 35 kandidatë të ftuar