999 rezultate për

vv-se

Kandidati për deputet i VV-së që është i rrethuar nga luksi (FOTO LAJM) Një prej kandidatëve të “Vetëvendosjes” në Kosovë, bën një jetë mjaft luksoze që aq sa në rast se bëhet deputet, do ta s
Vetëvendosje premtin rivitalizim të Trepçës Vetëvendosje ka mbajtur një tubim zgjedhor në qytetin e Mitrovicës, ku ishte i pranishëm kandidati për kryeministër, Alb
Kurti zyrtarisht kandidat për kryeministër, paralajmëron festë të trefishtë më 12 qershor Kandidati për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurti thotë se me 12 qershor VV ka festë të trefishtë. "So
Haradinaj i prin "krahut të luftës", kundër LDK-së dhe VV-së Duket se skena politike në Kosovë është ndarë në dy blloqe të mëdha pasi "krahu i luftës" është bashkuar në njërën anë,
Ja si duken deputetët e VV-së pas rrëzimit të qeverisë (FOTO LAJM) Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Fisnik Ismaili, ka postuar një foto në profilin e tij në Facebook, ku shihen se si jan
Aktivistët e VV-së protestojnë për Astritin, dëmtojnë makinat zyrtare (VIDEO) Aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje po protestojnë para Ministrisë së Drejtësisë, duke kërkuar drejtësi për Astrit Dehari
Arrestohet aktivisti i VV-së, Flamur Arifaj Lëvizja Vetëvendosje ka njoftuar se Policia e Kosovës ka arrestuar aktivistin Flamur Arifaj në Aeroportin e Prishtinës,
Edhe dy muaj arrest shtëpiak për aktivistët e VV-së Lëvizja Vetëvendosje ka njoftuar se Gjykata Themelore në Prishtinë ka dhënë vendimin për shtyrjen e arrestit shtëpiak ed
Kadri Veseli dënohet nga Gjykata Prishtinës Gjykata Themelore e Prishtinës ka gjobitur me 200 euro kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Kadri Veselin, për shkak se ai n
Pas Albin Kurtit, arrestohen dy aktivistë të VV-së Dy aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje janë arrestuar nga Policia e Kosovës. Ljamin e kanë bërë të ditur nga kjo lëvizje
Kreu i LDK-së së Prizreni quan fundërrina aktivistët e VV-së Haxhi Avdyli, kreu i degës së LDK-së në Prizren ka lëshuar një deklaratë të fortë sot, e cila pritet të shkaktojë edhe d
Aktivistët e VV-së u arrestuan për mospërfillje të policisë Policia e Kosovës ka arrestuar gjatë seancës gjyqësore që u mbajt ndaj aktivistëve të Vetëvendosjes, Frashër Krasniqit,
Policia arreston aktivistin e VV-së gjatë seancës gjyqësore Policia e Kosovës ka arrestuar gjatë seancës gjyqësore që u mbajt ndaj aktivistëve të Vetëvendosjes, Frashër Krasniqit,
Aktivisti i VV-së sulmohet me shufra hekuri Policia e Kosovës ka konfirmuar se mbrëmë në rrugën "Muharrem Fejza" është sulmuar aktivisti i Vetëvendosjes, Agron Kaba
A po kërcënohen deputetët për të votuar Demarkacionin? Ja se çfarë thotë Selimi i VV-së Deputeti i Vetëvendosjes, Rexhep Selimi deklaron se po bëhen presione të ndryshme vetëm për t'i detyruar ata që të votoj
Policia flet pas arrestimit të deputetes së VV-së: "Bashkëpunoi mirë" Policia e Kosovës ka njoftuar përmes një komunikate për arrestimin e deputetes Donika Kadaj-Bujupi. "Bazuar në manda
Refuzohet kërkesa për heqjen e masës së arrestit ndaj aktivistëve të VV-së Gjykata ka refuzuar kërkesën e të akuzuarve për terrorizëm lidhur me rastin e shpërthimit te Kuvendi i Kosovës, për heqj
Dështon seanca për gjykimin deputetëve të VV-së Ka dështuar seanca për gjykimin e deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje, për shkak të mungesës së njerit prej të akuzuarve
Gecaj-VV-së: Serbia ndërton mure, ju i keni muret në koka Zëvendësministri i Administrimit dhe Pushtetit Lokal, Bajram Gecaj, i është drejtuar antarëve të Vetëvendosjses si "brig
Molliqaj: Aktakuza për aktivistët e VV-së e montuar Sekretari organizativ i Lëvizjes Vetëvendosje Dardan Molliqaj, në një konferencë për shtyp ka thënë se aktakuza e ngritu